Болезнени схващания на прасците

  • 13 358
  • 31
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
От известно време насам през нощта докато спя, получавам болезнени схващания на мускулите на краката, по-точно - на прасците. Събуждам се от болка, а на прасеца си напипвам ужасно твърда топка, която боли зверски и отпуска след няколко минути, но усещам да ме боли и на другия ден, когато си стегна мускула на крака. Чувала съм, че бременните често се оплакват от подобни проблеми и причината била недостиг на калции. Въпросът ми е има ли някой с подобни оплаквания и дали според вас е уместно да приемам допълнително калций на таблетки? Естествено, ще се консултирам и с лекарката си, но първо исках да се допитам до вас...

# 1
  • Мнения: 717
При мен почна в края на бременността. Ужасни болки.... и само през нощта. Моят лекар ми каза, че е съвсем нормално и нищо да не пия. След като родих вече не съм имала такова схващане. Може би  на теб да ти предпишат нещо, защото гледам, че ти остават още месеци.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Зъхи
От известно време насам през нощта докато спя, получавам болезнени схващания на мускулите на краката, по-точно - на прасците. ...


КРАМПИ се казват тези схващания!  Wink

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Шани
Цитат на: Зъхи
От известно време насам през нощта докато спя, получавам болезнени схващания на мускулите на краката, по-точно - на прасците. ...


КРАМПИ се казват тези схващания!  Wink


Знам, но реших да бъда по-описателна, за да съм максимално ясна, дори за тези, които не знаят как се наричат... Мерси все пак!  Wink

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
да, гадничко е, усещала съм няколко пъти тези крампи много рано сутрин в по-напреднала бременност.

нищо не съм пила допълнително.
аз 9 мес така или иначе нищо не съм пила.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 145
Аууу ужасни са Close Аз ги получавах в началото, будех се от болка и пищях, а на сутринта имах мускулна треска на прасците. Това с контрашпица помагаше само като са по-слаби иначе изобщо не можех да си контролирам крака.
Аз смених леглото - с доста по-твърдо и обувките със съвсем равни и ниски, междувременно пих и магнезий заради контракцийки и схващанията спряха. И досега се ужасявам че могат да почнат пак и карам мъжа ми да ми прави масаж на прасците през деня и сама гледам дневно време да разтягам мускоула с контрашпиц.
А в книгите пише - да се слагат възглавници в долната част на леглото, за да не ти позволяват да изпъваш краката по време на сън.

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: MiaT
А в книгите пише - да се слагат възглавници в долната част на леглото, за да не ти позволяват да изпъваш краката по време на сън.


Ама това помага, според мен, само ако леглото ти е с ограничител от долната страна, аз от нашето легло само ще ги изритвам...  Imp

# 7
Наистина е супер гадничко. При мен досега се случи веднъж преди една седмица- едната нощ на десния крак, а на другата на левия. И след това с мускулна треска. И аз със контрашпиц ги облекчавах.
За калция също съм чула, но аз всеки ден ям сирене и пия мляко и не мисля, че ми е липсвал. така че най добре ако продължават тези спазми да те съветва лекар.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 715
слава богу на мен прасците не ми се схвашаха, но пък си ме болеше една жила през цялата бременност.
Но от плуването знам (там ми се е схващал) ... стъпваш на едно трупче (или на някоя играчка на малкото) и опъваш працеса, прави се и масаж

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Още ги помня тези ужасни болки! Изписаха ми магнезий, който така и не пих.

# 10
  • Мнения: 2 489
Случват се често по време на бременността, но по-скоро ти липсва магнезий, отколкото калций.
Ако пиеш магнезиеви препарати е по-рядко да ти се случи.
Едно от показанията на Магнерота е точно за мускулните крампи, матката също е мускул.
Ти приемаш ли магнезий и имаш ли контракции?

# 11
  • Мнения: 948
Тези спазми се дължат на липсата на витамин В. Така пише в книгите. За магнезий и калций по въпроса не се споменава. Може би магнезия оказва влияние в/у контракциите, но за спазмите на краката  пише, че недостигът е на витамин В.

# 12
  • Мнения: 189
На курса за бременни който посещавах всички момичета се оплакваха. Наистина е ужасно, но не може да се направи кой знае какво. Освен за магнезия, който аз не пих ни препоръчаха едно упражнение -  да търкаляме с ходилото химикал /от пръсти до пети/ или маркер по пода от седнало положение когато се сетим и имаме време. Stuck Out Tongue

# 13
  • Мнения: 3 200
В края не бременността и аз бях така

# 14
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Благодаря за съветите... Ще взема да пия пак Матерна, да видим дали някоя полезна съставка от там ще ми помогне...  Wink Утешително е, че и други са минали по този път!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт