сплескана глава при 8 месечно бебе

  • 1 137
  • 6
  •   1
Отговори
Днес забелязах че отзад на главата от дясно главичката е по-обла (издута) от колкото от ляво.  Ние спряхме да обръщаме на къде спи преди месеци понеже си мислех че е достатачно голяма и понеже вече се върти - но явно не е така Cry
Вие до кога въртяхте бебчетата си за да не гледат само на едната страна?
Нейната е сплескана от ляво защото гледа повече на ляво. Има ли и други бебчета които да са били с подобен проблем на нашата възраст и да са се оправяли?
Нали все още им е мека главата би трябвало да може да се оправи Simple Smile

# 1
Разбира се, че ще се оправи! На сестра ми главата пък беше сплескана отзад - тя лежеше все по гръб Wink Обаче сега и следа няма от сплескване, съвсем нормална си е Mr. Green Затова и моите момчета не съм ги тормозила - когато започнаха да се обръщат сами от една страна на гръб, ги оставих да си лежат както им е удобно Peace Нямат проблеми Grinning

# 2
  • Мнения: 670
Все още я въртя при всяко лягане. Слагам я така, че да гледа към нас. Естествено тя се обръща после както си иска.

# 3
А да попитам на колко време трябва да се обръщат за да имат оформена главичка. newsm78

# 4
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Аз първите месеци на всяко лягане го въртях, но като почна да си върти главата почнах да го оставям в леглото по гръб и той си я мърда както иска.

# 5
  • Мнения: 11 534
Все едно описваш нашия случай.На беба главата също й е сплескана от лявата страна.През първите седмици сменяхме посоката на спане непрекъснато,но по-късно,тя все успяваше да си извърти главата и да заспи на лявата страна.В резултат на това,се сдобихме с леко стърчащо ляво ушенце и доста крива глава. CryНа всяка консултация питах лекарката дали ще се оправи,и тя ми отговаряше по един и същи начин-че ще се оправи.Вече спрях да питам,а само да се надявам.

# 6
  • Мнения: 1 858
Когато аз родих ми казаха детето спили да го въртя на всеки час. Е отделен е въпроса, че аз не го правех защото той си спеше като си иска.

Общи условия

Активация на акаунт