Защо с времето изчезват приятелите?

  • 57 696
  • 443
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 940
Защо все повече с времето изчезват добрите приятели? Преди години имах много "приятели",а сега ако ти потрябват за нещо няма никой. newsm78  Споделете вашите мнения или пък случки за изчезващите приятелства. Weary

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
   Е, в случай че отношението ти към приятелите е "ако ми потрябват за нещо", не се чуди, че нямаш такива. Laughing

# 2
  • Мнения: 4 940
Не е когато ми потрябват просто така се изразих,те никога ги няма. Може би защото вече сме в различни градове и това ни отдалечи.Лошото е,че вече никой не се интересува как си и самото отношение се промени. Sad

# 3
  • Мнения: 10 965
Всъщност е точно защото вече нямаш нужда от тях.

Ако човек се нуждае от нещо/някого (във връзките с други хора ест. това е двустранно) го поддържа, подхранва, обгрижва ежедневно. Като не го поливаш, то съвсем естествено си отмира и дори не ти липсва особено, сещаш се за него само когато не ти се работи и се чудиш каква тема да пуснеш във форума.

# 4
  • Мнения: 4 940
Или по-точно те нямат нужда от мен.И не е лесно да се опитваш да поддържаш приятелството сам и то от разстояние. Пуснах темата точно защото ми липсват те и времето прекарано с тях,а не защото се чудя каква тема да пусна. И за твое сведение аз работя,а в почивката си може би искам да обсъдя тази тема за приятелите.Та нали всички имат такива. smile3503

# 5
  • Мнения: 46 434
Нормално развитие на отношенията, нарастването на отговорностите неминуемо отнемат от времето за приятелите, а като животът ги разпрати по целия свят влияе и разстоянието + необходимостта от общуване се задоволява с хората от обкръжението - нови приятели, колеги, семейство, съседи и т.н...

# 6
  • Мнения: 460
Нашите са си все тук, в същия град, но това не пречи почти да не поддържаме връзка. Опитвах се да звъня, да се интересувам, но всичко беше едностранно и се отказах. Знам, че когато майчинството ми свърши и съм отново на работа ще възстановя част от социалния си живот, но все пак ми е тегаво, че всички ме приемат за "умряла" щом имам дете.
С времето се случват тези неща, приемаш, забравяш и даваш само напред.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
А при мен се получава точно обратното с годините...
Защо с времето приятелите ми се умножават?
Защо приятелствата ми стават все по-пълноценни?  Hug

# 8
  • Мнения: 10 965
Или по-точно те нямат нужда от мен.И не е лесно да се опитваш да поддържаш приятелството сам
Именно затова казах, че е двустранен процес.

А при мен се получава точно обратното с годините...
Защо с времето приятелите ми се умножават?
Защо приятелствата ми стават все по-пълноценни?  Hug
Ти си за отделна тема  hahaha

# 9
  • Мнения: 4 940
А при мен се получава точно обратното с годините...
Защо с времето приятелите ми се умножават?
Защо приятелствата ми стават все по-пълноценни?  Hug

Еми тогава можеш само да се радваш. Wink

# 10
  • Мнения: 1 700
така е всичко е двустранно както казва Параход.С времето както хората така и ние променяме много неща в живота си работа,друг град,обкражение и интереси.Някои хора те забравят,но други идват за да заместят тях.както казваше моята хореографка преди години:"Новите приятели са като Сребро,а старите  като Злато"
Деска да като започнеш работа ще си върнеш контакти отново,но вече ти си"умряла" за тях ти вече си различна и те ще те приемат такава каквато ще дойдеш,а ти как ще ги приемаш?Аз не бих ги приела честно казано.като "имаш "дете не значи че не живееш,а просто влизаш в друг етап от твоя живот свързан с по-голяма отговорност спрямо детето. това е много тъпо оправдание че като имаш дете да не ти вдигнат телефона и да те питат как си  Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 460
така е всичко е двустранно както казва Параход.С времето както хората така и ние променяме много неща в живота си работа,друг град,обкражение и интереси.Някои хора те забравят,но други идват за да заместят тях.както казваше моята хореографка преди години:"Новите приятели са като Сребро,а старите  като Злато"
Деска да като започнеш работа ще си върнеш контакти отново,но вече ти си"умряла" за тях ти вече си различна и те ще те приемат такава каквато ще дойдеш,а ти как ще ги приемаш?Аз не бих ги приела честно казано.като "имаш "дете не значи че не живееш,а просто влизаш в друг етап от твоя живот свързан с по-голяма отговорност спрямо детето. това е много тъпо оправдание че като имаш дете да не ти вдигнат телефона и да те питат как си  Crossing Arms
Беше ми трудно в началото, но се замислих точно над това, което написа. Същите неща ми минаха през главата преди време и си казах: "Край!". Не си заслужава да се натискам, където не съм желана. Но и  факта, че не обичам сбирки с майки по градинките, защото детето ми е най-важно, но имам и други интереси освен памперси и пюрета, доста отежнява положението. Виж, Теодор обаче, е станал малка фартуна и не спира да ме забавлява. Извор на непрестанни бели е, весело е в нас.

# 12
  • Мнения: 1 427
Цитат
Опитвах се да звъня, да се интересувам, но всичко беше едностранно и се отказах.
Отделно, че всеки път като се прибираме в родния ни град звъня на всички поред да се видим-хем аз единствена съм с малко дете и пак се старая да намеря време, но не би...
А най ме заболя когато последната ми доверена дружка взе да се прави на заета.
Миналата година когато редовно ѝ услужвах с пари (да уточня че ми ги връщаше после всички) и бягах до еконт да ѝ пращам, имаше време за мен  Crossing Arms
Въобще-писна ми само аз да съм инициаторът и само аз да греба в лодката Close
Като ще е така-по-добре без приятели  Naughty

# 13
  • Мнения: 5 513
След една възраст започват и да поумират приятелите.
С годините започваш да правиш и разлика между приятели и познати.
Смяната на град ,квартал и т.н. не е проблем ,защото намираш нови.Освен ,ако не си някакъв темерут.
Майчинството също може да те събере с нови приятели.Ако ти не искаш и не общуваш е друго.
Аз винаги съм имала един-двама много близки приятели.Имам обаче много близки познат.С тях ми върви алъш-вериша от услуги.Взаимни са и си казваме честно ,че далаверата ни крепи отношенията.И аз знам защо ми звънят и те знаят за какво им звъня.Отказа на услуга не е край на приятелството.А значи,че наистина няма възможност.

# 14
  • Мнения: 4 940
Разбира се,че в новия град имам и нови познати или може би приятели,но всякаш с тях е по-различно.Друго е връзката с хора,които познаваш от дете.

Общи условия

Активация на акаунт