Как приеха вашите деца първия ви работен ден?

  • 409
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 771
Крис вчера вдигна температура  с разстройство и това още повече ме тревожеше. Днешния ми работен ден мина добре, като се изключи  притеснението ми за детенце.
Той преди обяд е хапнал малко сухар и това до 17,00 часа. Нищо не е искал и всичко отказвал и бутал с ръчичка. И от кърмата не пожелал да пие. На обяд излезли на детската площадка и по някое време детенце започнало да вика "мама, мама" и моя син започнал да се оглежда наоколо. Сестра ми веднага тръгнала и започнало едно обикаляне по улиците. Когато се опитала да се приберат в къщи, щом влезли у нас и той започвал да плаче и с нищо не се успокоявал и хайде отново навън. Така докато се прибрах. А тя милата много притеснена.
Той иначе я харесва и като тя си тръгна протяга ръчички към нея, но липсата ми му оказва влияние. До сега не сме се разделяли и сме много привързани един към друг с моя син.
Много ми е трудно и не знам как ще я бъде занапред.
А при вас как беше?

# 1
  • Мнения: 250
ами моя бебо много се затъжваше, но аз отначало започнах на половин ден и после преминах на пълен. като се прибера се гушкаме цункаме. Също зависи и кой ще го гледа, а ако е някой, който не му е симпатичен доста си поревава, но сега всичко е наред , даже ми казва чао.

# 2
  • Мнения: 514
Аз не мога да ти дам съвет,но мога да ти пожелая успех  Hug

# 3
  • Мнения: 473
Ще свикнеш миличка просто трябва време.
Аз бях по същия начин мналата година по това време и много добре те разбирам - само аз си гледах бебето до 1 год. Първите дни бяха трудни и за двама ни, но постепенно се нормализираха нещата.
През деня след това нямаше проблеми, но аз като се приберях дори и сега като се прибирам вечер често е доста кисел и си ходим залепени заедно. Признавам много е изнервящо, особено когато те чака и домакинска работа,но стискаш зъби и продължаваш.
Желая ти успех и повече търпение - ще свикнете и двамата, просто ви трябва време  bouquet

# 4
  • Варна
  • Мнения: 340
Аз като тръгнах на работа, той все още не разбираше много /на 6 мес./ и изобщо не ме търсеше. Научи се да пие кърма от шише и даже като ме вземеха от работа не ме поглеждаше, все едно че още ме няма. Вече разбира повечко и сутрин като тръгваме с баща му за работа малко се понамръщва, но бързо му минавало. Изобщо не му се отразява на апетита – даже обратното – при бавачката си изяжда всичко и е много послушен, а при нас се гевези повечко, отколкото трябва.
Кураж, ще свикне детето, все пак то е по-голямо и разбира, че мама я няма. При нас определено е по-лесно  Hug

# 5
  • Мнения: 967
Ще свикне детенцето, дайте му само малко време. Не трябва да ви вижда вас притеснени, защото така усеща, че нещо не е наред и още повече се разстройва. Щом го гледа сестра ти всичко ще е наред - тя му е леля и го обича. Кажи й да му разказва как това е някаква игра, че мама ще си дойде скоро, а той ще си играе с леля през това време и т.н.
Аз започнах работа, като синът ми стана на 1год., но един месец ходих на половин ден и не усетихме така травмиращо раздялата. Гледай само да не те вижда като излизаш, защото тогава най-много плачат децата. Като се сети за мама и стане неспокоен нека сестра ти му казва, че мама е отишла да му купи нещо и сега ще си дойде. Успех и спокойно Hug

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 823
Ние се разделихме с Ели,когато беше на 1,9м.Тогава започнах да я водя на ясла и съответно аз ходех на работа.Това бяха най-кошмарните ми месеци,защото тя около 3 месеца имаше нужда да преживее раздялата.До тогава само аз и съпруга ми сме си я гледали и разбире се най-вече аз и много трудно преодоляхме и двете всичко.Разделите ни бяха придружени от нейните крясъци"мамо,мамо" и аз ревейки тръгвах за работа.Е,сега вече се обръща към мен и ми казва"чао,мамо" ,така ,че не се притеснявай,още повече че твоето детенце е по-мъничко и предполагам,че за доста по-кратко време ще свикне с раздялата с  мама.
А иначе като се приберем от яслата първото нещо е да суче,иначе не може,така наваксва раздялата:)

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Тръгнах на работа,когато беба беше на 5 мес. Нямаше проблем,защото беше много малка. Сега сутрин ни маха за "чао". Дано бързо свикне детенце...а и ако го гледа близък човек, мисля, че нещата бързо ще се нормализират. Wink

# 8
  • Мнения: 1 771
Днес беше по добре. Само сутринта не прецених времето за кърмене и станах по късно и се наложи още недосукал да го отделя от себе си. Тогава се разплака, но леля му го е успокоила бързо и успешно.
Хранил се е по добре, НО кърма не е искал да вкуси отново, а много обича. Той преди това друго почти не ядеше. За утр изцедената кърма му я приготвих с ориз да видим да ли ще я яде така, че не искам да я хвърлям.
Днес сестра ми е по спокойна и са научили още няколко неща.
Така и аз съм спокойна на работното ми място. А и съм на нова длъжност и отговорна и трябва да съм в час.
Благодаря ви за подкрепата  bouquet момичета.

Общи условия

Активация на акаунт