Не иска да яде нищо сладко, освен кърма :)

  • 498
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 533
Мили мами,

От една седмица 10-месечният ми син отказва всякакви сладки неща, които преди си хапваше с апетит - не иска каши, не иска плодове, плодови пюрета. Пробвах и с бисквитки - не и не. Вече три-четири дни вместо кашата в 4, го кърмя.

Дайте съвет. Да го оставя само на кърма в това време ли? С какво бих могла да заменя безмлечните каши? Дали ако му купя някакви млечни, ще му се усладят? Освен каши и овесен ядки, какво друго мога да му дам за сутрешна или следобедна закуска?

# 1
  • Мнения: 3 550
Добавяй сирене и масло към кашите вместо плодове. Може така да ги хареса. И ябълки ли не иска? Те не са много сладки.

# 2
  • София
  • Мнения: 533
Сирене слагам в овесените ядки, не съм пробвала в кашите - утре ще пробвам. Ябълка иска само ако му дам да гризка или на сок. И то пак с триста зора.

# 3
  • Мнения: 6 472
Голямата ми дъщеря беше и продължава да е така - не яде почти нищо сладко Mr. Green Готовите каши са с добавена захар, но ако правиш домашни, спокойно може да ги мешеаш със зеленчуци/сирене/масло Grinning

# 4
  • Мнения: 64
Пробвай млечни,аз взимам на Милупа и на Нестле

# 5
  • Мнения: 967
Можеш да правиш:
- попарка със сирене, чай и масло,
- десерт с извара : настърган плод, намачкана бисквтка и извара - от изварата сладкия вкус не се усеща почти

# 6
  • Мнения: 2 220
Може да даваш елда и просо, хубаво сварени и с добавки, каквито предпочита.

# 7
  • Мнения: 12
Вече сме на 1г. и 4м.но все още имаме периоди,в които не искаме да ядем нищо друго освен кърма това става обикновенно когато вадим зъби или сме болни.Ако детето е здраво може би са зъбите

# 8
  • София
  • Мнения: 533
Имаме 7 зъба до момента - никога не отказвал да яде. Здравичък е - просто не знам каква е причината.

Добре де, аз преди няколко дни му дадох за пръв път краве сирене - добре го понесе. Кога мога да дам извара - колко време трябва да чакам за реакции? Също маслото мога ли примерно утре да му го дам, след като вече е понесъл добре кравето сирене?

Освен това, майка ми твърди, че не трябвало да прекалявам със сиренето - не било хубаво изведнъж да му давам и сутрин за закуска, и с ледобяд в кашите? Вие как мислите? След като добре го понася, зашо да не му давам? Нали сиренето е много полезно?

# 9
  • Мнения: 255
Tea, а ти готови каши и плодови пюрета ли даваш? Ако е така, някои от купешките са доста сладки, може би с домашни ще имаш по-голям успех? Моят син също не е фен на сладкото, но никога не ми е отказвал домашна каша, само се  мръщи когато прекаля с плодовете, добавени към нея. Аз малко се притеснявам напоследък да не би покрай старанието ми да не давам захар и подсладени неща да не започне да недолюбва и плодовете като порасне!?  Rolling Eyes Защото или някои са доста сладки в момента за неговия вкус, или просто не е свикнал със сладките неща, защото дълго време не му предлагах плодове в чист вид.

# 10
  • Мнения: 545
Добре де, аз преди няколко дни му дадох за пръв път краве сирене - добре го понесе. Кога мога да дам извара - колко време трябва да чакам за реакции? Също маслото мога ли примерно утре да му го дам, след като вече е понесъл добре кравето сирене?

Освен това, майка ми твърди, че не трябвало да прекалявам със сиренето - не било хубаво изведнъж да му давам и сутрин за закуска, и с ледобяд в кашите? Вие как мислите? След като добре го понася, зашо да не му давам? Нали сиренето е много полезно?

След като вече няколко дни му даваш сирене и му понася добре не виждам причина да не му даваш 2 пъти през деня, само че изкиснато, нали.

Колкото до изварата и маслото, за да видиш има ли отрицателни реакции към тях просто му ги предложи едно по едно през 2-3 дни, например първо маслото (в попарата със сирене, около 1 кафена лъжичка), след това включи и изварата (все пак ако не си сигурна за нея, питай лекаря на детето). Аз давах на сина си попара с масло и изкиснато сирене от 8-мия месец.

Общи условия

Активация на акаунт