Айде и аз да питам за ушите...

  • 534
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
На малкия от 1 седмица носът му тече ужасно. Интересното е, че е само едната ноздра, от нея се точат едни гъсти зелени сополи, от другия нос няма нищо. Преди 1 седмица имаше точно един ден малко температура, 38 градуса, която мина от само себе си за един ден. Преди 6 дни му поставиха и имунизацията за заушки, морбили и рубеола + менингококи С. Преди да му я бият го прегледаха и едното ухо беше съвсем чисто, а другото не успяха да го видят и предположиха, че и то е добре, защото иначе нямаше признаци да е болен.
Та, въпросът ми е: дали това, че излизат сополи само от едната ноздра може да значи, че нещо в съответното ухо е зле? Това е и ухото, което не видяха.
Питам майките на деца, които имат опит с ушни възпаления, ние не сме имали такива проблеми досега, да чукна на дърво. Всякакви съвети от рода на "Пусни му такива и такива изследвания" не ми носят нищо, тъй като тук не решавам аз какво да изследвам, няма частни лаборатории, а на доктора мога да се обадя чак във вторник (тук е Великден). По този повод и питането ми към вас.
Освен сополите други признаци на боледуване няма. Изкарахме всички някакъв вирус със силни болки в гърлото и ушите, но децата май най-лесно го минаха, а ние дъртите се изпонатръшкахме.
Предварително благодаря ако някой има инфо.
Сара

# 1
  • Мнения: 190
Уши болят много силно и не оставят децата да си траят. Плюс това едно възпаление на ушите винаги е придружено от висока температура. Гъстите зелени секрети са критерий, че има някакъв процес в носа, но не и връзка с ухо. Лекувай смело сополите и наблюдавай детето, ако не дай боже има нещо с ушите то само ще ти покаже, ще се държи за ушето и ще плаче. Скорошно оздравяване ви пожелавам.

# 2
  • София
  • Мнения: 558
Ако наистина тече САМО ЕДНАТА ноздра, възможно е да е от попадане на чуждо тяло в нослето.  Не е задължително това да е предмет Grinning  Може да е храна, която както при възрастните, при изкашляне напр., е попаднала в ноздрата.
Би трябвало да се сещаш какво искам да кажа - поне на мен това ми се е случвало. Wink
Децата не могат както нас да се издухат или "обратното"... Grinning  Опитай се да промиеш с физиологичен разтвор или преварена водичка, или при къпане да полееш обилно лицето с вода. Това може да предизвика кихане. Ако е от чуждо тяло, при махането му сополите ще изчезнат.  На дъщеря ми се случи такова нещо когато беше на около година и половина и се оказа, че в носа си има парче солета  Rolling Eyes

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сара - нямаш място за притеснение!

И аз съм на мнение, че непрегледаното ушенце е здраво или евентуално с лееееееко възпаление.
Това, че секрета е гъст означава, че след няколко дни би трябвало да му спрат сополите.
Когато се срещнеш с д-ра Ви можеш да поискаш да му пуснат гърлен или носен секрет, ако до вторник детето не се е подобрило.

# 4
  • Мнения: 1 072
Благодаря ви много! Аз ще се обадя във вторник, но по принцип и аз мисля, че би имало и други признаци ако имаше нещо. Но свекита са на гости, а те са паники и ме наплашиха набързо.

# 5
  • Мнения: 8 917
Аз доколкото знам зеленикави или жълтеникави секрети не са за подминаване. Дано всичко е ос- стискам палци Peace

Общи условия

Активация на акаунт