Бутер-тесто в машина за хляб?

  • 3 275
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Някой знае ли дали може да стане? И ако да, дайте рецепта!
Всички пици ги правя с бутер-тесто, но размразяването на купешкото отнема много време Sad

Благодаря предварително!

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Можеш само да омесиш основното тесто, но номера на бутер тестото е, че после се слага масло , завива се на плик и се разточва, процедурата се повтаря многократно, на което се дължят и пластовете на тестото.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Можеш само да омесиш основното тесто, но номера на бутер тестото е, че после се слага масло , завива се на плик и се разточва, процедурата се повтаря многократно, на което се дължят и пластовете на тестото.

А ако не се разточи и не стане на пластове фатално ли е? Вкусът не е ли ОК? На времето имаше бутер тесто в торбички, което ако не се разточи, се ползваше направо (може и сега да има?)

Забравих да благодаря на всички форумки за дискусиите около машините за хляб Simple Smile, макар че не съм писала, понеже съм начинаеща, са много полезни!

# 3
  • Мнения: 1 771
Така няма да е многолисно тесто, а ще бъде едно обикновено тесто.

# 4
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Така няма да е многолисно тесто, а ще бъде едно обикновено тесто.

Точно така. Бутер тестото е именно много листно,а иначе за пица можеш да ползваш "неостаряващото" тесто, то е маслено и е прекрасно за пица. Казвам го от личен опит и колежките, на които съм дала рецептата също са много доволни. Мисля, че видях таква тема тук,ако-не , свиркай ще ти дам рецептата.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Потърсих тема за "неостаряващо тесто", но не намерих, ако може, напиши я, или на ЛС!  Hug

# 6
  • Мнения: 1 771
И аз имам интерес към това тесто, ако може Simple Smile.

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Ето тук е темата :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=92019.0
Тестото е универсално, става както за солени, така и за сладки плънки. След омесването без да втасва се слага за 4 часа в хладилник и тогава е готово за употреба

Последна редакция: нд, 16 апр 2006, 13:49 от djemma

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Благодаря!  Grinning

(Честит празник на всички цветя!  newsm51)

Общи условия

Активация на акаунт