Втори пореден мисед

  • 5 506
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 343
Момичета, днес вместо да се зарадвам на порастналото малко човече, отново ми поставиха диагноза мисед. Миналият септември загубихме едно бебе в 9г.с., сега в 11. Преди две седмици всичко беше ок - сърчицето си биеше, вече имаше ръчички и крачета, отговаряше точно на седмиците си. Дори не мога да се разплача. Налегна ме едно апатично настроение - абсолютно ми е все едно, сякаш не се случва на мен, а аз съм просто страничен наблюдател. Утре съм по доктори да видим какво ще стане. Само не разбирам защо - защо трябваше пак да се случи? Миналият път ми беше доста тежко, но приехме нещата по философски уж. Сега мъжът ми милия седи в хола и аха да заплаче, цял ден не е на себе си, а аз нищо не мога да направя, ходя като зомби насам натам. Кой ще ми каже защо така е станало, но точно и ясно, не просто случва се, генетична аномалия и т.н. На предния аборт се качих последна и в съседната стая лекарят попита: Колко още остават? Три. Как три бе, не бяха ли две? Уфф и един мисед дойде. Действието се разиграва в Шейново. Дано този път са малко по-дружелюбни. Уфф глупости пиша, но знам, че вие ще ме разберете. Ще пиша пак как са минали нещата.

# 1
  • Мнения: 2 379
Много съжалявам Sad
Голям шок за теб и съпругът ти Sad
Аз съм с един мисед и не съм правила опити да забременявам отново, но често си мисля какъв ли ужас ще е, ако един ден се повтори... дали ще го преживея? Confused
Направо не знам какво да ти напиша...
Отпусни се. Това ми се струва уместно сега. Отпусни се и дай свобода на мъката си. Вживей се в чувствата си и ги изживей. Така след време ще дойде ред на нови чувства. Апатията само консервира в теб чувството за празнота.
Съпругът ти е до теб. Поплачете си заедно, кажете си каквото си имате на душата. Споделянето помага. Тук си, за да споделиш с нас, непознатите, и ние сме с теб! Но съпругът ти е още по-близо до теб.
Знам какво имаш предвид за "любезността" на лекарите Sad За съжаление това е положението. Грозно.
Бъди силна! Hug

# 2
  • Мнения: 1 029
Миличка, съжалявам! Cry
Направете си генетични и имунологични изследвания.
Вярвам, че другият път всичко ще е наред!
Бъди силна и не спирай да вярваш в красивото бъдеще, което ще дойде...!

# 3
  • Мнения: 1 234
Съжалявам, че трябва да преживееш всичко това за втори път...
Аз лично съм преживявала друг вид загуба, но те разбирам напълно...
Поплачи си, не скривай чувствата си, имаш на кого да се опреш, имаш съпруг, имаш и нас. Hug
Лично аз също бих те посъветвала да си направиш изследвания,  baby_neutral дано всичко е наред... И всички тук ще се молим следващия път да бъде всичко наред!!!

# 4
  • Мнения: 1 409
Толкова съжалявам ,миличка.
Като чета твоята история и се връщам 10 дни назад когато преживях същото само,че за първи път (и надявам се последен).Наистина знам какво чувстваш и нямам думи да опиша болката,която изпитах и аз в този момент.Аз поне имах шанса да срещна добро оношение от лекаря ,който направи кюретажа и от целия екип в Шейново,за което съм им благодарна.
Цяла седмица не спрях да плача и да сънувам кошмарни сънища.Сега се съвземам и най-важното е че съм готова за нови опити.Много ме е страх,но няма да се откажа,направи го и ти.
Това,което мога да те посъветвам е да не подтискаш чувствата си,наплачи се,накрещи се ако трябва чупи,но изкарай отрицателната енергия която се е насъбрала в теб,събери сили и продължавай напред.Знам,че е много трудно ,но ще успееш,вярвам го.
Бъди силна с теб съм и ти желая скоро да си отново бъдеща мама.
Ако имаш нужда да поговориш с някой пиши ми на лични,аз съм насреща.
Прегрщам те  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 098
mishka,прегръщам те и плача с теб  Cry .И аз минах през мисед,и никой не може да ми даде отговор на въпроса защо.И всичко се случи в Шейново.За жалост има и добри и лоши специалисти там.И никой не може да ме убеди в това ,че д-р Велев примерно е добър лекар.Големи проблеми ми създаде след кюретажа.Ти сама знаеш ,че само времето може да помогне на болката,ама на памета за съжаление не може.Имай сили и продължавай напред  Hug

# 6
  • Мнения: 3 166
Мила, приеми и моите искрени съжаления за случилото се! Представям си колко е тежко! Защо става така? Защо ти се случва втори път? Изпитание за силите и вярата ни? Случайност? Май отговор няма! Важното е да намериш сили да продължиш напред! Защото мъничката Хриси го заслужава! Бъди силна заради нея! Макар че нищо няма да накара болката и спомените да изчезнат, трябва да продължим по някакъв начин! Прегръщам те! Hug

# 7
  • Мнения: 343
Благодаря момичета за куража. Потвърдиха, че и потретиха миседа. Насрочиха ми абразиото за утре. Днес лекарката в Шейново 15 минути ме гледа, надявайки да сме сбъркали, но уви. Беше мила. В едно такова състояние да видиш загриженост в медицинското лице наистина действа успокоително. Само да обясня, че въпреки дръпнатото отношение миналият път, аборта ми го направиха добре и нямах никакви оплаквания след това.

Да, този път ще направим всички изследвания. Все още вярвам, че при един аборт не е необходимо да се стресираш допълнително с изследвания, ако видимо всичко е наред. Но при повторен случай е направо задължително. Дано да не бъркам.

Още веднъж благодаря за милите думи и пожелавам на всички ни по-добро бъдеще  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 409
Успех утре и бързо възстановяване. Hug
Кой ще ти прави абразиото?

# 9
  • Мнения: 651
Мишле, успех утре - дано всичко мине добре. Пожелавам ти това абразио да е последното и скрошна успешна бременност. Ще стискам палци всичко да е наред и когато всичко свърши ни пиши да знаем, че си добре. Hug

# 10
  • Мнения: 218
Съжалявам миличка. Голяма болка. Личи, че си силна и ще се справиш. Много е хубаво да има някой от медицинският персонал, който да разбира болката ти и да прояви поне малко съчувствие. Стискам палци всичко утре да е наред и те прегръщам. Ако ти е до това пиши после как е минало.  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 166
Мишле, успех утре - дано всичко мине добре. Пожелавам ти това абразио да е последното и скрошна успешна бременност. Ще стискам палци всичко да е наред и когато всичко свърши ни пиши да знаем, че си добре. Hug
Аз също!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 941
Да, този път ще направим всички изследвания. Все още вярвам, че при един аборт не е необходимо да се стресираш допълнително с изследвания, ако видимо всичко е наред. Но при повторен случай е направо задължително. Дано да не бъркам.
Да, mishka, направи си всички необходими изследвания. Надявам се повече да не се повтарят Praynig и всичко да е наред при теб  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 3 123
миличка,много съжалявам за случилото се.Дано другия път всичко е наред и си имаш здраво бебче!
 А за изследванията-добре е да ги направи-генетични и имунологични.Не знам дали си влизала в сайта Зачатие(www.zachatie.org)-там има  момичета с по няколко спонтанни аборта,които вече са успешно родили или са в напреднала бременност.При някои от тях проблема беше имунологичен и след назначено лечение,всичко се подреди.Много добра лекарка за тези неща е д-р Конова от Плевен,но в София също ги правят.Ако искаш,мога да ти дам мейла на Конова,за да и обясниш ситуацията при теб и да видиш,какво ще те посъветва.

# 14
  • Мнения: 1 210
Стикам ти палци всичко да е наред, че при мен малко се поизложиха с организацията. От сряда лежа в патологията с надежда, че нещата ще се стабилизират. В събота подминаха с лека ръка поредния кръвоизлив и оставиха абразиото  чак за понеделник и организмът ми си го изхвърли сам. Те после само поизчистиха.
И аз гледам да приемам нещата по-философски, но ми е малко трудно.
Стискам ти палци.

Общи условия

Активация на акаунт