Критерии за избор на детска ясла

  • 1 407
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 164
Подала съм документи в две ясли и се колебая в коя от тях да запиша дъщеря си. През месец май трябва да дам потвърждение за една от тях. Какви са критериите, по които трябва да избера яслата, какви въпроси да задам като отида да я записвам?
Ще съм ви благодарна, ако споделите вашият опит!
Само да добавя, че смятам да дам дъщеря ми на ясла на 1г.2-3м.

# 1
  • Мнения: 416
И ние сме подали молба за ясла.Избирах ги по следните критерии:да не са много далеч от нас,да имат добри педагози и обновена база.Също така гледах и допълнителните занимания - спорт,английски и др.
И накрая,но не на последно място се допитах до мамите във форума,но бях посочила точните ясли между които се двуомя.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 657
Леле Хотче толкова скоро ли ще даваш Емичка на ясли?Ами тофорума ще оредее без теб!
За критериите да има добра материална база и добри мед.сестри /в яслите не са педагози/!А можеше да пуснеш запитване за отзиви за конкретните ясли,които си избрала.Успех!

# 3
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Да извеждат децата достатъчно често навън,добър персонал,добра база,да не създават проблеми ако вземаш детенцето си по-късно/на много места правят фасони ако отидеш след 17-17:30/.

# 4
  • Мнения: 3 356
Това за фасоните е много важно-яслата до нас,в която ще ходи Бобсъна от юли,правят фасони ,макар че работното им време е до 19ч.На кумецът ми постоянно му правят проблем,че взема детето към 18-18.30ч.,защото,забележете-страх ги е да остават до по-късно.Като е на работа до 18ч. какво да направи? Или той може да си изпълнява работното време,те не.
Също извеждането е много важно-в тази ясла не съм виждала да извеждат дори по-големите деца,а аз минавам по 5-6 пъти на ден от там.За което ще си побеседваме с директорката разбира се ,преди да го пусна през юли.

# 5
  • Мнения: 416

За критериите да има добра материална база и добри мед.сестри /в яслите не са педагози/!



Ali97 да ме прощаваш за забележката,но в яслите и градините работят педагози(визирам госпожите).Точно това исках да следвам - Начална педагогика в СУ,но не ме приеха...

# 6
  • Мнения: 998
[

Ali97 да ме прощаваш за забележката,но в яслите и градините работят педагози(визирам госпожите).Точно това исках да следвам - Начална педагогика в СУ,но не ме приеха...


Педагозите в детските градини не са със специалност начална педагогика, а предучилищна педагогика!!!

# 7
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Ако можеш да се срещнеш с лелите дето ще гледат децата.
В яслите са мед.сестри, не са педагози. Извеждат ги рядко и като останат по-малко деца и се постопли, защото си представете как се обличат 10-15 (в добрия случай) хлапета под 2 години.

# 8
  • Мнения: 416
Хайде пак да поспориме щом имате желание!Точното название на специалността е Начална и Предучилищна Педагогика!
Но не там е въпроса - важното е че са педагози!!!

# 9
  • Мнения: 9 990
До колкото аз съм запозната от родителските срещи-персоналът в яслата е следният-мед. сестра, педагог и помощен персонал/хигиенист/
Приоритетно се гледа-местоположението на яслата-къде е по-удобно-до работата или до дома ви.На пръв поглед персонал няма как да окачествиш дали е добър или не, базата-пускат на оглед, но в съобразено време.Дори и да се срещнеш-от 3 минути разговор набързо-няма как да прецениш.В яслите децата се извеждат по-рядко, тъй като не всички умеят сами да се обуват и обличат и докато това стане-времето за излизане е излетяло.Но лятото и пролетта следобяд са си навън в двора/не навсякъде май е така/Часът на взимане на децат/работно време/

# 10
  • Мнения: 1 072
Хот Ели, и ти ли ще даваш Емма на ясла  Cry Съчуствам ти! Аз записах Марк (ако го давам) най-близката до нас (пред блока ми е), като питах и майките в градинката и всички са доволни от нея. Леличките били добри, но базата била остаряла. Обаче всички казват, че е по-важно какви хора ще гледат детето, а не новите играчки. Успех!

# 11
  • Мнения: 2 032
Ето някои неща, според които може да си съставиш мнение:
1 Посети яслите, помоли да погледнеш вътре как е, докато има деца (някои дават, някои не): ако може, погледни децата дали са умърлушени/спокойни/разревани/занимавани.
2 Попитай как готвят (дали намясто всичко се приготвя, например).
3. Попитай как занимават децата.
4. Какъв е режимът на децата?
5. Каква е процедурата с болни деца?
6. Колко лелки има на колко деца? Често ли се сменят лелките?
7. Има ли (случайно) система, където определена лелка да отговаря за определено дете (така, че да може да ти "докладва" в края на деня. Как процедират с информирането на родителите какво е яло и правило детето през деня?
8. Как процедират при злополуки?
9. Ако ти се наложи да закъснееш вечер, има ли "глоби".

# 12
  • София
  • Мнения: 11 657
Понеже съм от "по-старичките" в този форум и някога имаше УПК,а моето беше помощник възпитател в детска градина и в онзи период в детската градина имаше госпожи,а в яслите мед.сестри.
За точното наименование на специалността не ми се спори-не съм компетентна.
За това,което съм виждала по време на практиката ми също не искам да говоря,което не означава че съм против градините!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 164
Благодаря ви, момичета   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Също така гледах и допълнителните занимания - спорт,английски и др.

Ъъъъ, английски и в яслите ли вече изучават бе #CrazyЧе моят български не може да говори още, к'ъв английски newsm78

Общи условия

Активация на акаунт