Тънка плацента?

  • 2 299
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Здравейте, аз съм отскоро във форума и ви чета с интерес. Намирам отговорите на доста от въпросите. Благодаря, че ви има!

На последния преглед доки каза, че имам тънка плацента и това предполага раждане с операция. Много моля, ако някой е имал подобен случай или знае нещо по темата да сподели.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравей,
избутвам темата напред - аз незнам какво е това, но по пътя на логиката, може би при нормално раждане тънкостта и няма да е в състояние да снабдява бебето с достатъчно кислород докато излиза от родовите пътища и затова се налага да е секцио. Поне така мисля, но каквато и да е диагнозата, щом лекарят е преценил.... А защо не идеш и на друг гинеколог?  След като не е казал, че това е заплаха за самата бременност и за бебо, значи дишай спокойно.
Дано някоя мама знае повече.
От мен - успех и леко появяване на бял свят!  bouquet

# 2
Странно е да видят този факт чак в осми месец..... newsm78
Може моята логика да не е вярна, но ми се струва доста странно изведнъж док да установи това.  Все пак това не предполага ли едно по-сериозно проследяване на бременността?
Отиди при някой друг специалист също - две мнения са по-добре от едно.
Дано всичко мине леко и да стане по най-сигурния и безопасен за теб и бебето начин.

# 3
  • Мнения: 94

Благодаря на Alexa за избутването напред и за подкрепата. Вече си мислех, че никой няма да ми отговори.
Благодаря и на NadiaD за пожеланията.

Може би трябваше да обясня, че освен моя наблюдаващ бременността док, същата диагноза постави и д-р Марков от Фемина, когато си правих фетална морфология. Макар и тънка. плацентата храни добре бебка и тя е в нормата. Това което ми обясни д-р Марков, е че има вероятност при нормално раждане, тънката плацента да не се отлепи и да се наложи кюртаж. Затова било по-добре секцио.

Аз понеже искам да родя нормално, се питах дали някой друг е имал такъв случай и как са протекли при него нещата.

На всички желая пролетно настроение(въпреки дъждовете), а на тези които сме още 2 в 1 леко носене на малките бебоци!

Общи условия

Активация на акаунт