Идеи за рецепти в една странна тенджера

  • 1 671
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 370
На сватбата ни подариха една странна тенджера, която още не съм използвала , защото не знам какво да наготвя в нея.
Представлява 3 в 1. Най-отдоло е голяма обикновена тенджера, после в нея влиза тенджера с дъно на дупки и после най отготе е едно малко като паничка и накрая е капака, но тази паничка също може и за капак да се ползва като се обърне , има прикачваща се дръжка. Надявам се да съм я обяснила добре какво представлява тенджерата.
Моля ви се дайте ми идеи какво мога да готвя в нея, защото страшно много искам да си я ползвам.

# 1
това е тенджера  за варене на пара. най- отдолу слагаш водата а на това с дупките слагаш зеленчуци, месо - по йелание и захлупваш. преполагам че двата капак са в зависимост колко е храната. предлагам ти да направиш като за начало пиле с картофи. сложи пилето на порции а картофите цели, като разбира се ги овкусишс подправки и мазнина. това е уред за здравословно хранене.за бебчо особено ще е супер

# 2
  • Мнения: 3 447
В тенджера на пара варях зеленчуците за пюретата на бебчо. За друго още не съм я ползвала, но за това ще ти върши страхотна работа Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 587
В темата за бодисване на яйца има интересно предложение от Djemma - за варене на яйца за предстоящия празник!!!! Peace

# 4
  • Мнения: 4 370
Благодаря ви момичета, задължително ще опитам.

# 5
  • Мнения: 966
Всичко може да се приготви на пара и става супер! GrinningХубав подарък...

# 6
  • Мнения: 4 370
Колко време се вари на пара? Направо ме е страх да пробвам, имам чувството че няма да става за ядене. Но тази рецепта за пиле с картофи ще я пробвам в най-скоро време.

# 7
Различните меса и зеленчуци отнемат различно време. Най добре е ако може да пробваш с виличката защото много зависи и от самите продукти - сорта на зеленчуците , на колко време е месото и прочие. Виж издирих това специялно за тебе. Опитай ги!
http://www.bgcookbook.com/listrec.php?osCsid=c550c94c48aa65385e1 … =23&image.y=2
 А ето и още нещичко:
Мантоу (Хлебчета на пара)

Продукти(за 10-12 хлебчета): 400 г брашно, 25 г мая, 11 супени лъжици вода, сол.

Приготвяне: Маята се разтваря в хладка вода и се смесва с брашното. Прибавя се останалата вода. Замесва се тесто (в продължение на 7-8 минути), покрива се и се оставя на топло 2 часа, докато удвои обема си. Меси се още няколко минути, след което се оставя да втаса още 2 часа. Оформя се руло с дължина 60 см и диаметър 5 см, от което се режат парчета с дебелина 5 см и се оформят кръгли хлебчета, които се оставят да отлежат още 30 минути. Варят се на пара 15-20 минути. Това е китайският хляб. 

Баодзъ

Тестото за Баодзъ е същото, както и за Мантоу, разликата е само, че в Баодзъ има пълнеж. Ето някои варианти за пълнеж:

Първи пълнеж: 600 г месо, печено на скара, 3 стръка пресен лук, 2 супени лъжици соев сос, 2 чаени лъжички сусамово олио, сол, захар.

Пикантен пълнеж: 400 г свинско месо, 2 стръка пресен лук, 500 г зеле, 2 супени лъжици соев сос, 2 чаени лъжички сусамово олио, сол, захар.

Сладък пълнеж: 50 г сусам, 150 г орехи, 100 г бадеми, 200 г захар, 1 супена лъжица свинска мас.

За този пълнеж сусамът се пържи около 1 минута в силно сгорещено олио, а орехите и бадемите се смилат. Всички продукти се смесват и се оставят да отлежат 1 час.

От приготвеното тесто се оформят хлебчета, подобни на Мантоу, като в средата се слага пълнежа. Задушават се на пара 25-30 минути.

Хуадзюан

Този вид китайски хлебчета се приготвят от тесто с мая, поръсват се със сол и сусам и се задушават на пара.

# 8
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ако не си пробвала да направиш нещо досега- тука готвят основно с такива тенджери- кускус, но арабски и ориз със зелен4уци и месо на дребни къс4ета за около 4ас са готови оризът е ънкъл бенс.

# 9
  • Мнения: 4 370
страхотни рецепти! Но в този сайт не открих нищо , което да може да се приготви на пара!

Общи условия

Активация на акаунт