Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте престои ми 3 D ултразвуково изследване - какво представява, какво се вижда на него, може ли при него да се отхвърли синдрома на даун????
Въобще каже те ми всичко което знаете за него? също ме интересува дали облъчва тъй като скоро ме гледаха на обекновен ехограф.

# 1
  • Мнения: 5 401
Аз ходих в 19 г.с. Няма опасност от облъчване, до колкото зная.

Разгледаха подробно всички органи на бебчо, гръбначния стълб, крачетата, ръчичките (броихме пръстчета), кръвотока, околоплодните води, слушахме сърцето, установихме пола. За гръбначния стълб гледат за спина бифида, а за заешката устна мисля, че гледат за синдрома на Даун.

Всичко ще е наред! Чака те много вълнуваща среща!  Grinning   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Какво облъчване - то пак си е ултразвук. Нищо страшно.

# 3
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Същото като обикновен ултразвик, но има възможност да се види и 3D образ, който позволява например да видиш лицето на бебето си как ще изглежда. Просто по-съвършен ехограф (нещата се виждат много по-ясно) нищо повече.

# 4
  • Мнения: 1 949
Аз ходих в 21 г.с. Много е интересно. Направиха снимка на личицето и, ако щете вярвайте, ама си приличат с действителото (след раждането)  Party Гледат за развитието на всички органи, мозъка, гръбнака (спина бифида) и за каквото се сетиш още. Полът ти го казват ако искаш. Може да се изключи и синдром на Даун - мери се някаква гънка на врата, но вече не си спомням точно.
Много интересно преживяване ти предстои  Hug Успех!

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Мен също ме гледаха в 23 г.с. във Варна в Майчин дом. Наистина прегледа и срещата с бебе са доста вълнуващи, но искам да ти кажа, че при мен имаше направо парадокс - не познаха пола. Wink Изкараха Борис мома - 100%  Joy А, той повече от това мъж - голям - здраве му кажи!  Laughing

# 6
  • Мнения: 2 924
При мен дори и установяването на бременността стана чрез 3Д ехограф.Мисля ,че и дроплер се казва. Маже се корема с гел ,който спомага за по-лесното придвижване на уредчето, което за мой срам в момента не си спомням какъв вид има, нещо като дистанционно да речем:) Аз все в монитора гледам и поради това не съм обърнала внимание на останалите части на механизма:)
Та лекаря прекарва това уредче по корема ти и ако е добър и обучен да работи с този апарат ,може да установи много неща. Въпроса е не какво вижда, а дали разбира това ,което вижда. 
От тогава все на подобно нещо ме гледат.Правили са ми поне 10-15 и в никакъв случай не са вредни.  Един разбиращ гинеколог може да предотврати още в утробата на майката развитието на много болести и малформации.  Следи как работят сърцето, бъбреците и другите органи. Измерват се костите му, гръбначето. Следи се за състоянието на околоплодните води и плацентата. И още куп други неща.
Е,единственото ,което не можа да ни каже е какъв цвят са очите на дъщеря ни:)
Ако се страхуваш от синдром на Даун или си в рисковата група  е по-добре да направиш амниоцентеза .

# 7
  • Мнения: 1 440
Доколкото знам 3D наистина и по-съвършен от нормалния ехограф...но развитието на вътрешните органи (по-точно морфологията) се следи основно с двуизмерния, който дава цялата необходима информация.3D и 4D дават възможност да се видят външните белези на бебето....А за синдрома на Даун четох че единственият начин е амниоцентезата.Спина бифида се регистрира с нормалния ехограф (от добър специалист разбира се).

# 8
  • Мнения: 137
Няма нищо по-различно от обикновен ехограф за теб.На този се вижда морфологията на органите.Наистина всичко се вижда подробно.Успех Hug

# 9
  • Мнения: 1 284
всичко се вижда при него и аз мисла че си заслужава такъв преглед Hug

# 10
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Мен също ме гледаха в 23 г.с. във Варна в Майчин дом. Наистина прегледа и срещата с бебе са доста вълнуващи, но искам да ти кажа, че при мен имаше направо парадокс - не познаха пола. Wink Изкараха Борис мома - 100%  Joy А, той повече от това мъж - голям - здраве му кажи!  Laughing

Не ме отчайвай! На мен също ми казаха в събота, пак в Майчин дом, че ще е момиче и съм много щастлива от факта. Дано не са сбъркали и при мен. Кой те гледа там? Аз бях при Яков старши и малко съм разочарована от отношението, но това е друга тема.

# 11
  • София
  • Мнения: 361
3D е същото както при другия видеозон като усещане, само дето се вижда по-добре и ще ти кажат много подробности за бебчето
аз съм много доволна от прегледа Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 6 149
При 3D ултразвуковото изследване няма никакви облъчвания. То си е просто ехографски преглед, но с апарат от по-висок клас. Измерват се: гръбначен стълб, крайници, бъбреци, диафрагма, орбити, предна коремна стена, жлъчен мехур, пъпна връв, сърце, пикочен мехур, стомах, устни, нос, околоплодна течност и размери на бебчето. По желание разбира се и пола. Всичко това се гледа на 2D, а след това на 3D ти показват физиономийката му. При нас бебчо помаха с ръка на татко си. Това беше първата им среща и беше много вълнуващо.
Относно Синдрома на Даун единственото сигурно изследване е амниоцентезата.
А риска бебето да има вродена аномалия може да се оцени с биохимичен скрининг (взима се само кръв) и се прави между 15 - 19 седмица. За да се направи това изследване трябва да е имало УЗИ до 3 дни преди вземането на кръвната проба.

Общи условия

Активация на акаунт