Серум или крем за лице?

  • 3 273
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 633
Някой може ли да ми разясни каква е разликата между крем и серум за лице?Кое е по-добре и за каква кожа?Вие какво използвате?

# 1
  • Мнения: 416
Аз използвам крем за лице.Не съмсигурна,но серумите май бяха по-агресивни и май повечето бяха за бързо и моментно действие.Ползвала съм серум на Ейвън за перфектна кожа - опъва я и я прави гладка и със свеж тен,но действието му трае 8 часа(както си и пише на шишето).Нека другите мами да кажат.

# 2
  • Мнения: 27 524
Серумите са по-активни,силни.Продават се в малко количетсво и са скъпи.Обикновено са за бързо реагиране и бърз ефект (срещу бръчки обикновено).Кремът си е крем,за обикновена всекидневна употреба.

# 3
  • Мнения: 188
аз също имам серума на avon! те са по-концентрирани и са предназначени за барзо действие, за половин час кожата става по-опъната и свежа! използвам го само ако излизаме вечер преди грима, иначе си използвам ежедневен крем сутрин и вечер!

# 4
  • София
  • Мнения: 9 395
Специално за този серум на Ейвън с белият чай не мога да се съглася изобщо. Naughty
Ами опъва и стяга моментално по простата причина, че основното му съдържание е алкохол/ денатуриран спирт. #2gunfire

# 5
  • Мнения: 1 254
 Peace
Серумите са продукт, предназначен за по-кратковременно, но концентрирано третиране на даден проблем. Ще ви дам по-ярък пример - серуми с Ботокс токсин или Ботокс-подобни по-действие съставки. Често количеството на серумите в опаковка е 15 до 30 мл. Това е така, защото третирането с такъв продукт цели силнокоригиращ, дори бърз ефект, което се постига с високи концентрации и не може да се използва продължително, но дава своя ефект, след което се продължава с поддържащи продукти като крем, съответстващ на нуждите.  Wink
По същия начин може да се говори и за избелващите серуми.
Кремовете, посъщество, също са 2 вида - дневни и нощни (но разликата не е само в УВ филтрите).
Нощните кремове са по-подхранващи и ревитализиращи, целят да възвърнат баланса на кожата, да имат успокоително, ревитализиращо действие. А дневните, като цяло (без много подробности), целят да запазят нивото на хидратация, което кожата е възвърнала през нощта, да предпазват от агресията на околната среда, да не позволяват дехидратация, фото-стареене и да поддържат кожата освежена, като всеки тип кожа си има своите дневни и нощни нужди, разбира се.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт