Бременност и конюнктивит

  • 8 088
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 269
Здравейте момичета,
Моля, кажете случвало ли ви се е да си "завъдите" конюнктивит по време на бременност и с какво се лекувахте?
Аз съм в 5-ти месец и беше първо едното око, което се оправи след промивки с лайка, но сега и другото е възпалено и явно трябва да се лекувам по-сериозно.
Дъщеря ми също е с конюнктивит и й капя Тобрин, които определено й помагат. Само, че дали за мен е подходящо да ползвам такива капки?
Утре ще отида на лекар, но сега много ми дразни и не виждам добре и ще съм благодарна ако някой е минал през това и може да сподели как се е лекувал/а?

Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 269
Е, на никой  ли не му се е случвало?
Странно! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 177

И аз в момента съм с конюнктивит и се лекувам с TOBREX,но не съм бременна.Много неприятно заболяване,трябва да пазя бебето да не го заразя.
А на листовката пише,че по време на бременност и кърмене винаги трябва да се консултирате с лекар.

# 3
  • Мнения: 269
Благодаря ти за отговара!
Да, на листовките на всички лекарства се презастраховат така!
Аз бях на офталмолог и ми изписаха Офталмосептонекс, но не съм ги ползвала още, защото очите ми се пооправиха само с промивки от лайка. Та на тези капки пише, че може да се ползват по време на бременност.
А ти кърмиш ли? Защото ако кърмиш пак трябва да внимаваш с капките за очи Sad

# 4
  • Мнения: 177
Не.Аз съм я кърмила до 3 месец.
Като бях бременна веднъж си купих сама капки за хрема и лекарката ми се скара.Оказа се ,че и за една проста хрема пак трябва да се консултираш с лекар.Та мисълта ми е,че когато си бременна винаги за всичко трябва първо да питаш,преди да се лекуваш,че не се знае кое вреди и кое не на бебето.
ЛЕКА БРЕМЕННОСТ

Общи условия

Активация на акаунт