Изпитано с кайма

  • 3 395
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 998
Я да разваля малко постните рецепти Wink Та питам за нещо по-интересно с кайма. Изключая обичайните кюфтета, сърми.... За руло "Стефани" също имам хубава рецепта,  chef ако някой се интересува. Дайте вашите! Hug

# 1
  • Мнения: 1 182
Аз правя една "торта"-овкусявам каймата и нареждам в кръгла тавичка пласт кайма
пласт топено сирене,пак кайма,след това гъби и накрая кашкавал.Това си е моя измислица-можеш да си сложиш по твой вкус продукти между каймата.После я режа на парченца като торта. Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 74
500гр кайма ,малък буркан с гъби,1 пушено сирене, 3-4 кис. краставички,3 кремвирши. Всичко се реже на малки парчета и се омесва с каймата.Аз го правя на руло , но формата може да е и друга.пече се може би 30мин и накрая  отгоре слагам настърган  кашкавал да се запече и става супер. Дано да ти хареса.

# 3
  • Мнения: 249
Аз правя гнезда.От овкусената кайма оформям гнезда,в които чуквам по 1 яйце и пека.Малко преди да са готови слагам настърган кашкавал в/у всяко. Peace

# 4
  • Мнения: 4 546
веднъж направих 1 измислица, но иска много време и продукти.
каймата се овкусява като за кюфтета и се слага в тавичка.
правя картофено пюре /аз ползвах готово/, вътре слагам предварително сварени и на кубчета - моркови, яйца, кисели краставички, грах,гъби от буркан. каймата я запичам 20-30 минути. после върху нея слагам картофеното пюре, което е омесено с всечки работи. пека пак 10ина минути. накрая поръсвам с настърган кашкавал и запичам пак.

# 5
  • Мнения: 237
За руло "Стефани" също имам хубава рецепта,  chef ако някой се интересува.
PeaceТъкмо бях решила да правя Стефани.
А по темата - татарски кюфтета . Снощи ги правих , стават много бързо .

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
500гр кайма ,малък буркан с гъби,1 пушено сирене, 3-4 кис. краставички,3 кремвирши. Всичко се реже на малки парчета и се омесва с каймата.Аз го правя на руло , но формата може да е и друга.пече се може би 30мин и накрая  отгоре слагам настърган  кашкавал да се запече и става супер. Дано да ти хареса.

Това ще ни е вечерята Hug

Аз правя много красиво руло с омлети. Каймата се омесва като за "Стефани". Разстила се и се прави втори пласт от омлети натюр. Колко яйца да сложиш зависи от това, колко дебел го искаш пласта. Много е красиво, когато се нареже

# 7
  • Мнения: 998
Ваня68, омлетите предполагам са в сурово състояние и после се пече всичко заедно. Така ли е?
 Ето го моето руло "Стефани": 3/4кг кайма, 2 яйца, 1 ч.ч. прясно мляко,1 ч.ч.галета,1 глава лук на ситно, червен пипер, магданоз. Всичко се размесва, прави се руло, в което се слагат варени яйца(цели), може кисели краставички на половина по дължина или кремвиш. Пече се покрито, подлива се с малко вода.
На всички много им харесва bowuu

# 8
  • Мнения: 1 925
Аз правя една "торта"-овкусявам каймата и нареждам в кръгла тавичка пласт кайма
пласт топено сирене,пак кайма,след това гъби и накрая кашкавал.Това си е моя измислица-можеш да си сложиш по твой вкус продукти между каймата.После я режа на парченца като торта. Hug
Ей, супер е, вече знам какво ще готвя утре  Hug

# 9
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ваня68, омлетите предполагам са в сурово състояние и после се пече всичко заедно. Така ли е?
 Ето го моето руло "Стефани": 3/4кг кайма, 2 яйца, 1 ч.ч. прясно мляко,1 ч.ч.галета,1 глава лук на ситно, червен пипер, магданоз. Всичко се размесва, прави се руло, в което се слагат варени яйца(цели), може кисели краставички на половина по дължина или кремвиш. Пече се покрито, подлива се с малко вода.
На всички много им харесва bowuu

Не, не. Омлетите си ги пържиш и си ги плесваш направо върху каймата.

# 10
  • София
  • Мнения: 587
Аз правя картофена палачинка с пълнеж от кайма.
Каймата (овкусена)се запържва като за мусака до готовност.По някой път слагам вътре гъби,кашкавал,колбас (общо взето каквото има в хладилника)
За палачинките:
2 яйца
4 с.л.брашно
600-700 мл. пр.мляко
В тази смес се настъргват 6-8 картофа на ситно + сол
Пържи се като палачинка.Сервира се с пълнежа.


Тракийски сърми

Отдавна искам да ги пробвам,но все не ми остава време Laughing

500 гр.кайма
1п.точени кори ("Белла")
лук,чубрица,сол,черен пипер
150 гр.доматено пюре
100 гр. разтопен маргарин / масло

Лукът се задушава в малко олио до омекване.Прибавя се каймата.След 5 мин.се прибавят подправките и доматеното пюре - докато заври.Корите се нарязват на квадрати 20/20 .Намазват се с масло.Нареждат се 3 една в/у друга,в средата се слага от плънката и се завива като сърма.Нареждат се в намазнена тава и се пекът в загрята фурна на 180С около 20-25 мин.След като се извадят се налива гореща вода (около 1 пръст) в тавата и се покриват с кърпа.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 242
Снежи беше дала една рецепта - облизахме си пръстите. По памет:
500 гр. овкусена кайма, 1 яйце, 50 гр. кашкавал и замразени зеленчуци /грах, моркови, царевица/. Всичко се замесва, правят се кюфтенца и се пекат на фурна. Бързо, вкусно и ефектно.

# 12
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Аз правя тестено руло с плънка от кайма.
Замесвам "Неостаряващо" тесто /някъде назад във форума е темата/, разточвам го тънко, приготвям плънка от кайма с разни зеленчуци, разстилам върху тестото, навивам на руло. Отгоре мажа с яйце, стържа кашкавал и пека.

# 13
  • Мнения: 14 472
Импадао
/португалски вариант на т. нар. овчарски пай - много популярен в щатите/

картофено пюре /аз правя истинско щото си е по-хубаво от полуготовите/
кайма с подправки на вкус /по принцип можеш да сложиш всякакво месо - останало пилешко подправено с къри/
най-отгоре задушен спанак
Мисля че е добра идея за да накараш някой който недолюбва спанака да го яде - пример е моят мъж

# 14
  • Мнения: 998
Аз правя тестено руло с плънка от кайма.
Замесвам "Неостаряващо" тесто /някъде назад във форума е темата/, разточвам го тънко, приготвям плънка от кайма с разни зеленчуци, разстилам върху тестото, навивам на руло. Отгоре мажа с яйце, стържа кашкавал и пека.
Това съм го правила с бутер тесто. Забравила  бях тази  рецепта

Общи условия

Активация на акаунт