Пак за водата?

  • 880
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Значи не пием вода ,изобщо, не я тачи близва малко и бута шишето......пробвах два дена да не давам сокчета но ефекта беше нулев. Въпроса ми е дали не е опасно пиенето на 200мл сок (обикновенно готов) вместо вода и да го намаля ли на 60грама дневно newsm78 възможно ли е това пиене на сок вместо вода да доведе до някакви проблеми или заради това да не иска да пие водата Tired

# 1
  • Мнения: 46 437
Аз бих заменила готовия сок с прясно настърган или нарязан плод. Вече си захранила, затова предлагай вода и ако детето има нужда ще пие, дъщеря ми пропи вода няколко месеца след като навърши годинка, но тя пиеше много адаптирано мляко и така си набавяше нужните течности (сок не съм давала).

# 2
  • Мнения: 138
И аз така мисля че е добре но пробвах и два дена не давах сок а тя изобщо не увеличи водата с триста зора да е отпила 5 грама за целия ден. Пие АМ 2 пъти по 180 грама . Не знам ем имам някакво вътрешно усещане да не давам сокчета хем да го оставя без течности ....а тя много обича сок може да изпие много повече от това което и давам. Отделно и цъдя по половин портокал и и пасирам половин ябълка към кашата . Твоята сладурка колко АМ пиеше че казваш че е поемала много?  bouquet

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
НЕ е опасно, какво му е вредното на сока.Моето дете допреди два месеца не близваше и капка вода.Всеки ден му правя сок по около 200мл и си го пие с кеф.Когато съм пропускала да му дам пак отказваше водата.Възможно е пак да се заформи поредната словесна битка за и против соковете.Ти си прецени сама.Давам му и пресни плодове, но задължително и сокове Peace

# 4
  • Мнения: 548
Моят син също не пие вода в чист вид, но, виж, разредена със сок - да. На ден изпива по около 50-60 мл (ако е по-топло, стига и до 100 мл), от които 40 са вода и 20 сок. Целта ми е той да свикне с идеята да приема течности, а пък през лятото, когато е горещо, ще му намалявам сока постепенно, докато остане само вода. Иначе избягвам да давам сок (освен ако не е прясно изцеден), защото според мен е важно той да се научи да пие вода. Иначе пие по около 300 мл АМ на ден.

# 5
  • Мнения: 394
Давай и да си пие сокчета-няма нищо опасно(разбир се прясно изцедени).
Още малко,като дойде лятото и ще започне да пие водичка.Споко Peace
И ние бяхме така и миналото лято от горещините започна да пие много вода.До тогава давах сокчета и той доволен и аз,че приема течности.

# 6
  • София
  • Мнения: 74
Нищо страшно -нали все пак приема течности.
И при нас е така -лекарката каза да не го мисля толкова и вода ще пропие

# 7
  • Мнения: 1 446
НЕ е опасно, какво му е вредното на сока.Моето дете допреди два месеца не близваше и капка вода.Всеки ден му правя сок по около 200мл и си го пие с кеф.Когато съм пропускала да му дам пак отказваше водата.Възможно е пак да се заформи поредната словесна битка за и против соковете.Ти си прецени сама.Давам му и пресни плодове, но задължително и сокове Peace
Напълно подкрепям мнението на Биляна. Моето дете също пие по 200мл. сок на ден. До 1г. също не пиеше вода.

# 8
И моята дъщеря не пие вода, а само скочета. Но аз не я насилвам - просто предлагам вода и тя от време на време пийва по малко. Също и давам да си играе с биберона с вода и понякога сама си пийва Simple Smile

Обяче спряхме пресният сок заради съмнение за алергична реакция и сега не пие и сок Cry

# 9
  • Мнения: 429
Дъщеря ми пие вода от първия месец,но тя си е на АМ от самото начало. Не, че я обича особено много. Забелязвам чак сега да си иска водичка от време на време. Пие по 50-100 мл/ден. За да й е вкусна, слагам по лъчижка чайче на Хип за храносмилане.

# 10
  • Мнения: 649
и ние не пием чиста вода... затова му варя чай от шипка и го разреждам с малко сокче на ХИП, така си изпива към 200 мл на ден. иначе течности започнах да му давам едва след като го захраних, дотогава бяхме само на кърма и АМ

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 926
Малката Наталка отказва водата. Не иска и не иска. Аз още не се притеснявам - засега сме още само на АМ. Като захраня ще видя дали ще пропие newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 100
Ние сме на 5 месеца и също отказваме да пием вода, но сокчета с голям кеф.Нашата педиатърка каза, че спокойно може да пием по 100-140 мл. на ден, щом нямаме колики и други проблеми.

# 13
  • Мнения: 124
И ние не щем водата, не щем и чая на Хип, а сокове още не съм давала.

# 14
  • Мнения: 2 028
чиста вода бебчо не пие, мога да го излъжа да пие водичка само смесена със сок или като чай

аз се опитвах да давам домашни сокчета, но бях много бързо отсвирена, затова сме само на готови, поне мога да предложа разнообразие

Общи условия

Активация на акаунт