Как съхранявате готовите яйца?

  • 3 168
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 927
Имам предивид вече боядисаните и излъскани яйца. Естествено, аз ги държа в хладилника, но след всяко изкарване оттам те кондензират, пускат малко боя и всички си боядисваме яко ръцете при беленето Sad
Има ли някакъв вариант да не се получава конденз?
А ако ги съхранявам извън хладилника сигурно бързо ще се развалят?!

# 1
  • Мнения: 4 546
не ги слегем в хладилник да Великден. чак понеделник слагам всечки там, иначе в неделя - само счупените

# 2
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Не ги държа и аз в хладилник, не виждам необходимост. Бързо свършват при нас яйцата. А ако мислиш, че няма да се справите да ги изядете, слагай яйца в зелената салата. Аз лично правя яйчна салата. Настъргани яйца, настъргани краставички, настърган кашкавал, скилидка чесън, чер пипер, копър и майонеза, разбъркваш и се яде. Много е хубаво!

# 3
  • Мнения: 3 166
И аз ги слагам в хладилника чак след Великден! На нас много не ни пречи , че се боядисват пръстите от кондензиралата влага! Laughing

# 4
  • Мнения: 4 546
аз правя ордьовър, ама се яде с лъжица. яйца и кисели краставички на кубчета, обърквам с майонеза и кисело мляко и готово! сол и черен пипер - който иска си слага

# 5
  • Мнения: 966
Аз ги варя по дълго и не ми се развалят и извън хладилника.Затова са Великденски.

# 6
  • Мнения: 5 317
Слагам само част от яйцата в хладилника.

Последна редакция: ср, 19 апр 2006, 22:30 от brianna

# 7
  • Мнения: 377
Аз ги варя по дълго и не ми се развалят и извън хладилника.Затова са Великденски.
Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 530
Извън хладилника, не се развалят.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 744
И при нас не се задържат много сълго яйца. Евенатуално слагам в хладилника ако много се задържат, обикновено седмицата след Великден.

# 10
  • Мнения: 11 534
Аз ги варя по дълго и не ми се развалят и извън хладилника.Затова са Великденски.
newsm10 easter

# 11
  • Мнения: 6 713
За пръв път чувам великденски яйца да се слагат в хладилник newsm78.
Разбира се, винаги са твърдо сварени - аз рохки яйца и без това не понасям. Sick

# 12
  • София
  • Мнения: 748
Аз ги държа само в хладилника. Вадя ги когато е необходимо. Ако престоят един ден на стайна температура, бих ги изхвърлила. В този смисъл, конденза е най-малкото което ме притеснява!

# 13
  • Мнения: 1 399
Олиото също ги предпазва - запушва порите по черупката.
Навремето, по селата, като са нямали хладилници, точно така са съхранявали яйцата - намазани с мазнина /сурови/ и на хладно.
Другият вариант е да опиташ в хладилник, но без да са излъскани с мазнина - може би няма да се получи конденз newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 3 421
  И аз ги държа задължително в хладилник. Като си разменяме яйца никога не ям от другите, защото не знам кога са варени и как са съхранявани. Но това е защото със щерката сме алергични и се обриваме. Хапваме най-много по 1-2 яйца за целият Великден. Винаги варим и боядисваме яйцата в събота точно с цел да се консумират пресни и да не се притесняваме дали от престояването им няколко дни не са се развалили.

Общи условия

Активация на акаунт