Бързи, лесни и вкусни соленки

  • 46 860
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 492
Искам да споделя с вас една рецепта за соленки.Много вкусни стават.
1 ч.ч кисело мляко
1/2 ч.л.сода за хляб
1/2 ч.ч. олио
2 и 1/2 ч.ч. брашно
200гр. натрошено сирене
Всичко се обърква, правят се каквито решите форми, аз лично ги правя на топчета и малкия минава след мен и боцва пръстчето по средата.
Пече се в предварително загрята фурна на 180 градуса. Да ви е сладко.

# 1
  • Мнения: 22 867
Ама това всъщност са мързеливките! Grinning Както и да ги наричаме, наистина са вкусни, лесни и бързи!  chef
Цитат
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
1/2 ч.ч. олио
1 ч.ч. настъргано сирене или кашкавал
2 1/2 ч.ч. брашно

Продуктите се разбъркват с вилица в посочената последователност. Късат се малки топки, които се подреждат в намаслена тава и се пекат в загрята фурна около 25-30 мин.
Ако към тестото се прибавят и две яйца, се пече като кекс.

# 2
  • Мнения: 1 492
Аз ги издирвах в търсачката преди да ги пусна и не ги открих, незнаех,че се наричат мързеливки Simple Smile

# 3
  • Мнения: 22 867
Аз ги издирвах в търсачката преди да ги пусна и не ги открих, незнаех,че се наричат мързеливки Simple Smile

Няма нищо, човек не може да изчете всичко, толкова много рецепти има. Важното е, че тази е  сполучлива. Сега ще ти пестна още два варианта на приготвяне, те са на jen

Цитат
1-ви Вариант

Замесва се тестото и след това се разточва цялото на голям кръг. С помощта на формичка или чаша се правят пръстенчета, които се пържат в сгорещена мазнина, като мекици. Става страшно вкусно.

2-ри вариант
Към продуктите за тестото се добавя и 150гр. кашкавал витоша и 1 пакетче краве масло от 25гр(редварително разтопено). Готовото меко тесто се раделя на питки, всяка от питките се разточва и се нарязва на триъгълничета(като парчета пица). Получените триъгълници се навиват като руло от по широката към по тясната част. Получените соленки се печат във фурна като мързеливките.

Ако ти харесват, може да опиташ! Много си ги бива! Grinning

# 4
  • Мнения: 1 492
Благодаря ти, ще пробвам. И двата варианта пак са бързи  и лесни,като пробвам ще ти кажа дали са и вкусни Simple Smile. Само за втория вариант да питам - маслото трябва да е меко или съвсем течно? И кашкавала настърган ли трябва да е?

# 5
  • Мнения: 22 867
Благодаря ти, ще пробвам. И двата варианта пак са бързи  и лесни,като пробвам ще ти кажа дали са и вкусни Simple Smile. Само за втория вариант да питам - маслото трябва да е меко или съвсем течно? И кашкавала настърган ли трябва да е?

Кашкавалът го настъргах, а за количеството масло, все си мисля, че става въпрос за 125 гр., т.е. едно малко пакетче. Понеже не бях сигурна, сложих половин пакетче масло - пак станаха хубави. Маслото размекнато, за да можеш да го омесиш в тестото. Следващият път ще сложа цяло пакетче масло. Grinning

# 6
  • Мнения: 732
Жив и здрав да е този, който ги е измислил тези мързеливки newsm51 Днес направих 2 дози и пак се излапаха за отрицателно време newsm44

# 7
  • Мнения: 2 910
Ето това е рецепта за мен, бърза, лесна и вкусна Hug
Още утре ще ги направя тези мързеливки.

# 8
  • Мнения: 732
Ето това е рецепта за мен, бърза, лесна и вкусна Hug
Още утре ще ги направя тези мързеливки.

Няма да съжаляваш Grinning Страхотни са Mr. Green  bouquet

# 9
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
Наистина са страхотни, аз ги правя от много отдавна, стават бързо и са много лесни  Peace.

# 10
  • Мнения: 2 910
В момента се пекат и нямам търпение да станат Grinning Само незнам, доколко трябва да са малки топчетата, та аз ги оформих, колкото орех Wink

# 11
  • Мнения: 9
 Peace Днес ги направих !! Наистина са много вкусни, но моите станаха мазнички Crossing Arms
Следващият път ще опитам без допълнително масло. Направих варианта в който се добавя и кашавал.
А формите ги направих подходящи за Рожден Ден!!! Ще ги сервирам утре, когато празнуваме 3-тия Рожден ден на сина ми. Ето как изглеждат:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/vess29/detail?.dir=/cf17&.dnm= … 2.jpg&.src=ph

Вкуснотия   chef

# 12
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Тази рецепта е точно за мен. А пък соленките са кръстени на мен... Mr. Green

# 13
много хубава рецепта,ште я пробвам.  chef

# 14
  • Мнения: 339
И аз благодаря за рецептата! Тези дни правих 2 пъти, веднъж с черно и веднъж с бяло брашно. Белите бяха доста по-сполучливи, което не означаваше, че другите не свършиха за отрицателно време Simple SmilePeace Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт