Нормализиране на пролактина-помощ

  • 3 693
  • 9
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Днес бях на изследвания след кърменето, но пролактинът ми е страшно висок-2151 при реф.стойности 73-850. Кърмих до преди 2 седмици и пих 2 седмици Бромокриптин/до събота/. Вярно, че това ми беше проблем и преди забременяването, но не съм минавала 1300. И не знам дали би трябвало това да са вече нормализирани стойности или още не са се стабилизирали след кърменето. Пуснах търсачка, но не излезе нищо по въпроса...Ако някой знае какво време е нужно на организма, за да смъкне стойностите на пролактина ще съм му много благодарна...За да знам дали да си правя ЯМР или да поизчакам още/примерно до другия цикъл/...

Последна редакция: пн, 17 апр 2006, 14:19 от Жана /bg_paint/

# 1
  • Мнения: 980
Жана, какво казват специалистите?

Не мога да ти помогна с инфо, но стискам палци всичко да е наред.  Praynig

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Направо ме е страх да се обадя на доктора...Много се надявах някой да си е правил това изследване малко след като е кърмил и да каже...То може би темата не е много за тук, защото повечето майки все още кърмят, но понеже има "вещи" потребителки Wink реших първо тук да попитам...

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Не съм си правила такова изследване никога, но все си мисля, че нивата спадат след повечко време - нали повечето жени имат кърма дълго време след като са спрели да кърмят ThinkingТя се образува под действието именно на пролактин, което вероятно значи, че на организма са му нужно повече дни, за да се върне към старите си хормонални нива.Човешкият хормон например се изчиства цели два месеца след прекратена бременност - затова на тестовете пише, че ако е имало бременност през последните 2 месеца, тестът може погрешно да даде положителен резултат, а бебе да няма.Та предполагам, че и с пролактина е така newsm78

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Мерси, Белинда! И аз за това си мислех...Сигурно е добре да се повдигне темата, за да си знаем след колко време може да сме сигурни, че резултатите са реални

# 5
  • София
  • Мнения: 2 429
Не се притеснявай. Моят пролакти 4 години след като родих първото ми дете беше 4 пъти над нормалното. Бях пила поне 3 пъти бромокриптин, веднъж достинекс и вече се бях отказала да правя каквото и да е, но ми се появиха кисти на гърдите и затова започнах нови изследвания. Ходих и на скенер и на ЯМР – нищо, а пролактин висок, дори  един “компетентен” невролог от ВМИ ми беше казал, че не мога да забременея втори път, а аз през това време съм  била бременна без да знам. Според мен трябва да изчакаш, организма не може толкова бързо да реагира . Номнението ми не е на медицинско лице, така, че най-добре се обади на доктора си. И процедурата, както ми обясниха на мен е първо при ендокринолог . Дано съм те успокоила малко.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 768
Мерси, Белинда! И аз за това си мислех...Сигурно е добре да се повдигне темата, за да си знаем след колко време може да сме сигурни, че резултатите са реални
ЗДРАВЕЙ Жана
аз ходих миналата седмица на ендокринолог и тя ми каза че трябва да минат 6 месеца след като съм спряла да кърмя за да ми пуснат пролактин, иначе нямало смисъл.
на мен ми се стори доста време но май е имала право...

# 7
  • София
  • Мнения: 2 768
Не се притеснявай. Моят пролакти 4 години след като родих първото ми дете беше 4 пъти над нормалното. Бях пила поне 3 пъти бромокриптин, веднъж достинекс и вече се бях отказала да правя каквото и да е, но ми се появиха кисти на гърдите и затова започнах нови изследвания. Ходих и на скенер и на ЯМР – нищо, а пролактин висок, дори  един “компетентен” невролог от ВМИ ми беше казал, че не мога да забременея втори път, а аз през това време съм  била бременна без да знам. Според мен трябва да изчакаш, организма не може толкова бързо да реагира . Номнението ми не е на медицинско лице, така, че най-добре се обади на доктора си. И процедурата, както ми обясниха на мен е първо при ендокринолог . Дано съм те успокоила малко.
като забременее жената пролактина също се покачва

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Мерси, Звездица! Май наистина е така, защото Диана_Т също ми писа, че според нея трябва да минат 6-9 месеца, за да се нормализират нещата при нормален пролактин, а какво оставало при хиперпролактинемия...

# 9
  • София
  • Мнения: 2 429
Аз пролактина си го правих 3-4 чесеца преди забременея, защото не ми спираше кърмата от първото дете.

Общи условия

Активация на акаунт