Къде е най-добре да си направя изследване за хламидии във Варна?

  • 5 359
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 178
Моля Ви,кажете ми! Praynig
В МЦ "Надежда" се плаща 23 лв,а в "Лаборекспрес" - 18 лв.
Трябва да дам и стерилна урина - 10 лв.
Не се ли поемат от касата тези изследвания и да трябва само да се доплати?
И най вече къде да отида,за да съм сигурна в резултата? Confused
Кажете ми...

# 1
  • Варна
  • Мнения: 80
Мисля че в ХЕИ - Врана правят токова изследване. Даже съм сигурна че правят. Пак се заплаща но по малко. Ако искаш отиди и питай. Стерилна урина нали знаеш как се взема./ купуваш си специална стерилна чашка от аптеката, сутрин на гладно, като преди това се измиваш добре/
Вземи тел на хеи от услуги и питай те ще ти обяснят.   

# 2
  • Мнения: 2 178
Благодаря! Oбадих се в ХЕИ-то-към 13-14 лв. ще излезе изследването.Мога ли да разчитам на коректни резултати? Някои казват,че е по-добре да се отиде някъде,да се плати повече,но да се знае че лаборантите са добри и резултата ще е верен.
Дайте съвет.

Последна редакция: чт, 20 апр 2006, 16:40 от Джини

# 3
  • Мнения: 2 178
Никой ли не си е правил такова изследване,че да каже? Praynig

# 4
  • Мнения: 5 500
Аз съм си правила в Майчин дом, струваше 30 лв и включваше двата елемента, а не единия. Обаче, питай ме сега кви са тез елементи и дали правилно ги наричам Sick newsm78. Ако ги правиш поотделно са по 20 лв, а заедно 30 лв.
За това какво поема ЗК незная, защото не я ползвам. Дано ти бях полезна с мойте обяснения.

# 5
  • Мнения: 2 178
Проверява се стара и нова инфекция /това са 2-та елемента както ги наричаш/. Аз не питах в ХЕИ за тези 14 лв. дали се включват и двата. ooooh!

# 6
  • Мнения: 2 178
Сега си мисля за клиника ЕВА-намира се на ул."Иван Вазов" 16-има я в справочника.
Там как е?

# 7
  • Мнения: 17 402
Сега си мисля за клиника ЕВА-намира се на ул."Иван Вазов" 16-има я в справочника.
Там как е?

ТАм няма лаборатория, до колкото знам, да не те подведа обаче... Ако ще е в Ева, по-добре в НДежда си ги направи. АКо пък ти е скъпо там, звънни пак в ХЕИ и питай какво вклюва изследването.УСпех!

# 8
  • Мнения: 2 178
Не чух добри неща за ХЕИ-бавели резултата и бил много противоречив.
Говорих с д-р Барбаянев от Ева,който ми обясни,че най-надежден метод за откриване на хламидии е изследването на цервикален секрет. Съвсем се обърках и не знам какво изследване да направя,а си остава и въпроса къде да отида все пак. Tired

# 9
  • Мнения: 17 402
Аз от д-р БАрбаянев съм много доволна по принцип. За хламидиите не знаех, че се изследва и  цервикален секрет. Ами... ти си реши, явно ХЕИ ти отпада като вариант.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Знам, че най-точните изследвания правят в една клиника в Чайка, мисля че се казваше Ева Медика или нещо от сорта.

# 11
  • Мнения: 2 178
Знам, че най-точните изследвания правят в една клиника в Чайка, мисля че се казваше Ева Медика или нещо от сорта.
Ева медикъл. Сега се обадих и там, но няма да имат гинеколожка цялата друга седмица.Най-рано в началото на май месец и само във вторник и четвъртък от 14.00 до 16.00 часа.А уж са лаборатория,работеща главно по "женските" проблеми,или поне така я рекламират. Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 17 402
Джини, а какво ти каза нефролога, имам спомен, че щеше да ходиш?

# 13
  • Мнения: 2 178
Ходих при Пантева в Окръжна и тя ми каза да си направя изследване за хламидии + урокултура.Та затова се мотам още и не мога да взема решение къде да отида,по кой метод да се изследвам.....но май истината е,че много ме е страх от крайния резултат.
А при прегледа с ехограф ми каза,че имам единични песъчинки.

# 14
  • Мнения: 17 402
НЯма страшно, щом на ехо всичко е ок. ХЛамидиината инфекция е лечима Wink

Общи условия

Активация на акаунт