Отговори
  • София
  • Мнения: 1 748
Леко поядосана от "капаците" на Тонката в темата й за семейните мъже и развихрилата се дискусия, си зададох въпроса, права ли съм да приемам нашия си подфорум като място да споделяме свободно мнението си, дори да раздаваме съвети, по всички повдигнати теми. Защото напоследък забелязвам все повече цупещи се на мнения, които не им изнасят. То, че тесногръди има навсякъде е всеизвестно. Както и, че най-трудно признаваме собствените си грешки... (ама, бива ли заради пустата човешка природа да позволяваме да се караме и ядосваме)
По-скоро въпросът ми е - в нашия форум, като се сблъскаме с такъв типаж, кое е по-удачно: да премълчим и скокнем в друга тема или, както аз и други правим, да си споделяме и философстваме, макар отсрещната страна да дава заето и темата да заприлича на "женски бой".
В тази връзка благодаря на МОФче за търпението и грижите. И аз съм от противничките на заключването, но разбирам и модераторите за грижата им за добрия тон.
Та, аз смятам, че това си е нашето място да си казваме всичко "право, куме, та в очи" и не ми се иска да има сръдни, цупеници и подобни, затова, че някой си споделил мнението. Греша ли?

# 1
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Не не грешиш, моето мнение е подобно на твоето. В крайна сметка, пускащите нови теми, търсят съвет. А това че на някои не им харесват нашите  мнения и изказвания, си е техен проблем. КОЙТО ГО Е СТРАХ ОТ МЕЧКИ, ДА НЕ ХОДИ В ГОРАТА  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 809
И аз се присъединявам към вас!Няма място за цупене,по-добре истината,от колкото галенето с перце! Peace

# 3
  • Мнения: 3 634
Подкрепям ви, но искам да ви кажа, че би било добре да се въздържаме от това да превръщаме форума в бойно поле. Всякакви обиди от типа на АМА К***О и подобни няма да се допускат. Ако ще се обиждате, ЛСтата са на ваше разположение.
Обсъждайте, имайте различни мнения по теми и въпроси, споделяйте ги свободно, но помнете, че четящите тези мнения са също хора с мисли и най- вече с чувства.
Не бих желала никой да бъде наранен и обиден от други, все пак тук сме за да си помагаме и подкрепяме.
Недоразумения винаги ще има, нека поне бъдат по- меки такива.

Надявам се ме разбирате какво искам да кажа?

Благодаря ви!

# 4
  • Мнения: 2 863
Ами аз наистина харесвам това място и не виждам каква полза би имало изобщо от форум, ако в него се срещат различни гледни точки... Дори понякога да сме на границата да загубим добрия тон, мисля, че тогава се изписват доста верни неща и добре че МОФ ни е мъдра и разбрана, та ни оставя на спокойствие да си нищим тезите.
А колкото до това как е по-добре да реагираме- ами ако виждам,че "човека" пуснал темата пише и разсъждава заедно с нас, ако виждам, че наистина търси изход не спирам да пиша, докато темата сама не отшуми, но ако виждам, че  не само се сърди, но и нападателно започва да  обяснява на всички как не го разбират, ми тази тема не ме занимава повече.....
НО също така вярвам, че с нашите дискусии можем наистина да помогнем на някого в труден момент( поне за мен форумите бяха голямо спасение в един момент) и именно за това е важно да не приличаме на хванали се за косите озлобени жени....а на реплики като "вие злобеете" няма какво да се отговори- на мен последния ми дерт е, че не мога да си сменя "циците" пък и си харесвам моите Joy

# 5
  • София
  • Мнения: 1 748
Само да поясня, че изобщо нямах пред вид откровено просташките обръщения и обиди. Естествено, че за тях няма място тук Naughty, нито пък за хората, които ги употребяват.

# 6
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
наистина форумът е място , където човек да сподели какво го вълнува, а и да потърси съвет.
не съм съгласна обаче, че когато нечие мнение не се харесва, или пък пусната тема не се нрави някому, този който я е пуснал трябва да бъде нападан. все пак идеята е да си кажеш мнението, а ако бъде разбрано, добре, ако не, и се завихри някакъв спор, може би това е още по-добре, повече мнения, повече отговори, повече възможност за анализ и събиране на информация.
мисля, че трябва когато си даваме мнението или съвета, да се опитаме да бъдем максимално обективни, а ако успеем да се поставим на мястото на човека който има нужда от помощ, или съвет, още по-добре.
но не и да се нападаме, обиждаме и т.н.

# 7
  • Мнения: 2 956
наистина форумът е място , където човек да сподели какво го вълнува, а и да потърси съвет.
не съм съгласна обаче, че когато нечие мнение не се харесва, или пък пусната тема не се нрави някому, този който я е пуснал трябва да бъде нападан. все пак идеята е да си кажеш мнението, а ако бъде разбрано, добре, ако не, и се завихри някакъв спор, може би това е още по-добре, повече мнения, повече отговори, повече възможност за анализ и събиране на информация.
мисля, че трябва когато си даваме мнението или съвета, да се опитаме да бъдем максимално обективни, а ако успеем да се поставим на мястото на човека който има нужда от помощ, или съвет, още по-добре.
но не и да се нападаме, обиждаме и т.н.

Аболютно подкрепям с 2 ръце  Peace

# 8
  • Мнения: 1 023
не виждам аз тука к'ъв е проблема.
форума е омален синтезиран образ на живота - във него хора всякакви - и близки и дале4ни, и приятни и неприятни, и умни и тъпи.
аз ли4но избирам да общувам със първите от или-тата.
вторите и и на врата да ми по4укат - ми, не мерси.
к'во толко - 4е някой те залива с тъпизми - ми той с друго не може, бе! оставете всеки да си пише к'вото иска.

милк - въобще не се трогва от такива синдроми и прояви на съвършената тъпота - който, колкото си може - не може си4ки да сме умни* (те по умни от мене са го казали - на един умен - 10 маймуни трябват)

* скромността красяла човека, ма аз и така съм си убава, та нема нужда от пове4е  Laughing

# 9
  • Мнения: 1 809
не виждам аз тука к'ъв е проблема.
форума е омален синтезиран образ на живота - във него хора всякакви - и близки и дале4ни, и приятни и неприятни, и умни и тъпи.
аз ли4но избирам да общувам със първите от или-тата.
вторите и и на врата да ми по4укат - ми, не мерси.
к'во толко - 4е някой те залива с тъпизми - ми той с друго не може, бе! оставете всеки да си пише к'вото иска.

милк - въобще не се трогва от такива синдроми и прояви на съвършената тъпота - който, колкото си може - не може си4ки да сме умни* (те по умни от мене са го казали - на един умен - 10 маймуни трябват)

* скромността красяла човека, ма аз и така съм си убава, та нема нужда от пове4е  Laughing
Както винаги в десятката Peace smile3501 newsm10

# 10
  • Мнения: 6 315
МОФ-чето винаги е била на ниво!   bouquet

# 11
  • Мнения: 3 634
МОФ-чето винаги е била на ниво!   bouquet

Тц, не мога да се съглася...
От една теме от преди няколко седмици си взех поука и сега гледам да скачам с катинара.

# 12
  • Мнения: 6 315
Това не означава, че не си на ниво Wink. Човек се учи докато е жив, само ако иска Simple Smile.

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз считам, че мнение може да се изкаже. Дори и крайно, но САМО ако това наистина би помогнало... иначе - не виждам причина да се обижда някой /щото ако сме остри - нищо няма да постигнем, освен да настроим човек срещу себе си/.
Стигнах до горните умозаключения от форума за деца с проблеми - там не винаги можеш и ИМАШ ПРАВО да кажеш директно каквото чувстваш и мислиш /независимо дали си прав или не/, защото обикновено отсреща имаш твърде наранен човек и не е нужно да го ТОВАРИШ със своите ОТКРОВЕНИЯ!
Примерно - бях адски остра по едно време с КАси, но тогава бременна и отчаяна тя наистина вредеше на бебето със своите действие /пу да й е жив и здрав юнака/. Но независимо от личното ми мнение по нечии др въпроси - дори кагото съм била много ядосана съм се въздържала, защото тук има твърде много наранени хора и ако видя, че моето крайно и грубо мнение не би помогнало... защо да го давам?
Поне така се АПИТВАМ да постъпвам - признавам, че не винаги успявам, но се опитвам...

# 14
  • Мнения: 1 559
...................- на един умен - 10 маймуни трябват)



 smile3532 smile3532 smile3521

Общи условия

Активация на акаунт