сладкарска сметана

  • 2 221
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
направих страхотното тирамису по рецептата на  Gvendolin, обаче за да си спестя ходенето до доста отдалечен магазин купих прясна сладкарска сметана - 1 л. За крема ми трябваше 100 мл, какво да я правя другата , мразя сметанови торти, идея нямам, дайте рецепта за някакъв крем или ...........  

# 1
  • Мнения: 2 000
Аз вчера правих един десерт със сметана. А ето и рецептата:
2 ябълки
6 суп.л.захар
2 суп.л. масло
300 мл сметана
100 гр. шоколад

Ябълките се изчистват и нарязват на парченца. Маслото + 2 суп.л. захар се карамелизира на котлона и се прибавят ябълките. Като поомекнат малко се разсипват в чашки. След това се затопля 150 мл сметана и се прибавя шоколада. Бърка се до пълното разтапяне на шоколада и получаването на гладък крем. Разпределя се този крем върху ябълките. Останалата сметана - 150мл, се разбива със 4 суп.л. захар и се прибавя най-отгоре. Поръсва се със смлени орехи и се охлажда в хладилника. Излизат 4 чашки.
 
А скоро гледах  по "Бон Апети" една рецепта за крем с течна сметана обаче още не съм я пробвала. Сметаната се разбиваше с малко захар и карамелизирани ядки. След това се насипваше в чаши за крем карамел и се замразяваше. Като се замрази добре се изважда в чинийка и се полива с някакъв топинг.

Общи условия

Активация на акаунт