Алергия? и Перитол...

  • 1 122
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 212
Ох, тая нашта педиатърка е много измислена... Преди две седмици, като ходихме на консултация и показах че Габи има обрив, тя махна с ръка и каза "Хм, алергия...". Не съм спряла да мисля от какво може да е... и се чудя кои храни да и спирам...

Обривът представлява - кожата по коремчето и гърба е като настръхнала, появяват се и розови петна колкото монета от 50ст, които после избледняват, но кожата остава грапава и суха. Сърбеж няма.

Днес отидох пак, защото в петък се появиха нови петна. Педиатърката ми изписа Peritol и Triderm. Последното не го взех, защото попитах в аптеката какво съдържа /антибиотик, кортикостероиди и пр. екстри/.  Peritol купих, но като прочетох в къщи какви са му страничните реакции ми се накъдри косата от страх и се отказах да го давам. #Crazy

Исках да ви питам някой имал ли е подобен обрив и какво са ви казали?
Дали да давам тоя Перитол? newsm78
Знаете ли някой свестен кожен или алерголог в Младост?

Последна редакция: пн, 17 апр 2006, 23:06 от dilqnka

# 1
  • Мнения: 1 564
Големия ми син като беше на годинка му се появиха такива петънца(все пак не знам дали са били същите).Отначало се съмняваха за шарка,после се оказа обрив(и те и аз не разбрахме какво беше де),но пи Калергин(бебешки алергозан) и го мажех с някакъв спирт да не го сърби,но не се сещам как се казваше.Дано се оправите бързо.  bouquet

# 2
  • Мнения: 5 140
Моята Ния пие Перитол за Алергичната си кашлица и лятото като я ухапе комар, алергична е към тях. Проблем нямаме никакъв.
Ако искаш да ти дам телефона на д-р Мустаков в частния му кабинет, да прегледа детенце. Кабинета му се намира на бул Прага след Петте кюшета.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 212
Кажете нещо де...

# 4
  • Мнения: 262
на нас пък тоя перитол ни го бяха изписали за подсилжане на апетита защото беше болен и нищо не ядеше, като прочетох листожката и разбрах че е само за алергии и като видях страничните ефекти направо го хвърлих.
В твоя случй ако искаш се обърни и към друг лекар, може да не е от храна, може да е от сапун прах за пране и др., а междудругото неискам да те плаша, но много често скарлатина се бърка с алергичния обрив т.к при нея пъпчиците са много ситни

# 5
  • Мнения: 14 654
наистина д-р мустаков е най-добрият детски алерголог за софия.лично аз не съм водила детето си при него(дано не се наложи),но съм ходила в съседния на него кабинет . та за мустаков има огромрн наплив и даже хора които не живеят в софия идват да се консултират при него.а за скарлатината-по-скоро да не е това,защото щеше да забележиш много специфичното оцветяване на езика - става малинов на цвят и на точици.успех с лечението

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не е чак толкова страшен Перитол-а. Деница го пи почти цяла година - по половин хапче всеки ден. Нищо и нямаше, освен това, че все беше гладна. Но тя има нужда, тъй като е много кльощава.

# 7
  • София
  • Мнения: 270
На моето детенце му излизат едни големи пъпки, от време на време. Аз предполагам, че е алергия към яйца, шоколад, риба. Или поне ако е яла две от тези неща в близък период. Моята педиатърка, която е алерголог, ни е изписала Кларитин. Струва около 12, 13лв., но май е най-доброто сиропче за алергии. Става за деца над годинка. Една друга лекарка, която я прегледа по спешност й изписа Перитол. Купихме го, но като прочетох листовката и аз предпочетох да не го давам.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 212
на нас пък тоя перитол ни го бяха изписали за подсилжане на апетита защото беше болен и нищо не ядеше, като прочетох листожката и разбрах че е само за алергии и като видях страничните ефекти направо го хвърлих.
В твоя случй ако искаш се обърни и към друг лекар, може да не е от храна, може да е от сапун прах за пране и др., а междудругото неискам да те плаша, но много често скарлатина се бърка с алергичния обрив т.к при нея пъпчиците са много ситни
NaughtyПри скарлатината има температура. Пък и ние нямаме пъпчици. Просто "кокоша кожа".
Прах за пране ползваме Тео бебе от раждането, а сапуна ни е един италиански, супер неутрален - без мирис, без нищо.

Общи условия

Активация на акаунт