За нощният памперс

  • 605
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 113
Вчера срещнах едно момиче, с което лежахме в болницата заедно - аз за задържане, тя раждаше. Не сме се виждали от тогава и естествено говорихме за децата - как са, ходят ли на градина - ей такива неща. Тя ми каза, че дъщеря й все още спи с памперс и ме попита дали е нормално на тази възраст детето да продължава да се напишква през ноща. Казах й, че не знам, защото Лилия беше доста малка когато се раздели с памперса, а върху други деца нямам наблюдения.
Та това е въпросът ми - до кога се счита за нормално детето да се напикава нощно време и от кога трябва да се мисли за някакво заболяване? Детето е на 3 год. и половина, през деня няма проблем - детето си казва кога му се пишка, общително е, ходи на детска градина, съвсем нормално дете.

# 1
  • Мнения: 1 809
Моят син е на почти 6г. и все още се изпуска през ноща.Казха ми,че това се дължа на дълбок сън и че е възможно да продължи до 7-та година,след това е добре отново да направя консултация с лекар.И все пак добре е да се отиде на лекар,за да се изключат други причини за напишкването.

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И аз знам, че до 6-тата година е нормално.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 739
Случва се.
Поразрови се във форума за теми за нощно напикаване.
Аз си бях пикла, ама и дневна и нощна... до късно Sad

# 4
  • Мнения: 1 671
Дъщерята на мои близки е в осми клас и още се изпуска. Много дълбок сън - това казват лекарите, ще го израсте

# 5
  • Мнения: 78
Моята дъщеря ще стане през май на 4 год. и все още се изпуска доста често през ноща.Миналата пролет бяхме махнали нощния памперс и така до тази зима,когато пак започна да се напишква . Доста често пробвам пак да го махна и мисля ,че скоро ще успеем.То и аз като малка съм се напикавала до доста късно.Надявам се да успеем в близкия месец newsm78

# 6
  • Мнения: 695
снощи точно това четох в една книга"Детския лекар ви съветва",че до 4 годишнина детето може да се изпуска нощно време

# 7
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
   В градината на Дарина също има едно детенце,което се изпуска докато спи.С майка му сме говорили и тя каза,че са правили консултация с лекар-казали са им,че има много дълбок сън и ще го израсте.Нямало място за притеснение!

# 8
  • София
  • Мнения: 13 203
Не знам за изпускане, ама моята си пикае и хич не й пука... Нито се буди, нито нищо. Пробвах да махна памперса и на третия ден се отказах. Реших, че няма да тормозя себе си и детето да я бъдя по нощите да пикае в полусънно състояние и след 2 часа пак да е напикана. Че аз трябва да имам огромен брой чаршафи, завивки и пижами...Върнах си пак памперса, който сутрин е ужасно пълен. Тя явно си пишка доста през нощта.
Иначе много отдавна е без дневен памперс, вкл. и за следобедния сън е без него. На 3 г. е Wink

# 9
  • Мнения: 369
Ние махнахме памперса някъде към втората година(за през ноща) , но детето просто не пишкаше в него .Сутрин е сух.  Откакто го махнахме се е напишкала само веднъж . А през деня свалихме памперса още на 1г и 5-6м , но май просто имах късмет с детенце много бързо схвана за какво става на въпрос.

# 10
  • Мнения: 1 113
Ние махнахме памперса някъде към втората година(за през ноща) , но детето просто не пишкаше в него .Сутрин е сух.  Откакто го махнахме се е напишкала само веднъж . А през деня свалихме памперса още на 1г и 5-6м , но май просто имах късмет с детенце много бързо схвана за какво става на въпрос.
И с моето дете беше така. Но въпросът ми беше до кога се смята за нормално и от кога за болестно състояние. Може би наистина до 4 - 4,5 г. е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт