Какво да правя? Ще се оправи ли пишока? :oops:

  • 5 413
  • 34
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Случвало ли ви се е, да се скъса кожичката около пишока на бебенцето ви?
След като изчетох и питах доста  и мнението на повечето от вас е за забелването, и ние започнахме. Но сме почти на 5 месеца и хич не бяхме забелени. Преди 2 дни казах на татито да дръпне малко повече и той го е направил. Бебето не реагира никак. Снощи като го къпахме, забелязахме, че отстрани кожичката е малко скъсана. Не знам как да го обясня, отгоре на главичката си има кожа- отстрани е скъсана. Наблюадвах го като пишка - не плаче, като че ли няма възпаление.
И не знам да го водя ли при педито и какво да и кажа, като тя е против забелването преди 3 год. възраст и беше казала само да издърпваме да го измиване. А таткото ми е ядосан и не искам да се стига до обрязване Praynig

# 1
  • Мнения: 161
Не мисля , че сте се стигне до обрязване. Заведете го педито да го дооправи.Моята е за - казва, че когато децата вече започнат да разбитар се травмирали. Абе мнения много.Сама прецени. Така или иначе сте започнали, поне го довършете.
Успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 178
Не подценявай проблема, независимо че детенцето не е плакало. Така е предразположен към инфекции и кой знае какви други рискове.  Заведи го на лекар, раната има нужда от лечение.  Педиатъра ви едва ли ще откаже да го лекува, независимо че е против насилието в тази област.
Дано малчо не се мъчи.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз съм на мнение-педиатъра да го види...

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 969
заведи го при педито, а дотогава можеш да промиваш с риванол, поне ние така действахме, а педито ни каза и да промивам с калиев перманганат /май така се пише/
И така както си го описала не мисля, че е скъсана кожичката , а просто започва да се отлепя Peace

# 5
  • Мнения: 270
е, таз пък вашта педи чак на 3 годишна възраст?!? то тогава може да се стигне до обрязване, защото може да се срастне или кой знае още какво! ние малкия го заведохме като беше на два месеца и сега преди една седмица вече окончателно забелихме цялата главичка! не че съм кой знае колко опитна, но понеже сме минали по този път те съветвам най-добре да го види уролог. според мен те ще ти дадат най-адекватен отговор на въпросите ти. в МА са много добри, ние там го водихме! успех и не се притеснявай

# 6
  • Мнения: 1 446
заведи го при педито, а дотогава можеш да промиваш с риванол, поне ние така действахме, а педито ни каза и да промивам с калиев перманганат /май така се пише/
И така както си го описала не мисля, че е скъсана кожичката , а просто започва да се отлепя Peace
[/quote

Освен това и промивки с тетра. И според мойта педиатърка , колкото по - рано , толкова по - добре.

# 7
  • Мнения: 1 178
е, таз пък вашта педи чак на 3 годишна възраст?!? то тогава може да се стигне до обрязване, защото може да се срастне или кой знае още какво!

Права е жената, чела е и е на ясно със световната практика, дано са повече смелчаците като нея.

А защо до три години не се пипа пениса?
Според световната практика до към 3 - 5 година слепналата кожичка на пениса, което между другото е нормално състояние, се отлепва спонтанно.

Ето цяла статия по въпроса, написана от български детски хирург

# 8
  • Мнения: 1 733
Според мен няма нищо лошо в обрязването. Моето бебче, живот и здраве, също ще е момче. Не мога да заявя 100 % мнението си, но мисля, че и за него ще е по-добре обрязването, при положение, че това би му спестило доста проблеми в по-зряла възраст.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 743
Заведи го при педито както вече са те осъветвали момичетата  Hug
Ние забелваме при всяка баня полека-лека  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 033
Megstar,
Виждам в инфото ти че пише Германия. Как практикуват при вас педиатрите- насилват ли горките деца? Моя мъж е голям противник на тезата за забелването и винаги когато има време пише в форума опитвайки се да просвети заблудените майки, но уви- малко са тези които четат каквото е нужно.

# 11
  • Мнения: 1 178
brayan__ още при първия преглед в болницата, педиатъра ми каза, че кожичката е слепена, но ако това не пречи на уринирането няма да предприемаме нищо.
По късно личният ни педиатър ни показа как леко да издърпваме кожичката към главичката, т.к. имаше съвсем малка дупчица и кожичката се издуваше прекалено много при уриниране. Това е, никой не е предлагал оголване, забелване и други силови процедури.
Имам близка педиатър, която работи в германия и от нея знам, че не препоръчват и не практикуват такива процедури.

Според мен няма нищо лошо в обрязването. Моето бебче, живот и здраве, също ще е момче. Не мога да заявя 100 % мнението си, но мисля, че и за него ще е по-добре обрязването, при положение, че това би му спестило доста проблеми в по-зряла възраст.

обрязването и това което ние обсъждаме са две различна неща. при обрязването хирургучно се отстранява препуциума, а в случая който обсъждаме (как да го нарека оголване newsm78 или забелване) се отлепва докато се покаже главичката на пениса.
За какви проблеми в зряла възраст става въпрос?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да,определено го заведи при педито.Абе много са им чуствителни пишоците на тези мъже бе.Че и от сега толкова грижи изискват ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 033
Да,определено го заведи при педито.Абе много са им чуствителни пишоците на тези мъже бе.Че и от сега толкова грижи изискват ooooh!
Там е въпроса, че не изискват никакви грижи! Пишката ще се забели сама, когато и дойде времето - тоест от 4 г. нагоре. Ама необразованите ни педиатри ги мързи да четат. Това със забелването беше краткотрайна и отдавна отхвърлена практика в Америка и Западна Европа, която обаче нашите педиатри наложиха и докато си сверят часовниците още колко ли детски пишоци ще се сцепят от дърпане.
 #Cussing out

# 14
  • Мнения: 10 758
Аз съм на мнение, че трябва да се забелва.Дреме ми к`во мислят в Америка или Сусурлево.Преди месец заведох сина ми на хирург да го дръпне пишока докрай.що мръсотия излезеее, ужас.Всяка вечер пишата му се почиства старателно.Не мисля, че го тормозим с тази процедура, защото не мрънка изобщо.

Общи условия

Активация на акаунт