Променя му се дъха и хоп - болен:(

  • 1 026
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
 Малкия ми беше 3 поредни седмици на антибиотик, първата и втората без температура, само кашлица и сополи, 3-тата с 39 градуса. И 3-те седмици тъкмо като спрем антибиотика и му се сменяше дъха, ама много рязко...ей така както си няма нищо и заспива и като стане.....ужас. И веднага след това идваха и другите симптоми и се разболява. Това с температурата 3 дена беше голям зор, и от 4 дена не сме на антибиотик. От снощи обаче, по-точно от вчера следобед тоя дъх пак така се смени че нямам думи, и колкото време мнава, по-лошо мирише. Съвсем леко покашля, даже днеска не е . Много се притеснявам вече да не се наложи 4-та поредна седмица да е болен.....водя го на лекар всеки път като усетя нещо и след това и на контролни прегледи. До сега дълбока кашлица не е имал, гърдичките са му чисти и общо взето кашлицата минава за 2-3 дена и лошия дъх също. Но само като е на лекарства. Педито днес каза че също е болна и неможе да го види сега, но по принцип се повява това, когато човек се разболява или вдига температура, организма се обезводнявал леко и оттам промяната. Незнам какво да си мисля вече, за нищо на света неискам пак да се разболее...горкото 4 седмици....Иначе си е жизнен, весел, и така нататък. някой ако се е сблъсквал с подобен проблем, моля ви да сподели. какво да предприема и как да го предпазя или предотвратя отново инфекцията. За сега даам само проспан,  педито каза 2-3 дена само докато покашля.

# 1
  • Мнения: 7 640
ами проверете сливиците, много често те са огнище на рецидивиращи инфекции и заболяването им може да се свърже с лош дъх.

# 2
  • Мнения: 8 917
ами проверете сливиците, много често те са огнище на рецидивиращи инфекции и заболяването им може да се свърже с лош дъх.

 Peace

# 3
  • Мнения: 3 166
Аз пуснах темата за антибиотика и налепите по сливиците! Само да отбележа - предния ден след сставане от следобеден сън дъхът на синът ми беше ужасен! Понеже не ми се беше случвало реших, че е от храна! Ама се оказаха сливиците! Стискам палци всичко при вас да е наред!

# 4
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Аз също съм забелязала, че преди да се разболее синът ми има дъх в устата, с лек мирис на ацетон. Притесних се за тази миризма, но се оказа, че когато детето се обезводни се получава такъв дъх. При нас проблемът със сливиците го няма, но иначе дъхът му си остава, както казах вече, преди да се разболее /между другото аз така разбирам, че на другия ден ще ходим на лекар, за съжаление/ Говорила съм и с лекарката, защото се страхувах да не е диабет (?), но слава богу, не е... Така че, провери и ти сливиците и дано няма проблем с тях детенцето ти!

# 5
  • Мнения: X
 Kaто казахте за налепите, значи от тези 3-4 дена вече откато реших че може би се разболява, в крайна сметка му няма нищо , давам още сироп за кашлица по 1 лъжичка на ден само и витамини, но температура не е вдигал никаква . Днеска обаче му проверих гърлото и видях 2.....налепчета ! Обадих се на педи и тя каза че не е гной, защото от гнойната ангина се вдига температура и то доста висока, каза че е или от храната или някаква гъбична инфекция. От храната изключих да е, защото цял ден са си там вече а ако е гъбичка какво да правим? Къде е тази тема за антибиотика и налепите?

# 6
  • Мнения: X
Намерих и изчетох темата за налепите, значи той е малък за да знам боли ли го или не гърлото...но си хапва доста суха храна иначе.....днеска изяде цяла препечена филиика без нищо на нея , бисквити, сухари....мисля че ако го дразнеше дори малко, няма да може да преглъща това, което иначе определено си дращи. А какво остава за силна болка. Няма температура, изобщо не е вдигал и няма никакви признаци....в смисъл не е унесен, размрънкан, втресен или така нататък. Двете му сливици ( поне до колкото видях са си еднакви по големина и с абсолютно същия цвят като на цялата устна кухина. Тоест не ми изглеждат никак зачервени, само тези 2 мънички налепчета...или незнам какво са. Обясних на педи всичко и тя каза, че са по всяка вероятност гъбички и не е гной.  Незнам обаче какво да правя сега и дано наистина не е гной.

# 7
  • Мнения: 415
При Кало се променя дъха когато го боли гърло или не е пил достатъчно вода. Преди време доста неприятният му дъх ме накара да потърся джипито /гърлото не го болеше и не му беше червено/, взе му гърлен секрет и се оказа, че има бета-хемолитичен стрептокок. Т.е. носи вируса на скарлатината - имаха в градината, но не е болен. Пи антибиотик три дни и готово. Hug

# 8
  • Мнения: 71
Винаги преди гнойна ангина ни се променя дъха в устата и като я накарам да ми отвори уста, сливиците и са гнойни. Ние сме постоянно така, мине не мине и все с гнойна ангина. Преди месец и ние бяхме така имахме две налепчета, които не бяха гнойни, а гъбични (може би от това че дишаме през устата(незнам)) нашата лекарка ми каза да ги намажа с коларгол. Голям зор да и бъркам в гърлото, но успяхме.
Вече ходим на хомеопат и всичко това лекуваме само с хомеопатични, натровихме си детенцето с антибиотици. Помисли си!! Успех, че всички сме много притеснени за нашите деца!!! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт