Килим по поръчка!

  • 8 509
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 326
Решила съм да си купиме килим за хола ( малкият все седи на плочките  Sad  ), но ми се ще да е по поръчка. Някой поръчвал ли е така и дали е останал доволен. На Стройкото имаше една фирма ,  но цените има започваха от 140 лв на горе за квадратен метър.Малко множко ми се струва, но ако се наложи може и  доверя на някоя фирма само , ако някой можеше ми я препоръча и да е останал доволен........Чувала съм, че има и разминаване между това , което искаш и това което се получава накрая!

# 1
  • Мнения: 1 426
не го прави за нищо на света. Това са вълнени, ръчно тъкани на Карпет Хауз около 150лв/кв.м.Килимите са много красиви, но само да ги гледаш, не и да са ти в къщата. Ние сме с такива навсякъде от 2г и е такъв космарлък, ужасен, на всичкото отгоре в началото и като се перат смърдят ужасно на овца. Най-зле е този в хола, защото се осира за отрицателно време с какви ли не храни и за да се изпере хубаво го поускубват и на нищо не прилича вече.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 326
не го прави за нищо на света. Това са вълнени, ръчно тъкани на Карпет Хауз около 150лв/кв.м.Килимите са много красиви, но само да ги гледаш, не и да са ти в къщата. Ние сме с такива навсякъде от 2г и е такъв космарлък, ужасен, на всичкото отгоре в началото и като се перат смърдят ужасно на овца. Най-зле е този в хола, защото се осира за отрицателно време с какви ли не храни и за да се изпере хубаво го поускубват и на нищо не прилича вече.
Аууууууу, ти ме уплаши! А какъв килим да си взема тогава?! newsm78 newsm78 newsm78

# 3
  • Мнения: 1 426
ако искаш килим само заради малкия, няма смисъл защото първо никога няма да седне на килима и ще продължи да си лежи по плочките и второ ще му види сметката.

# 4
  • София
  • Мнения: 8 275
не го прави за нищо на света. Това са вълнени, ръчно тъкани на Карпет Хауз около 150лв/кв.м.Килимите са много красиви, но само да ги гледаш, не и да са ти в къщата. Ние сме с такива навсякъде от 2г и е такъв космарлък, ужасен, на всичкото отгоре в началото и като се перат смърдят ужасно на овца. Най-зле е този в хола, защото се осира за отрицателно време с какви ли не храни и за да се изпере хубаво го поускубват и на нищо не прилича вече.
Аууууууу, ти ме уплаши! А какъв килим да си взема тогава?! newsm78 newsm78 newsm78

Ами на околовръсното около Симеоново, Домко, Мосю Бриколаж... само гледай да нее тип мокетен или вълнен тъкан че нямат чистене

# 5
  • Варна
  • Мнения: 80
Скоро си взех пътеки за коридора! казаха че са изкуствени, но бяха скъпички незнам от какъв точно материал са направени но като стъпваш крака ти потъва много приятно. Изглеждат като естествена вълна но не пускат нищо. много съм доволна лесно се чистят и са пухести а не пускат косми. Заедно с тях си взех и килими за стаята ест. вълна/ ужаст...../
много са отврат не си взимай вълнен килим. Потърси си килим от този вид в магазина ми казаха че са изкусвени но са правени по спец технология и затова са по скъпи....

# 6
  • София
  • Мнения: 377
А мина ли през Biokarpet на Стамболийски? Ние взехме от там килим за стаята на малката - хубав е, плътен и пухкав, но не се скубе като го чистя с прахосмукачката. Размера му е 140/200, взехме го за 135лв. Мисля, че правят и по поръчка, а иначе килимите са гръцки. Ние специално гледахме за детски килим, а в хола за момента сме от тези мокетените от Домко, по простата причина, че не ми се даваха пари за хубав килим, че малката е голям разбойник:)

# 7
  • софия
  • Мнения: 25 392
А мина ли през Biokarpet на Стамболийски?
newsm10 Има много хубави неща там,а и предо около 2 седмици гледах на витрината са залепили един огромен %. Аз също мисля от там да си вземем килим - т.е. аз искам нещо космато, но понеже косматите килими са доста скъпички, мисля да поръчам от косматите мокети, който мисля, че ще ми го обточат.

Последна редакция: ср, 19 апр 2006, 11:24 от zvanche

# 8
  • София
  • Мнения: 1 326
Ще проверя в Биокарпет. На мене ми трябва горе-долу 2м на 2м. Този. който сте го взели за 135лв, не ми се струва много скъп, а аз си мислех, че са високи цените там.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 849
Ще проверя в Биокарпет. На мене ми трябва горе-долу 2м на 2м. Този. който сте го взели за 135лв, не ми се струва много скъп, а аз си мислех, че са високи цените там.
Моля ви, кажете къде се намира този магазин Биокарпет! Praynig

# 10
  • Мнения: 6 039
ако искаш килим само заради малкия, няма смисъл защото първо никога няма да седне на килима и ще продължи да си лежи по плочките и второ ще му види сметката.


е не съм съвсем съгласна. моето дете само по килимите лежи, настина като види килим и или сяда или направо ляга.

# 11
  • Мнения: 5 622

 Aз пък съм изумена от мнението ви за естествените материали- тоест за вълнените килими. Shocked

 ИМахме изкуствен в началото, уж много хубав, нам си кво и накрая го метнахме на боклука...за нищо не става тоя изкуственяк  Stop Накрая си взехме вълнени и се родихме. НИто миришат на овца като се перат (носим ги на автомивка, не ги перем в къщи), нито се скубят кой знае колко много. Само в началото, но с времето спира. Естествените материали са друго нещо и за нищо на света не бих си ги заменила  Peace

# 12
  • Мнения: 7 474
Нашите са мокетени , от дебелите и сме много доволни, чистят се съвсем нормално! Peace

# 13
  • Мнения: 6 039

 Aз пък съм изумена от мнението ви за естествените материали- тоест за вълнените килими. Shocked

 ИМахме изкуствен в началото, уж много хубав, нам си кво и накрая го метнахме на боклука...за нищо не става тоя изкуственяк  Stop Накрая си взехме вълнени и се родихме. НИто миришат на овца като се перат (носим ги на автомивка, не ги перем в къщи), нито се скубят кой знае колко много. Само в началото, но с времето спира. Естествените материали са друго нещо и за нищо на света не бих си ги заменила  Peace

Бубе, твоите по всяка вероятност са фабрични, а тези за които говорят момичетата са ръчни, произведени в БГ, нали се сещаш вълната как е обработена. Истина е, че миришат и че се скубят с години.
другата причина, поради която вълнени килими не са подходящи за деца, е че предизвиква алергии.

# 14
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
аз съм фен на вълнените килими и няма да сложа нищо изкуствено вкъщи.
В Комо има прекрасни килими от лама, цената е едра, но много ги харесах

Общи условия

Активация на акаунт