домашни или купени пюрета

  • 1 193
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 429
Здравейте,
досега я карахме с малката мишка на Аптамил и от време на време сокче от ябълка или моркови /получава разтройство от ябълките/. Педито каза да включваме от 3-я месец плодово пюре. Аз си мисля, че домашната храна е по-безопасна за детето, но не знам дали съм права, когато се отнася до бебешки храни. Моля ви, посъветвайте ме - какви пюрета да й давам?

# 1
  • Мнения: 967
Първо бих те посъветвала да не бързаш със захранването - в библиотеката има много теми по въпроса - препоръчва се захранването да започне между 4-6 месец. Пюренце на 3 месеца е много рано - това е старата бг схема на захранване, която не се практикува никъде освен в България.
Ако все пак искаш да захраниш толкова рано не знам какво да те посъветвам относно пюренцата. Аз лично приготвях домашни - чувствах се по-сигурна, когато го приготвям собственоръчно и зан точно какво има вътре - не се доверявам на това,което пише по етикетите. Освен това домашната храна е прясна.
Има обаче и доста аргументи за купените пюрета - някои майки ги предпочитат, защото смятат, че в заелнчуците  плодовете, които купуваме има много нитрати и вредни химикали и не смеят да приготвят пюрета с тях. Доверяват се на готовите пюрета, които твърдят, че минават строг санитарен контрол и не съдржат вредни вещества.
За това ти сама трябва да решиш какво да правиш. Ако през лятото можеш да вземаш домашни зеленчуци и плодове от някоя баба на село - отлично - така хем ще приготвяш прясна храна, хем ще си спокойна, че не тровиш детето с нитрати.

# 2
  • Мнения: 577
недей да бързаш да захранваш. Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 926
Ние още не сме почнали пюретата, но мисля да купувам готови, поради причините казани от Нели. Ако имам домашни плодове и зеленчуци може и да се пробвам някой път, но не ми се вярва. Да се надяваме че наистина минават строг контрол купешките. Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 80
И аз съм за по късното захранване!! Не бързай да му даваш пюрета още повече купешки!!! Аз правих на крис от ябълки но го запичаха.....

# 5
  • Мнения: 992
аз давам купено пюре  Peace

# 6
  • Мнения: 429
Честно казано и аз съм доста разколебана. Педито препоръча сокчета още като навърши един месец. Аз забавих няколко седмици, после давах сокче от ябълка по 3-4 лъжички, увеличих до 8 за месец. Обаче сокчето предизвикваше разтройство и аз спрях. Сега давам веднъж-два пъти седмично морков. Вие давате ли сокчета? Чета много за това как на запад отричат захранването преди 6-я месец, а Лиляна Трифонова /българският корифей, доколкото знам/, препоръчва сокчета и пюренца.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 146
Прочети в Библиотеката - има много интересни статии.

Синът ми плюеше купените зеленчукови пюрета. Ако ги пробваш сама ще видиш, че са доста безвкусни. Затова купувахме само плодови, а му правихме зеленчукови.  Много лесно се правят и детето свиква на вкуса в семейството - както ще му готви мама като порасне.

# 8
  • Мнения: 3 042
Аз давах купени пюрета, на малкият много му харесваха въпреки, че е доста капризен. Peace

Общи условия

Активация на акаунт