БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ - хранене и захранване - 41

  • 66 055
  • 740
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 30 107
Баткото ядеше Лактана с удоволствие. Изобщо ядеше всякакво мляко. С малкия е голям зор. Според педи всяко дете е индивидуално и си има вкусови предпочитания. Аз лично пробвах някои от млеката на вкус. Различни са.
Лактана има неприятен вкус на риба. Аптамил и Holle почти нямат вкус, но напр. са по-приятни от НАН. Milumil сладни, Hipp също има приятен вкус. Хумана има приятна консистенция и доста мек вкус, но не харесвам наличието на нишесте. Като цяло бих се ориентирала към БИО мляко с прОбиотици.

# 451
  • Мнения: 1 602
Дано е само период и скоро да си прояде бебочето.

За смяната на мляко когато има проблем като запек или неразположено коремче е нормално да смените млякото няма да мъчите детето , но лично аз не одобрявам смяната на млякото , защото майката просто така е решила да пробва и други млека ( в предишната тема мисля че имаше такава мама която и тя не знаеше какво иска)  Не казвам, че Аптамил е най доброто мляко , а просто , че ние бяхме доволни от него.

Честата смяна на млека може да разтрои още повече бебешкото стомахче и не бива с лека ръка да сменяме 4,5 вида млека в рамките на 1,2 месеца.

Пшеница въведох във формата на хляб , бисквити и др подобни.

Първо се започва с извара ( по възможност НЕ я купувай от магазина , а си я направи) и сиренцето е след изварата. Аз го въведох около 10м някъде в попарата и кус куса и др подобни.някъде тогава въведох и км. Сега на 1г и почти 5м яде много сирене с всичко.

# 452
  • София
  • Мнения: 30 107
О, да, говоря за смяна по принуда. Това за смяната на млека за проба е безумно. "Напипам" ли точното за моето дете мляко, не сменям.

# 453
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Благодаря. Аз още съм далеч от пшеницата, но горе-долу да имам някакъв план под каква форма да я въвеждам. Домашна извара няма как да приготвя, предвид, че мляко различно от това в кутия няма откъде да купя. За вкъщи купуваме млечни на Хармоника, но извара не ядем и не знам дали предлагат. Така или иначе само сирене от млечните мисля да въведа преди 12м, именно за да мога да 'и правя кус-кус и подобни, но щом трябва извара първо, ще търся вариант.
П.п.
За АМ аз давам Лактана от време на време и приготвям кашите, като пробвах първо Хип. И двете не ги искаше. Хип го отписах, защото го повръщаше, а на Лактана я научих за около 10 дни, като първоначално приготвях млякото рядко и така го пропи. За мен Хип има отвратителен вкус, а Лактаната ми харесва и си слагам в кафето, правих и кремчета няколко пъти, че все изхвърлям цели пакети.  Laughing

Последна редакция: сб, 10 дек 2016, 17:05 от Vermilion`

# 454
  • Мнения: 1 602
Става и от млеката в кутия.
Рецепта
1л прясно мляко
1 пакетче лимонена киселина ( като заместители може да ползваш 1с.л. лимонов сок или кофичка км)
Преди да кипне млякото слагаш едно от трите ( лимонена киселина , км или лимонов сок) бъркаш докато се пресече. Махаш от котлона и с тензух прецеждаш.
Ето ти изварата е готова.
Защо не ти препоръчвам купена.
1 в нея има сол.
2 правят я от разваленото мляко в кутиите.
Можеш в много неща да въведеш извара и да разнообразиш менюто на бебето. Най често се предлага с плодове. Чушка с извара и копър, може в картофено пюре също да добавяш малко става вкусно. Домат с извара. В бебешки кекс или мъфени също може да добавиш спанак и извара. Рецепти много мога да ти дам стига да искаш.

# 455
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Е, щом е Ок от кутия ще направя, има и био мляко в кутии, не знаех, че става. Аз спанак( то само спанака да е) още не съм въвела, но в следващите седмици предстои. Благодаря още веднъж.

# 456
  • София
  • Мнения: 983
А кога въвеждате цвекло? Не мога да давам млечни, въвела съм основните зеленчуци, плодове, каши,месо и вече се чудя какво да давам newsm78

# 457
  • Мнения: 4 859
Червеното цвекло е много полезно,но има и много нитрати,това мисля е единствената причина да не го препоръчват за малки бебета.Аз дадох за първи път мисля след 10-ти месец,като съставка от зеленчукова супа.При всички положения след 6-ти месец се дава,някъде към 8-ми,а съм чела и информация ,че се включва чак около годинката.
Като беше дъщеря ми по-малка,за  нейните супички цвеклото го киснех в студена вода,после варях,хвърлях водата и го приготвях както съм решила.

# 458
  • София
  • Мнения: 983
Благодаря bouquet На синът ми го въведох много след годинка като фреш за засилване на имунитета заедно с ябълка и морков,в пропорция,както пише в нета. Сега видях в готово пюренце цвекло и затова се чудех. Не знам какво да й давам вече на моята принцеска, на 9 месеца и половина е, захраних я на 6 навършени.

# 459
  • Мнения: 1 602
Благодаря bouquet На синът ми го въведох много след годинка като фреш за засилване на имунитета заедно с ябълка и морков,в пропорция,както пише в нета. Сега видях в готово пюренце цвекло и затова се чудех. Не знам какво да й давам вече на моята принцеска, на 9 месеца и половина е, захраних я на 6 навършени.

http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=935389.new#new
Ето от тук можеш да взимаш идеи
Не всичко ще е подходящо за вас защото има по големи бебета които хапват повече неща , но има и такива които стават за вас. Ще се радвам и ти да пишеш в темата.

# 460
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Вместо ечемичена след овесената, каква друга каша мога да дам и изобщо как трябва да са подредени глутеновите каши/продукти?
Понеже въведох сините сливи като използвах сушени, може ли да използвам и сушени кайсии за въвеждане? Какви други сушени плодове мога да въвеждам?

# 461
  • Мнения: 4 859
Овес-ръж-ечемик-пшеница е една от схемичките.Аз бих добавила и просото преди пшеницата.
За  кайсиите и другите сушени мъхести и смокините-след годинка,защото са алерген.След 6-ти месец може сливи и стафиди.И трябва да се от проверен източник или био,че в масовото производство ги обработват,особено кайсиите,тях ги обработват със сяра,заради цвета.

# 462
  • Мнения: 1 602
Защо даваш сушени? В тях има добавена захар освен тази която съдържат. На пазара все още се намират пресни сливи.
За кайсиите вече са ти казали да не бързаш с тях.
На пазара има много хубави круши защо не почнеш с тях примерно да добавяш в кашата?

# 463
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Сушените плодове, които купувам са от био магазин без добавена захар, дехидр., ковсерванти и тн. Аз самата обичам и консумирам много сушени плодове, иначе сушен плод съм въвела само сини сливи. Подварени, накиснати, разбити и в кашата. Круши отказва. Яде банани и това са плодовете, които съм давала до този момент.
Аз знам за мъхестите, но на бурканче Хип пюре от кайсии с добавена захар е обозначено 4м+ и затова реших да попитам дали не мога да'и приготвя аз. С ябълката искам да изчакам, че точно оправихме запека за сега. За смокини не съм си и помислила. Точно за стафиди и кайсии, дъщеря ми е на 9м, но не яде повече от 2-3лъжички от приготвена от мен човешка храна. Няма заместено хранене.

# 464
  • Мнения: 284
 Здравейте, от началото на 5-ия месец започнах да захранвам сина си. Вече съм му давала тиква, картоф, пащърнак. Комбинирала съм тиква и картоф, а също и пащърнак и картоф. Бих искала да попитам дали има зеленчуци, които не е добре да се дават заедно? След пащърнака мисля да дам тиквичка, но готовото пюре е с картоф. Има ли проблем, че доста често си хапва картоф?

Общи условия

Активация на акаунт