към мамите кърмили по-дълго

  • 2 671
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 019
Питах в кърмаческия, но получих много малко отговори. Надявам се, че тук сте с повече опит в това, което ме интересува.
Въпросът ми е към мамите, които са кърмили до към годинка - Как научихте бебетата на АМ?
Първо - Мартина изобщо не е научена да пие с биберон. През деня евентуално мога да го давам с лъжица, но тя яде и през нощта и ще ми е доста трудно да действам с лъжицата.
Второ - пробвах с Нестле джуниър, но изобщо не й хареса. Дори и кашата не пожела да я яде приготвена с него. Кое мляко се приема добре от кърмачета?
Дадох й да пробва кисело мляко и срашно й хареса. По принцип е злояда, но него го хапва с кеф. Вече няколко вечери това вечеря.
Мисля си обаче, че на нейната възраст още би трябвало да пие и АМ.
Забравих да кажа, че се опитвам да я отбия.

# 1
  • Мнения: 384
Shoshi,тоя постинг все едно аз съм го писала!При нас положението е същото с тая разлика,че малката не иска и кисело мляко.Майките във форума ми препоръчаха Фризо3,с аромат на ванилия.Купих го,но и то като Нестле джуниър ще отиде за течен шоколад.Надина дори изтискана кърма не приема,ако не е от гърда,но ако пиеше или ядеше кисело мляко щях да съм спокойна,мисля че то е достатъчно.Педито ми каза,че до две години трябва да пият 500мг.,а до три по чаша мляко на ден.Измъчих се с това отбиване и засега оставам на фронта до септември,тогава майка ми ще дойде и ще ми помогне,защото моята явно е престрастена към кърменето.Но проблема с млякото остава,ще следя темата с интерес.Може би аз не съм достатъчно настоятелна или пък с времето ще пропие и вкусът й ще се промени.А вечер събужда ли се,за да суче?

# 2
  • Мнения: 649
аз този проблем го нямам, но ще се опитам да ти дам някоя идея, дано помогне  Praynig
пробвала ли си да й даваш да пие от чаша с накрайник, може да й хареса, защото е нещо по-различно от биберона?
пробвай на ХИП 3 АМ-а, има с вкус на ванилия и банан, иначе млеката на Милупа са също хубави
много не съм май полезна, но стискам палци дано намериш някой АМ, който й хареса!

# 3
  • Мнения: 2 609
При нас проблема с АМ също го имаше, какво ли не пробвах-отказваше всичко. Започнах да и давам да пие кис. мляко, някъде около седмица, след това пробвах пак с Нестле Джуниър и тя взе че захапа. Hug Явно си търсят дечицата вкуса на маминото мляко, а той е неповторим Heart Eyes и им трябва повече време, знам ли. А за проблема с шишето, пробвай да и даваш с накрайник, може пък него да го хареса. Peace

# 4
  • Мнения: 7 837
Сами се отби на 11 мес. и по никакъв начин не успях да го накарам да пие адапте. Пробвах само с чаша, защото сметнах за бесмислено и ненужно да му давам тепърва биберон и после да се чудя как да го отучвам.
Яде кис. мляко 2 пъти дневно и отделно му слагам АМ в кашата или овесените ядки. Само по този начин мога да го пробутам  ooooh! Смених няколко марки, но явно вкуса не му допада и това е.

# 5
  • Мнения: 1 680
проблема според мен не е в марката адптирано мляко, а това, че не е пила от шише досега и го няма навика. аз отскоро давам сокчета с шише и пие със зор по 10-20 гр., но поне разбра, че като смукне пуска. така сега давам и  по 30гр.адапте с тенденция да увеличавам количествата.

# 6
  • София
  • Мнения: 203
И аз имам същия проблем. От днес не кърмя, а се оказа, че май и мляко нямам, защото вчера на консултацията се оказа, че Дъщеря ми е отслабнала със 140гр и не е порастнала изобщо. Снощи за последно кърмих и и направих добавка, но много рева и въобще не го искаше. Тази сутрин е само на АМ - същата история. А ме е страх да не отслабне още и да се разболее. Зимата, когато тръгнах за малко на работа, и давах АМ като добавка, защото пак не и стигаше. Тогава проблеми никакви нямахме. Сега съм и купила Аптамил2 и според мен си е вкусно. Помогнете ми със съвети, моля!

# 7
  • Мнения: 967
Дими се отби на 1год и 4мес., но освен кърма на 1год започнах да давам и АМ, защото се върнах на работа и през деня не можешеда суче. Купих му Фризо 3 - с вкус на ванилия е и обикновено децата го харесват. Давахо го от обикновена чаша - не биберон и не накрайник. Според мен, за да не се съпротивлява детето е важно да го поднесеш като нова игра - пиене от чаша както правят големите Wink (Докато свикне ти държиш чашата и я накланяш леко, след всяка глътка я отдалечаваш докато глътне и после поднасяш пак). Освен това е важно детето да не възприема АМ като заместител на кърмата, защото естественмо няма да го иска. Мисля, че е по-удачно да не се спира кърменето отведнъж, а само да се намалят броя на кърменията вначалото като се предлага и по малко АМ докато детето свикне. Ако не иска АМ, но яде кисело мляко и на 1год. няма място за притеснение - детето е достатъчно голямо и ако дневното му меню е богато на зеленчуци, плодове, пълнозърнести храни то няма нужда от АМ.
Само да добавя АМ може да се предлага освен чисто, също и с овесени ядки - обикновено децата много го обичат, а даже в овесената каша с АМ може да се слага и плод (напр. намачкан банан) и става много вкусно Grinning Може да се дава и надробено с бисквитки... абе пробвайте разни комбинации... Успех Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние сега сме в период на отбиване/по желание на бебо Laughingи аз хич не му се сърдя/.Ние не искаме никакво адапте от шише.Пък си хапваме и сутрин към 5-6 часа.И добре,че пие от шише.До преди 2 дена сутрин се кърмехме,сега сме на кисело мляко.Вече не го мъча с адаптета-явно няма да ги прояде.Вечер го кърмя,след това давам шишето с киселото мляко,задължително с бисквитки.Много го харесва.Само като помирише шишето и зпочва да скимти от кеф Grinning
Значи аз му въведох млякото така-една седмица му давах през деня плодово пюре с малко мляко и бисквити.Постепенно увеличавах млякото и махнах плодовото пюре.
Сега давам мляко вечер след кърменето и сутрин.

# 9
  • Мнения: 952
аз след като спрях да кърмя, Вики беше на 9мес. го почнах на кис.мляко заради същата причина нито едно адапте не му хареса. Мисля сега да го пробвам с това на Нестле, макар че киселото добре му понася. Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 203
А ако никакво АМ не приеме (утре ще пробвам с Милумил), мога ли да и дам кисело мляко, какво - като марка, какво е съотношението вода/кисело мляко и колко захар се слага?

# 11
  • София
  • Мнения: 3 787
Ами аз давам Бор-Чвор 3,6 %.Но не знам дали за вас е подходящо-много сте малки още,може да му се претовари стомахчето с по-масленото мляко.Захар не слагам,а бисквити.Аз използвам Закуска,но за вас са по-подходящи Плазмон.Ако сте захранени с глутен-бисквитките,ако не сте-Плазмона в кутия е без глутен.
Захар не слагам.Разреждам със съвсем малко вода,може би към 20-30 грама на 220 гр. мляко плюс 40 гр. смлени бисквити.
За по-малки бебета знам,че млякото се разрежда с повече вода.

Дано да прояде адаптето,това ще е по-добрия вариант на вашата възраст Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 2 019
Благодаря на всички за отговорите Hug
Ще пробвам в скоро време с някое от препоръчаните АМ, пък дано да й хареса.
Nelli, в това да не се предлага АМ, като заместител на кърмата има логика. Вече седмица не кърмя през деня и мисля, че е време да предложа нов вкус. Иначе с чашка съм давала сок и вода, но не ги пие, защото не ги харесва, и с лъжичка не ги приема. Правих каша с Нестле, но не я яде, а иначе много я харесва приготвена с вода.
Inamama, и Мартина е отявлена цоцоманка. Имах късмет, че й хареса киселото мляко. През нощта още я кърмя. Тази нощ примерно в 12, 4 и 6. Смятам скоро да я оставя да спи с баща си и по този начин да я отказвам и от нощното кърмене.
Продължавай да пробваш с различни млека, дано някое да й хареса и не давай от шише, а с лъжичка, като й хареса - с чашка.
Успех. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт