Хроничен Пиелонефрит - моля помогнете търся добър лекар!

  • 9 069
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 612
Майка ми страда от цистит от доста време.
В следствие на неправилно лечение се стигна до тази диагноза - Хроничен Пиелонефрит.
Лекуваха я в Терапевтичната болница във Варна, но от лечението няма ефект.
МОЛЯ ДАЙТЕ СЪВЕТИ!
КЪМ КОЙ ЛЕКАР ДА СЕ ОБЪРНА ЗА ПОМОЩ?
НАЛАГА СЕ ЛЕЧЕНИЕ И ТО ВЕДНАГА З-О МОЖЕ ДА СЕ СТИГНЕ ДО БЪБРЕЧНА НЕДОСТАТЪЧНОСТ И ХЕМОДИАЛИЗА!
Ще отидем и до София ако се наложи, само да намерим лекар, който да я лекува адекватно (дори и на частен прием)!
МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!

# 1
  • Germany
  • Мнения: 7 934
0887380519 това е тел. на доц. Джереси. Много добър нефролог от Мед. академия в София. Тя приема и частно веднъж седмично в болница Вита и незнам кой дни в мед. академия. Обади й се и се разберете как точно да стане.
Успех!

# 2
  • Мнения: 1 612
Много ти благодаря за бързия отговор.
Би ли споделила какъв беше твоя проблем.
Всяка информация ще ми бъде от полза.

# 3
  • Мнения: 2 471
Не се притеснявай, аз живея с тази диагноза от 12 годисхна и освен че съм жизнена си имам и прекрасна дъщеричка. Със строга диета, подходящо лечение и почивка ще се почуства добре.
Ако сте на ти с билковото лечение, пробвай с Мечо грозде, Петопръсниче и отвара от свилата на царевицата. Аз съм ги пила години на ред

# 4
  • Мнения: 1 612
Всъщност става дума за майка ми.
Лошото е, че тя непрекъснато е с остър цистит и болки.
Има и бактерии, които лекува и пак става същото.
Казаха ни, че това е характерно за хроничния пиелонефрит.
Въпросът е, че трябва да се лекува адекватно за да не се стигне до бъбречна недостатъчност.
Моля сподели подробно какво пиеш, освен това, което си написала.

# 5
  • София
  • Мнения: 896
Опитайте с хомеопатия, ще ви помогне.

# 6
  • Мнения: 1 612
Опитахме и с хомеопатия, с антибиотици и с подсилващи имунната система лекарства, мо явно не са били точните.

# 7
  • Germany
  • Мнения: 7 934
Моя проблем беше едно камъче, но тя оперира свекър ми преди 4- 5 години / махнаха му единия бъбрек/ и ако не беше тя щяха да го изпуснат.

# 8
  • Мнения: 2 471
Аз имам много над допустимото ниво коли бактерии. В продължение на 10 г. спазвах строг режим на хранене- никакви подправки, месо само рибно или пилешко, никакви зеленчуци със семена или просто се премахват преди консумация. Забранен е синия домат, никакво пържено ядене, забравих за вода от чешмата, само горепосочените билки и изворна вода. Никакво кафе, шоколад.
Забранено ми е да вдигам повече от 2кг. тежест
Колкото до медикаментите, трябва лекар да ги предпише индивидуално. Моето заболяване добих след като ме лекуваха неправилно с антибиотик. Трябва задължително да и направят антибиограма. Колкото до цистита, - напълно е нормално да го има при бъбречно заболяване. АЗ сутрин се събуждам с подпухнали крайници и клепачи.

# 9
  • Мнения: 1 612
Dencho при майка ми е точно така.
За последните месеци се смениха няколко вида бактерии, като последната е точно ешерихия коли.
Лекуваха я с много антибиотици, но без особен ефект. Има облекчение за няколко дена и после пак.
Можеш ли да ми кажеш кой лекар те лекува, координати на този лекар и от кой град си.
Благодаря предварително.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Лилия, извини ме, че се намесвам в темата ти, но имам питане - последният път като ходих на лекар се оказа, че имам пиелитни промени на бъбрека /каквото и да значи това/, но напоследък доста занемарих здравето си и въпреки, че получавам болки в бъбреците, не ходя на лекар - нямам възможност - дъщеря ми е на 1 и 9 м. и аз я гледам, много е трудно да я оставя на някой друг. Та въпросът ми е какви са симптомите при този хроничен пиелонефрит? И аз като родих се оказах с Ешерихия коли и пих сума ти антибиотици без ефект и накрая зарязах нещата така. Също, сутрин съм с отоци под очите понякога, особено ако съм пила много течности предния ден.

# 11
  • София
  • Мнения: 896
Аз пак за хомеопатията. Като начало хомеопатът класически ли беше? Лечението на хронично заболяване е трудно и дълго. Почти винаги се получава лечебна криза - влошаване на състоянието; връщат се и други "отминали" проблеми. Затова трябва да се държи постоянна връзка с хомеопата за да е наясно той с реакцията на организма, а и да ви успокои, ако има нужда. Доста хора се отказват на този труден етап и решават, че при тях не става. А това е началото на излекуването. Прочети повече, намерете добър класически хомеопат и успех!

# 12
  • Мнения: 1 612
Лилия, извини ме, че се намесвам в темата ти, но имам питане - последният път като ходих на лекар се оказа, че имам пиелитни промени на бъбрека /каквото и да значи това/, но напоследък доста занемарих здравето си и въпреки, че получавам болки в бъбреците, не ходя на лекар - нямам възможност - дъщеря ми е на 1 и 9 м. и аз я гледам, много е трудно да я оставя на някой друг. Та въпросът ми е какви са симптомите при този хроничен пиелонефрит? И аз като родих се оказах с Ешерихия коли и пих сума ти антибиотици без ефект и накрая зарязах нещата така. Също, сутрин съм с отоци под очите понякога, особено ако съм пила много течности предния ден.
Ами значи симптомите са следните:
остър цистит, болки в бъбреците, отоци и т.н.
Това заболяване е много сериозно и трябва да се лекува адекватно.
За съжаление във Варна няма достатъчно съвестни лекари, както излезе. Всеки гледа да си направи 2 прегледа срещу направлението и толкова.
А дали има подобрение - никой не го интересува.
Направо сме се отчаяли.
Майка ми непрекъснато взима хомеопатични лекарсва освен другите. То стана повече от година откакто почнаха проблемите.

# 13
  • Мнения: 2 471
За съжаление изгубих дирите на лекарката ми. Откакто забременях и родих, намам време за мене. Ще се опитам да проуча тук, в София за добур нефролог. Какви изследвания са правени на майка ти?

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Лилия, благодаря ти за отговора!
Има един нефролог в Медицинска академия, при когото съм била, млад е, но е много добър - Андреев се казва, но за съжаление не разполагам с координати.

Общи условия

Активация на акаунт