Питане към мамите на две и повече деца

  • 974
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
Как сте организирали въпроса със спането на дребосъка? При вас ли спи, при другото дете, в самостоятелна стая???
Аз отделих мишока при сестра си, но като се буди нощно време я буди и нея. Сега се чудя какво да правя newsm78

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Ами нашето не е много правилно,но поради липса на стаи всички спим заедно дядовата ръкавичка де,ама в началото се будеха един друг сега обаче явно свикнаха и вече единия реве другия спи общо взето свикнаха,и сега е рядкост някой да съдуди другия,щом си ги отделила изчакай малко мисля че ще свикнат,а и ще са самостоятелни.

# 2
  • Мнения: 3 042
Ами нашето не е много правилно,но поради липса на стаи всички спим заедно дядовата ръкавичка де,

И ние сме така, но не поради липса на стаи, а защото каката не иска все още да спи сама. Казва, че ще спи в друга стая, но с братчето като попорасне. За сега не ми се иска да отделям малкият, защото ми се струва, че е още малък и няма да съм спокойна ако не спи в стаята при нас.
Малкият отдавна си спи по цяла нощ без да се буди, но понякога се случва и да се разплаче нощем /най-вече около пробиването на зъбите/, но това не пречи на каката да си спи. Дори и като малък, когато по-често се случваше да плаче нощем, каката си спеше и даже казваше, че не го е чула, че е плакал.

# 3
  • Мнения: 120
Аз съм измислила по-друг вариант.Нашия батко все още спи при нас, а иначе си има детска стая. Решила съм да ги изпратя с таткото в детската стая докато свикне сам. Освен това малко след като се роди бебето, баткото ще тръгне в първи клас, а таткото ще е на работа, така че и двамата трябва да спят добре през нощта. После си вземам таткото при мен, а бебчо като поотрасне - отива в детската стая.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 826
Доскоро спяхме всички в една стая-допреди година всъщност.Когато каката беше на почки четири,а малката -на седем месеца,ги отделихме в тяхната стая.Така им е по-добре и на тях,а и на нас де...

# 5
  • Мнения: 791
Като се роди бебето каката спеше с татито в едната стая, а аз и мъничето в другата. Но, откакто мъжът ми беше дежурен една нощ, каката дойде при мен да спи. Сега аз спя с двете деца в едната стая, а тати е игнориран  Mr. Green /за мой ужас, искам си го при мен/. Каката я е страх да спи сама и незнам как ще я караме. Мисля да си взема и таткото при нас и да станем дядовата ръкавичка  Laughing Пък, беба като поотрасне ще спят с кака си заедно в едната стая, а ние в другата. Но и това незнам как ще стане, защото в периода на отучване от памперс, детето става нощно време, а и често се сменят чаршафи посред нощ  Crazy Иначе каката се сърди на мен, че не обръщам внимание на момента, когато бебето мрънка  Laughing . Даже тази нощ ме смъмри по въпроса! Мисълта ми е, че не я бърка буденето.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И ние сме дядовата ръкавичка - всички спим в една стая, поради липсата на друга алтернатива. В началото беба като плачеше, каката се будеше, но вече не - явно е свикнала. Страшното става като взема малкото при мен на спалната да го храня през нощта и каката реши в просъница и тя да дойде да се гушне - накрая таткото почти е на земята. Но не може да се оплаква - обграден е  от всякъде с жени  Laughing Laughing

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 372
Ами тя каката не е много голяма няма още 3 даже но си спи самичка от доста време но така и е по добре има си свое пространство в началото идваше често при нас вече не  малкия спи от 2месеца с кака си  но той не се буди често нощем но сутрин става много рано и понякога буди кака си но до сега се е случвало само 2 пъти да се буди нощем но каката си спи дълбоко даже не разбра Laughing

# 8
  • Мнения: 1 033
У дома каката спи с таткото в едната стая, а ние с бебо в другата. Смятам догодина да оправим детската като за двамата, но засега ще я караме така, защото голямата е страхлива и не иска да спи сама.

# 9
  • Мнения: 3 331
Аз спя с бебо в детската стая, тати и Дани - в спалнята.
Следва: аз, тати и Виктор - в спалнята, Дани в детската/съвсем скоро, защото бебко вече почти не се буди през нощта, съответно тати ще може да се наспива за работа/. А и Дани започна да недоволства, че сме му узурпирали стаята Mr. Green
Следва: аз и тати - в спалнята, Дани и Виктор - в детската стая/когато Виктор започне да спи непробудно цяла нощ/.
Окончателен вариант - аз и тати - в спалнята, Дани и Виктор - всеки в неговата си детска стая.
 hahahaЛеле, чак аз се възхитих на "семейното си планиране"

# 10
  • Мнения: 1 671
Тати спи с батето, мама с бебето. Детската ни стая е готова, може би още малко като се постопли ще отделим децата, че ние с тати ша зеим да са забраим, бе Mr. Green

# 11
  • Мнения: 3 810
Аз спя с бебо в детската стая, тати и Дани - в спалнята.
Следва: аз, тати и Виктор - в спалнята, Дани в детската/съвсем скоро, защото бебко вече почти не се буди през нощта, съответно тати ще може да се наспива за работа/. А и Дани започна да недоволства, че сме му узурпирали стаята Mr. Green
Следва: аз и тати - в спалнята, Дани и Виктор - в детската стая/когато Виктор започне да спи непробудно цяла нощ/.
Окончателен вариант - аз и тати - в спалнята, Дани и Виктор - всеки в неговата си детска стая.
 hahahaЛеле, чак аз се възхитих на "семейното си планиране"
Peace

# 12
  • Мнения: 605
До към 3-4 месец /докато се хранеше през нощта/ малката спеше при нас. След това я преместихме при сестра й и така спаха няколко месеца, докато заспиваха по едно и също време. От около месец малката започна да заспива доста по-рано - към 20.30 часа и се принудихме да я оставяме да спи в количката в антрето  Embarassed/просто няма къде другаде/, докато заспи голямата и после я местехме. От няколко дни отново ги слагам двете заедно в тяхната стая. Хубавото при нас е, че голямата има много тежък сън и изобщо не помръдва когато малката заплаче. Кофти е, че голямата ви дъщеря става за училище сигурно и не се наспива. Принципно мои приятелки казват, че децата бързо свикват да спят в една стая и да не се будят. Просто опитай за седмица-две и ако голямата продължава да се буди, ги раздели докато малката престане да се буди.

# 13
  • Мнения: 3 367
всяки спи сам в стая,на тъмно и на затоворена врата от деня в които се върнахме от родилното..ние спим в хола които е между 2те стаи

# 14
  • там край реката
  • Мнения: 153
Аз спя с бебо в детската стая, тати и Дани - в спалнята.
Следва: аз, тати и Виктор - в спалнята, Дани в детската/съвсем скоро, защото бебко вече почти не се буди през нощта, съответно тати ще може да се наспива за работа/. А и Дани започна да недоволства, че сме му узурпирали стаята Mr. Green
Следва: аз и тати - в спалнята, Дани и Виктор - в детската стая/когато Виктор започне да спи непробудно цяла нощ/.
Окончателен вариант - аз и тати - в спалнята, Дани и Виктор - всеки в неговата си детска стая.
 hahahaЛеле, чак аз се възхитих на "семейното си планиране"

Цитирам,защото иначе трябваше да препиша същото,като сменя само имената  Laughing.Но до заветния момент - аз и тати сами в спалнята-не знам кога ще стигнем  newsm78.Ще трябва да се запознаваме отново с мъжа ми,доста дълго сме отделени с тези стаи  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт