Вечерното или сутрешното-кое кърмене се замества последно

  • 1 054
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Първо искам да БЛАГОДАРЯ на всички майчета, които със своите съвети и успокоителни думи ми помогнаха да кърмя дъщеричката си вече почти 10 месеца. Радвам се, че открих на време този форум. Искренни благодарности на всички момичета, които отделят от времето си за превод и търсене на материали за кърменето. Страхотни сте!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Вече съм на етап отбиване на дъщеря ми.Иска ми се да стане безболезнено и нетравмиращо както за нея ,така и за мен. Досега се справяме и двете добре. Вече я кърмя само сутрин и вечер. Почти не през ноща. И идва въпросът....
Кое кърмене да заместя последно сутришното или вечерното. Обикновенно с кърменето вечер се унася и заспива,буди се само когато я поставям в леглото и пак заспива. А сутрин се буди м/у 6.30 и 8.00 часа, обикновенно суче вяло и после пак заспива за час.
 
Имам отново нужда от вашия съвет.  Grinning

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Вечерното е последно Simple Smile

# 2
# 3
# 4
  • Мнения: 17
Вечерното е последно Simple Smile
Успех Simple Smile!

# 5
  • Мнения: 967
Както за вас е по-удобно, но практиката показва, че вечрното обикновено остава последно Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 748
И аз си мислех,че вечерното е последно,но моят отказа първо вечерното преди 3 седмици! Под "отказа" визирам мои безуспешни опити в продължение на една седмица да го накарам да суче преди лягане. От тогава го кърмя само сутрин,но суче все по-малко и по- малко,а тази сутрин си отвърна главата едва ли не с погнуса от гърдата.Затова съм си купила градински чай! Бих казала,че към 9м. бебо изгуби желание за сучене,но благодарение на това,че аз не спирах да предлагам, задържахме кърменето още 4 месеца, но вече се отказвам ! Насила не става! А щом бебка суче вяло сутрин, мисля, че отговорът е ясен! Води се от бебка и няма да сбъркаш!

Последна редакция: пн, 17 апр 2006, 16:54 от macro

# 7
  • Мнения: 4 414
Води се от бебка и няма да сбъркаш!
newsm10
при нас последно отпадна храненето преди следобедния сън Shocked
първо отказа сутрешното, после нощното, после вечерното и накрая следобедносънното...детето си показва  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 10 825
По канон последно се премахва вечерното кърмене. НО аз спрях първо него и сега от 3 седмици се кърмим само сутрин. Дани бързо се научи да заспива след като си изпие млякото, въпреки че преди заспиваше на цица. Реших да запазя сутрешното кърмене, защото той се буди доста рано - към 7 и така ми е по-лесно  Blush - взимам го при мен и го кърмя докато си дремвам още малко.

# 9
  • Мнения: 250
ами от което мислиш, че ще ти е по-лесно да отучиш бебо. Аз пробвах със сутрешното - не се получи и спрях това, с което се приспиваме- сега заспива с тати, но към 2-3ч пак му идва на ум за мляко и така до сутринта.

# 10
  • Мнения: 1 976
Най-добре е да оставиш за последно вечерното, но то наистина бебоците сами си показват... Мартин, колкото и да не исках, си се отказа първо от обедното, после и следобедното кърмене....Напоследък не иска да суче и сутрин...Така че, май в  скоро време ще ни остане само вечерното и среднощното...За съжаление, единственото кърмене, което съм искала да махна е нощното, но...то май ще си остане наааай-последно.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 787
Ох,в момента сме на този етап и ние.При нас май ще стане едновременно отказвне и от двете-вечерното и сутрешното кърмене ThinkingВ момента бебо суче вечер много малко.Дръпва от едната малко, от другата малко и се обръща на другата страна.И докато не му дам шишето с млякото не мирва.Сутрин към 5.00-6.00 повтаряме същата процедура.Мрънка за папу,давам му да цока и пак така.Дръпва по малко и пак шишето.Така че,в най-скоро време и ние май тотално ще откажем кърменето.Нищо,натам отиваме отдавна,поне ще е безболезнено и за двете страни Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 1 983
При нас е като по учебник - от няколко дни насам отказва сутрин да суче и само вечер преди да заспи я кърмя Cry (на мен ми е мъчно че се отбива)

Общи условия

Активация на акаунт