БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ - хранене и захранване - 41

  • 65 982
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 988
Имам нужда от съвет за захранване на дете след стомашен вирус. С какво да започна. Лекарката каза да добавям по една нова храна на ден, но пък детето вече е със запек. Вчера не е акал изобщо. Дайте идеи какво да го правя. Лекарката изписа пробиотик, но малкият не иска да го пие. Пие само сироп за кашлица. Всичко друго освен вода се отхвърля.

# 691
  • Мнения: 1 700
Имам нужда от съвет за захранване на дете след стомашен вирус. С какво да започна. Лекарката каза да добавям по една нова храна на ден, но пък детето вече е със запек. Вчера не е акал изобщо. Дайте идеи какво да го правя. Лекарката изписа пробиотик, но малкият не иска да го пие. Пие само сироп за кашлица. Всичко друго освен вода се отхвърля.
На каква възраст сте?

# 692
  • Мнения: 4 859
Имам нужда от съвет за захранване на дете след стомашен вирус. С какво да започна. Лекарката каза да добавям по една нова храна на ден, но пък детето вече е със запек. Вчера не е акал изобщо. Дайте идеи какво да го правя. Лекарката изписа пробиотик, но малкият не иска да го пие. Пие само сироп за кашлица. Всичко друго освен вода се отхвърля.
Хляб,ориз,картофи, зеленчукови бульони, крем супички,по-натам рибка и варено пилешко .
Пресните плодове и зеленчуци обикновено дразнят коремчето в началото,както и бобовите.Понякога съветват да се избягат и млечните,за да не получи диария детенцето.
Повече водичка за запека и чайчета.Моята щерка като има запек,добре и се отразява топла водичка на гладно.Ако е много зле положението-микро клизмички.

# 693
  • Мнения: 2 988
Извинявам се, че не казах възрастта. На две години е. Проблемът е че иска да яде всичко с вилица #Crazy Така че крем супите отпадат, бульоните също. Притеснявам се дали печените неща няма да влошат запека. Супите трябва да са гъсти като манджа, за да ги яде. Направо не знам какво да го правя. Първо отказа месото,  а днес трябваше да измисля цяла история, за да го накарам да яде. Дайте идеи за зеленчуци, които няма да доведат до запек. Тиквичките ми хрумват, но нищо друго. Тиква вече не се намира...

# 694
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Как да разпозная реакция към яйчния белтък? Днес е 5ден от началото на въвеждане и е изяла на обяд половин яйце. Сега гледам малко червено петно под долния клепач на едното око. Не мога да преценя изобщо. Предните дни не е имало проблеми. Има и много много ситни пъпчици по бузките като с връх, но те се виждат само като неравност. Но такива е имала и друг път когато много се лигави, особено като се събуди и чаршафа е мокър под бузките. Те са без цвят . Объркана съм, не знам дали да не пусна направо тест.  Rolling Eyes
Иначе кожата си е с нормален цвят.

# 695
  • Мнения: 4 859
Vermilion`,ето тук може да прочетеш за реакцията към яйцето.
http://www.puls.bg/health/home-and-office/news_7043.html
Има ли сърбеж?

Диди,освен тиквичката и домата е разхлабващ,също спанак,броколи,но не знам доколко са подходящи във вашия случай. Авокадо също.Ако лекарката ви разрешава мазнина-добавяй повече.Овесени ядки или да използваш само водата от варенето.

# 696
  • Мнения: 2 988
Тя лекарката ни нищо не ми каза за захранването, защото винаги има хора. Само да добавям нещата към менюто му едно по едно. Ще опитам с филийка с авокадо и ще започна да добавям мазнина към манджите му.

# 697
  • Мнения: 1 700
Диди За разхлабване ще свършат работа спанака и броколито.Тиквичката също.Тиква по-това време няма,но можеш да вземеш едно бебешко бурканче с тиква.Моя син го разхлабва даже банана.Друго се сещам пробвали да накиснеш сушени сини сливи във вода.Оставяш една вечер да преседи и даваш на сутринта да пие от сиропа и да яде сливите.

# 698
  • Мнения: 2 140
Момичета, искам да замръзя на малката пюре от бели тиквички и карфиол. Ок ли е идеята? Как се приготвят варят ли се? Благодаря ви.

# 699
  • Мнения: 2 988
Благодаря на всички за идеите.  Hug Акането слава богу се оправи вече.

# 700
  • София
  • Мнения: 30 085
Момичета,

не мога да си спомня как беше ситуацията с млечните каши, че сега чета за тях. След 1г. ли се въвеждаха? Започнах със зеленчуково пюре, после ще мина през плодови и после безмлечни безглутенови каши, но не мога да си спомня млечната каша кога се дава.

Загледах се в разнообразието от пюрета и видях доста интересни комбинации за след време, но ми направи впечатление, че в някои пюрета за след 4м.-6м. има пълномаслено мляко. Rolling Eyes Защо така? Визирам конкретно пюре на DM с канела и печена ябълка. newsm78 Не е ли рано за канела и подобни "екстри" дори и за деца, които са захранени преди 6м.?

# 701
  • Мнения: 4 859
За канелата -аз съм давала към 7-8 ми месец.Доколкото знам се води алерген,но тази на прах и в малки количества ,не би трябвало да доведе до проблем.Срещала съм информация ,че е добре да се дава след годинка,защото превъзбужда и при дечица с предразположеност към алергии.
За кашите и пюретата,под 'пълномаслено'краве мляко,според мен имат впредвид сухо такова.Ако е възможно може да купуваш безмлечни пюрета и каши и да добавяш от вашето АМ в тях Peace
Иначе за бебета продуктите трябва да са с висока масленост ,но при готови млечни каши и пюрета мисля че добавят частично адаптирано или сухо мляко.

# 702
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз съм купувала млечни каши само на Тьопфер, които са с АМ. За други не знам. Бях взела една овесена безмлечна на Хип, която беше като лепило, отвратителна и не съм рискувала с други.  Доколкото ми е известно отбелязаната възраст е за консистенцията на храната, а не за продуктите.

# 703
  • София
  • Мнения: 30 085
Спрях се на няколко марки пюрета и каши. Смятам да давам еднокомпонентни пюрета (100% плод или зеленчук) и безмлечни каши. После ще видя.
Дано да преминем леко през това захранване.

Благодаря за насоките!

# 704
  • Мнения: 1 700
След месата давах аз млечните.Към 8 месец някъде беше.

Общи условия

Активация на акаунт