От какво може да се изплаши детето в яслата?

  • 1 348
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Моя син ходи на ясла от две седмици .Първата седмица му хареса ,изобщо не е плакал,даже още на третия ден остана до края.Не искаше да си трагва.А сега от три дни още като види къде отиваме и изпада в неудържим плач,не иска да влиза.Мисля си ,че се изплашил от нещо,но от какво незнам.А възможно ли е да му е омръзнало новото интересно място?Защо на децата не им харесва там,какво ги тормози? newsm78

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Говори с госпожите, те може и да знаят отговора.
Единият вариант е да му е омръзнало и да иска да си остане при теб
Другия е дя се е случило нещо, което да го е стресирало. И, ако госпожите имат вина, най-вероятно ти няма да разбереш какво се е случило. Но все пак трябва да ги попиташ.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Щом е от две седмици възможно е лелята, която миналата седмица е била ІІ смяна, сега й се пада да е І смяна, да е по-неприятна и детенцето да не я харесва. Виждала съм такива случаи, когато децата едната седмица ходят с удоволствие, а другата не искат, защото по-лошата леля е сега на работа. Това обаче, само с наблюдения можеш да установиш, дали е така и при вас.

# 3
  • Мнения: 1 809
Аз мисля,че в началото още му е било интересно и не се е усетило,че е толкова много време сред хора,които не са мама и тати.По-скоро не е страх от нещо ,а стрес от новото и мисля,че е въпрос на малко време да свикне. PeaceВ повечето случеи така реагират децата.С моя син беше същото-първите 2 дни не се усети много,но след това още от къщи се започваше с това,че не иска да тръгва към градината...Постепенно свикна и този проблем отшумя.

# 4
  • Мнения: 967
Моят син първия ден беше много щастлив в яслата, но след това като се усети,че всъщност го оставям сам там без мама започваше да надава един вой Cry. Този период обаче отмина и детето свикна и сега ходи с радост на ясла Heart Eyes
За да си спокойна разпитай учителката и лелята как се държи през деня, дли наистина нещо не го притеснява, сподели че преди е ходил с радост и изведнъж е започнал да плаче - те може да имат отговор. Но гледай да подходиш внимателно, да не се убидят лелите, че ги обвиняваш в нещо и им търсиш сметка - изясни, че си наясно че нете са проблема, но имаш нужда от информация.

# 5
  • Мнения: 5 468
Повечето деца първите дни влизат с ентусиазъм в яслата, а после реват и се дърпат. Това е, защото осъзнават на втората седмица, че ходенето на ясла е вече всекидневие, че е някакъв ангажимент за тях и това, разбира се, не им харесва. Докато човека влезе в правия път, хич не е лесно. Някои и на 30 години още не са влезли:)).
Детето си спомня за ленивото излежаване в леглото до когато си поиска, за персоналното внимание от мама, за това, че всичките играчки са негови и ей такива неща, които го дразнят на новото място.
Не търси причина и не параноясвай, че НЕЩО се е случило в яслата. Защото едва ли се е случило нещо толкова ужасяващо... Просто децата в началото са така.

# 6
  • Мнения: 106
преди 3 дни нещо се е променило в яслата. може да е нова лелка, дете, храна, нова играчка дори... Simple Smile ако успееш да откриеш разликата, ще си решила проблема наполовина.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Струва ми се, че Ню е на прав път в разсъжденията си! Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Сега ще ти кажа при нас как е сина ми го оставям той мина по пътечката и мина през всички емоции с честа смяна на настроенията.
Но дъщеря ми за втора седмица ходи,и какво забелязах след първоначалните ревове първите 3дни,на четвъртия забелазах че когато дойде едната от госпожите протяга ръчички и и личи че я харесва,като я взимам от нея не плаче имах късмет че другата госпожа я нямаше и тази беше постояно 4 дена,но в петък имаше друга гопспожа и друга лелка които явно Таня не хареса и беше голям рев като я взимах беше много уплашена и от коридора чувах как плаче.
В понеделник беше нашата учителка и Таня както плачеше млъкна протегна ръчички и млъкна.
Така че според мен или госпожата нещо не му харесва или му е писнало което също ще мине има и други причини за които се сещам,като биберон ако ползва или приучаване към гърне ако не му е допаднало,но мога само да гадая,най добре говори с учителкиоте може те да са забелязали нещо.

# 9
  • Мнения: 1 835
Според мен нещо се е случило, детето имало е някакво неприятно преживяване - да не би някое дете да го е ударило? Случват се и такива неща. Аз също подкрепям идеята да попиташ учителките - може те да те насочат.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 717
В началото може да му е било много интересно. Но след това да му е омръзнало, да реши, че при мама е по-добре. Да има спречване с деца, да са се карали за играчки, и т.н.
Говори с лелките и учителките.
На Дияна й трябваше около седмица за адаптация. Плака 1вите 3 дена. Но след като я прехвърлиха в градината, смени учителките, лелката и стаята, пак плака.

# 11
  • Malgrat de mar
  • Мнения: 131
Не се притеснявай,Така плачат повечето деца,все пак всичко е ново за тях,Ще отмине.Ние плакахме цял месец от едната госпожа,въпреки че като я прибирах вечер ,стоше в скута на същата  докато другите играеха.Надявам се скоро да ви мине и да ходите с желание като нас.

Последна редакция: ср, 19 апр 2006, 16:17 от мама емили

# 12
  • София
  • Мнения: 3 679
Според мен вече е разбрал, че ще идва всеки ден в яслата и не е било нещо временно.
Не може ли някой друг да го води няколко дни докато отмине този период?
Него го е страх, че мама го оставя, поне при нас беше така.

# 13
  • Мнения: 649
мисля, че е много важен подхода на учителката. Виждам каак се промени отношението на сина ми към яслата, когато едната учителка излезе в майчинство преди месец. Винаги е ходел с желание, а сего още като види раницата си заявява, че не иска да ходи на ясла.

# 14
  • Мнения: 2 575
в някаква доста стара тема "за или против яслата" бях прочела точно същотото, което казва и Ню:
В началото много често децата потискат емоцията от отделянето от мама, защото все пак виждат ново място, нови деца и т.н., но в момента в който се усетят - обикновено няколко дни след началото, настъпва истинската криза и  дават изява на чувствата като плачат и иска мама. Това е. Ако си твърдо решена, че ще ходи на ясла, то просто чакай да отмине и този период на адаптация, след първоначалната еуфория.

Общи условия

Активация на акаунт