Маичин дом

  • 6 021
  • 43
  •   1
Отговори
Здравеите,
За пръв път пиша във форума - днес се регистрирах и затова ме извинете ако бъркам несто:)
Бременна съм в 4 месец и понеже моя доктор - не знам по какви прочини - не ми е започанл още измерването, както и не ми води картон искам да попитам каква всъстност е процедурата?! Това на мястото където сте раждам ли се прави?! Или може и тои, а аз да си го нося. И втоеро - какво мислите за Маичин дом. Аз натам съм се насочила. Интересуват ме основно специалистите, а и условиата все пак

Последна редакция: вт, 18 апр 2006, 11:09 от Reza

# 1
  • София
  • Мнения: 7 173
И аз съм в 4-ти месец. Регистрирана съм в една поликлиника, където ходя веднъж месечно, да ме мерят и т.н. Това може да се направи във всяко едно мед. заведение което работи със здравната каса. ДжПи-то ти дава талон, който се носи при гинеколога. Имаш право и да преизбираш гинеколог и мед. заведение ако не си доволна, аз например го направих.
Иначе ходя и на частен доктор отвреме навреме.
За Майчин Дом - и аз натам съм се ориентирала, ама мисля че има още време да се реши.

# 2
  • Мнения: 7 474
За Майчин дом съм чувала най-много отрицателни мнения, каквото е и моето. Naughty

# 3
  • видин
  • Мнения: 358
и аз може би ще раждам в майчин дом. поне така съм решила за сега. Ходих там за амниоцентеза и съм много доволна от отношението на лекарите. казали са ми ,че ще ми трябва направление от наблюдаващия лекар. за други документи не зная. ако някой има информация, нека напише. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 790
Че в Майчин дом е мизерия - две мнения няма по този въпрос. Освен ако не си във ВИП стая. Аз лично съм много доволна от отношението както на лекари, така и на сестри. Не съм имала никакви оплаквания. В края на краищата за престоя си в мизерията 6 дни не съм умряла, нито ми е станало нещо. Реших да раждам там, защото бях чула, че там са най-добрите специалисти и че всички тежки случаи - било то бебета и майки - там ги карат.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 173
За мизерията - ами все пак човек не отива на хотел!
Една моя приятелка много иска да ражда в Правителствена, защото били хубави и луксозни стаите, обаче според мен най-добрите специалисти са където са бебетата на конвейр.

# 6
  • Мнения: 919
По тази тема можеш да откриеш тонове информация из форума.
Но аз конкретно съм много доволна от екипа на МД - лекари и сестри. Не е луксозно, но са твърде малко болниците със завидни условия. Ако те интересува повече здравето - твоето и на бебчето ти (а аз съм сигурна, че е така Grinning) не му мисли. За 3 или 6 дни няма да ти стане нищо. Няма драма. Ако имаш особено и доктор, който те наблюдава и ще те изражда, няма от какво да се притесняваш.
Успех и да гушкаш здраво и красиво бебенце Peace

# 7
  • Мнения: 46 429
За мизерията - ами все пак човек не отива на хотел!
Една моя приятелка много иска да ражда в Правителствена, защото били хубави и луксозни стаите, обаче според мен най-добрите специалисти са където са бебетата на конвейр.

В Правителствена стаите не са луксозни, че се поддържа перфектна чистота- така е, но Родилното не е ремонтирано, думите ми са на база собствен опит, а не дочуто от тук и там, положението е същото, както в Тина Киркова например, но на всяка стая има балкон и санитарен възел (там пода е обикновена мозайка).

Преди това лежах в Майчин дом, за задържане, нямах време да обърна внимание на обстановката, защото 3 дни ревах, че не успяха да намерят лекар да ме прегледа, повече не бих се върнала там, никога!

За реда: трябва да регистрират бременността ти, там, където ще ходиш на ЖК, може да не е в болницата, в която ще раждаш, аз например ходех в полклиника. Накрая на бременността ти точно от там ще ти издадат необходимите документи, с които да отидеш да раждаш.

Лека бременност!    bouquet

# 8
  • Мнения: 642
Родих в Майчин дом. Доволна съм. Мизерия е силно казано! Поддържа се чистота, но просто самата база е остаряла. Все пак дограмата е пвц /или алуминиева - вече не помня/ има и алуминиеви щори. Най-голямото преимущество е, че бебето ти е при теб (ако родиш естествено, а не със секцио), виждаш, когато го преобличат и преглеждат, разговаряш с педиатърките. Аз даже си я взимах при мен в леглото и така се гушкахме нощем. Стаите са за по двама. Нещото от което не бях доволна беше, че няма удобство за кърмене. Кърмиш на леглото, а раната отдолу не ти позволява да се настаниш най-удобно и съответно ме заболяваше гърбът, а ако кърмех облегната с възглавница до стената пък ми се подбиваше опашната кост защото там точно свършва пружината и се усещат железата й...но се преживява.
Нито аз, нито бебето получихме някакви инфекции.
Лека бременност и раждане!

# 9
  • Мнения: 723
Наистина, това е болницата, за която съм чувала най-ужасните истории и моята също е такава. Мизерията нямаше да ме впечатли, ако бях срещнала човешко отношение от страна на лекарите. Единственият любезен и отзивчив персонал бяха детските сестри (и Слава Богу!Поне те...). Иначе несъмнено там са най-големите специалисти..Но специалисти или не, ако не ти обърнат внимание, каква е ползата? Иначе се вижда, че всяка от нас е попадала на различни лекари и затова мненията са на двете крайности. Пожелавам на решилите да раждат там да получат нормално отношение, подходящи грижи и безпроблемно раждане!!! Peace

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Irena_1979 - при кой лекар в Майчин дом ходиш?

# 11
  • Мнения: 2 663
И тук ще напиша,че след нова година майчин дом има нова политика и всичко е доста по-различно все към добро.Аз родих там и съм много доволна от АБСОЛЮТНО всичко,като изключим това,че пода на банята беше малко мръсничък.

# 12
  • Мнения: 5 790
Я разкажи малко повече за тази нова политика!

# 13
  • Мнения: 2 663
Ами аз не знам дали се изразих точно с "политика" -но имат реформа от нова година.
Нещата,които прочетох тук за Майчин дом преди да родя ме наплашиха адски много и ако нямах пълно доверие на доктора щях да се побъркам на отиване.Останах обаче приятно изненадана.
Всички до един (лекари,санитарки,сестри ,акушерки)в предродилна,родилна и на 12 етаж бяха супер любезни и мили.
Не съм стояла  в коридора на течение след раждането-всички родилки бяхме в една отделна стая,където идваха да ни проверяват как сме постоянно
Дадоха ми когато ме приеха тяхна нощница-чиста и изгладена
Когато ме приеха акушрките ми обясняваха подробно какво следва-за клизмата примерно,защо се прави и т.н.
Чаршафите бяха новички ,чисти и ми ги смениха на 2 ден
При правенето на тоалета всичко си беше ок
Когато родих започнаха да ме разпитват как ще се казва детето,как се чувствам,а бе все неща които в този момент те карат да се чувстваш добре,дадоха ми бебето веднага
КОгато идваха да сменят памперсите  понеже грам не бях в час как става исках да гледам и всеки път акушерката ,която беше на смяна ми обясняваше как да процедирам ,когото се прибера
Обясниха ми за кърменето и ми показаха как да си изтисквам гърдите ,дадоха ми и мехмен за да не ми се разранят зърната
Идваха 3-4 пъти да мият пода,през няколко часаизхвърляха боклука
Това се сещам сега....
Но мисля,че тези неща не трябва да ни правят специално впечатление,защото всичките са си в реда на нещата
За това се сещам сега

# 14
  • Мнения: 175
Здравейте Simple Smile , аз  съм в 5  месец и съм решила да раждам в Майчин дом . Наистина условията не са като в 5 звезден хотел , но не е чак мизерия . Аз искам да попитам майките , които са раждали секцио там какъв е реда и кога оставят бебето за постоянно при майката , колко време сте в реанимация и понеже аз съм от Бургас , а тук когато родих за първи път повиваха дъщеря ми в гадните пелени , дали и там ги повиват ?. Разкажете накратко как протича секциото . Тук упойката е пълна и кошмара след събуждането също  Sick , там как е ? Simple Smile Благодаря ви предварително .  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт