Противозачатъчни и килограми

  • 76 281
  • 83
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 167
Мами, как се справяте с килограмите, когато пиете противозачатъчни?
Аз пия най-вече по здравословни причини Диане 35 и имам чувството, че задържам вода от тях...подувам се цялата. Close
Това ме влудява, защото колкото и да ограничавам храната и да внимавам какво ям - резултат нулев  #Cussing out

Как е при вас? Помагайте с идеи ..... Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 099
Аз бях близо 20 кг плюс след непоносимост към Постинор Дуо!!!Приет еднократно при гаф с презерватива.Повече ако пийна противозачатъчни  Twisted Evilне  ме питай как ги свалих тези кг...беше адска борба.

# 2
  • Мнения: 328
Преди доста години и аз пиех противозачатъчни(Цилест) с цел регулиране на цикъла.Имах същият проблем с килограмите.Спрях ги,естествено.След раждането на второто ми дете си сложих спирала,с която изкарах 3 год.За съжаление отново съм с проблеми с цикъла,неясно защо,при положение,че всичко друго ми е наред.Сега моята лекарка ми препоръча Фемикур,което не е хормон и е на билкова основа.Трябва да го пия поне 3-4 месеца,за да има ефект.Обаче  не е противозачатъчно.Ако взимаш Даяне 35 не основно за предпазване,би могла да пробваш с моето.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 328
И аз мисля, че има проблем на чисто хормонално ниво, свързан с приема на орални контрацептиви. По медицинско предписания пия Логест /преди пиех Миреле/ и се боря с килограмите като прасе с тиква Sad
Що се отнася до качването на 20 кг от еднократен прием на Постинор дуо, едва ли е възможно - пила съм го два или три пъти, но преди бремеността, и не съм качила от това нито грам. Напълнях по време на бремеността, а след нея започнах да пия контрацептивите.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 926
Az пиех противаьачатъчни преди 2 години. Не съм качила килограми newsm78 Мисля ,4е ве4е са по-изчистени newsm78

# 5
  • Мнения: 2 099
И аз мисля, че има проблем на чисто хормонално ниво, свързан с приема на орални контрацептиви. По медицинско предписания пия Логест /преди пиех Миреле/ и се боря с килограмите като прасе с тиква Sad
Що се отнася до качването на 20 кг от еднократен прием на Постинор дуо, едва ли е възможно - пила съм го два или три пъти, но преди бремеността, и не съм качила от това нито грам. Напълнях по време на бремеността, а след нея започнах да пия контрацептивите.
О може може.Аз го пих след бременноста.Така ти вкарва тялото в шок с тази голяма доза хормони че не е истина.Аз ставах да ям и нощем,а тези 20 кг ги качих за месец и половина.Да не говорим какви ми бяха нивата на хормоните след изследване.Просто вече като чуя противозачатъчни и се втрисам.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 636
Аз надебелях много последните 3 години, но не мисля, че причината е в противозачатъчните, въпреки че и тях пия от 3 години. Надебелях заради начина си на живот. Истината обаче е, че въпреки някои усилия за отслабване докато съм на противозачатъчни - ефект нулев! Познавам си тялото и знам как и за какво време колко отслабвам. Въпреки някои диети не се получава и мисля е точно заради тези хормони. Планувам скоро да ги спра(на Марвелон съм), но временно има други причини поради които не мога.

# 7
  • Мнения: 728
Аз пиех Цилест преди да забременея и определено качих килограми от тях. Сега отново си ги купих, но още не съм ги почнала (нещо все отлагам). Една колежка също беше на Цилесет и казваше, че от тях слабеела (приятелката й също), така че може би при всеки си е индивидуално.

# 8
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Година след раждането почнах да пия първо Фемодем ( пих го 2 месеца) и след това Логест. И аз се притеснявах да не напълнея , но при мен имаше обратен ефект - отслабнах  Grinning

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Искам и ааааз да кача някой килограм!!!
Но не би - след около 6 години противозачатъчни - отначало Диане, после Ясмин - и една бременност съм си все същата клечка. Хубаво ми беше само, когат бях бременна и три месеца след раждането, когат бях вързала малко мръвка.

# 10
  • Мнения: 7 640
това е поредният мит, според мен. При съвременните нискодозирани препарати, по-скоро приемът им е извинение за качване на кг.
Случаят с качените 20 кг след еднократен прием на Постинор Дуо Shocked- трябва да се потърси друга причина.
За протокола- пила съм контрацептиви сигурно над 10 год, с прекъсвания и различни препарати- Никога не съм качвала от тях!

# 11
  • Мнения: 1 153
И аз качих от Диането  #2gunfire #Cussing out #2gunfire

# 12
  • София
  • Мнения: 6 175
Аз също съм пила доста Диане, но качвах при спирането му. При последният преглед докторът каза, че хормоните ми са в норма с малко отклонение на съотношението между два от тях и ми препоръча Фемодем. Пия го 6 месеца и ще го спирам в края на май. Изтръпнала съм какво ще стане с килограмите ми и бързам от сега да сваля колкото мога.
А иначе знам, че Ясмин-а гарантира, че от него нито се напълнява, нито се задържа вода. Другите са ниско дозирани в сравнение с едновремешния Гравистат, но не са от най-последното поколение. Поне моят доктор вдигна рамене като го попитах дали ще напълнея и каза: "при всеки е индивидуално", а в листовката все пак има описан % на напълнели жени.
Ще ви кажа при мен какво се случва като ги спра. Както пред цикъл освирепявам за храна, така и тогава. И ми става лошо ако гладувам. Така, че наистина ям повече, но тялото ми го изисква. Установих обаче, че с 3-4 дена на гладолечение от плодове, мед и билков чай нещата доста бързо си влизат в нормата.

# 13
  • Мнения: 7 640
Диане35 обикновено се изписва на жени с определени проблеми, които са свързани и с напълняване. Много вероятно е и без препарата пак да качите кг в един момент. Sad

# 14
  • София
  • Мнения: 587
Приемах дълго време Регулон и най-странното беше че все едно се надувам - килограми не  качих ,но пък всички панталони и дънки ми станаха тесни  Thinking и видимо изглеждах надебеляла,но всъщост..........

Общи условия

Активация на акаунт