Кълнове, зародиши, черен хляб

  • 1 340
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 599
Какво ще кажете, откога да ги включа? В една книга за бебета, която имам, пише да привикваме от рано децата да ядат зародиши (пшенични Simple Smile ), а на опаковката пише - за деца след 1 година. А пълнозърнестото брашно ги съдържа и се дава след въвеждането на глутена, който ние ядем от месец.
Кълнове гледах от броколи - преди години още четох за тях, че са много полезна противоракова храна.
Друг въпрос - за хляба: какъв хляб за попарата? Засега я правя с пълнозърнести сухари Пападопулос, а на повечето "черни" хлябове пише, че имат подобрители, а и ми се струват твърде въздушни, за да са истински  Thinking Чудя се за немските (Местемахер), пише, че няма консерванти, но истина ли е...

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Кълнове доста късно дадох (само защото ние рядко се сещаме да ги ядем), но черен хляб давам от доста време - още с въвеждането на глутена. Давам 'Бонус' и един на 'Класмел'... с подобрители, ама какво да се прави. Рядко правя хляб домашен, та каквото на мен ми се е сторило най-добро на вкус, това й давам.

# 2
  • София
  • Мнения: 830
Аз бих продължила със сухарите още известно време. Има сухари от черен хляб. Попарата от обикновен хляб става много длетава. Всъшност не съм сигурна как ще успееш да и дадеш кълнове. Къде мислиш да и ги сложиш? Не се сещам newsm78

# 3
  • Мнения: 599
Аз бих продължила със сухарите още известно време. Има сухари от черен хляб. Попарата от обикновен хляб става много длетава. Всъшност не съм сигурна как ще успееш да и дадеш кълнове. Къде мислиш да и ги сложиш? Не се сещам newsm78
Да, черни сухари давам. А кълновете мислех да ги слагам към пюрето накрая и да пасирам. Тези от броколи са доста фини  Thinking

# 4
  • Мнения: 255
С пшеничен зародиш започнах да "подслаждам" кашите и попарата на 10 навършени месеца и давам почти всеки ден - май сме чели една и съща книга  Simple Smile. От месец давам и от пълнозърнестия хляб, който и ние ядем - пакетирания на Симид, на опаковката пише "Без консерванти! Без оцветители!", за подобрители в състава не се споменава. Купих и "Бонус", но има някакви Е-та в съдържанието и се въздържах да му дам. Искам да му купя и  някакви бисквити, но винаги като започна да чета етикетите и се отказвам, докога - не знам. Попара съм давала само 4-5  пъти (със сухари) колкото да опита, препочитам сместо сухари да слагам пълнозърнести ядки.
Иначе кълнове давам понякога от храни, които съм въвела вече, ял е засега житни кълнове и от броколи (в пюре, пасирани).

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Засега я правя с пълнозърнести сухари Пападопулос

Къде ги тия сухари? Аз така и не намерих пълнозърнести. Мислех, че технологията на производство на сухарите не позволява да са от пълнозърнесто брашно. newsm78
Освен пшеничните съм намирала само едни ръжени Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 737
Моето дете е малко капризно и прави разлика м/у сухари (пълнозърнести), рязан пакетиран хляб (пълнозърнест) и пресен топъл пълнозърнест хляб, независимо, че всичките давам в накиснат вид в супите. Зачита само топлия пресен хляб, добре че имаме пекарна наблизо.  Grinning

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Отдавна слагам кълнове от лук, броколи ( купувам ) и леща ( сами ги покълвам ).......
В началото ги пасирах и слагах навсякъде- в плодовата каша малко броколи, за обяд- лучени , за вечеря пусках да се поварят малко лещени.........А хляб бял чак сега опита

# 8
  • Мнения: 1 976
Къде намирате кълнове от броколи? това е страшно полезно нещо!!! Искам да купя!

# 9
  • София
  • Мнения: 10 825
Къде намирате кълнове от броколи? това е страшно полезно нещо!!! Искам да купя!
Има в Хит - със сигурност и ако не се лъжа съм виждала и в Била - Младост

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Последният път си ги взех от Метро

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 316
Ne/Da и Tsveteto кажете моля ви коя книга сте чели. Много ме заинтригувахте с тези здравословни храни за бебета. newsm09Не знаех, че има изобщо такава литература.
Благодаря предварително.

# 12
  • Мнения: 599
addi, книгата е "Какво те чака през първата година на детето" - ИК ЕМАС. Купих си и "Какво те чака през втората и третата..." Има раздел хранене, хубаво е написана.
Jade, сухарите съм ги виждала на много места, кафявава опаковка, Голдис им е името, не са съвсем пълнозърнести, имат бяло пшенично  брашно (но е малка част), пълнозърнесто пшенично и ръжено. Сега виждам, че са ги нарекли ръжени, може точно тях да си виждала  newsm78
Hipo, кълновете ги взех от Била, но видях, че има и в МЕТРО.

Благодаря, момичета, започвам да давам   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт