Отказах се от борбата!!!

  • 2 149
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
И така мили мами и приятелки, вчера тотално капитулирах  Confused

Все още не мога да се осъзная и изобщо не съм сигурна, че съм постъпила правилно.

Просто не издържам вече на натиска, напрежението и стреса....

За пореден път вчера бившия ми писа @ с поредните закани за съд, заплахи и условия.... Прекипя ми и вдигнах телефона.
Омръзна ми да ме обвинява и да плюе по родителите ми ...
Омръзна ми да живея в страх, че утре ще получа призовка от съда...
Най-вече ми омръзна да се чудя какво да обяснявам на децата и как да ги лъжа, че тоя плазмодий баща им ги обича, но по свой си начин.
Омръзна ми да казвам на децата, че може и да не може да заминеме на почивка защото баща им не разрешава да пътуват в чужбина....

Някак си.... всеки си има лимит, а живота изобщо не е лесен за да си позволя всичките тези терзания и този стрес.

Казах на въпросния заинтересован къде точно се намираме в чужбина, дадох му и мобилния ми телефон. В замяна му поисках да поднови декларацията за децата....... уви - щял да си помисли  #Cussing out

Днес даже има честта да разговаря с децата си които дори не го познават ( това са условията за да разреши пътуване!)
Децата разбира се нищо не му казаха. Че, какво може да се кажче на някой който дори не познаваш.

Разбира се последваха обвинения, че настройвам децата с/у него и ги подучвам да му искат пари (едната дъщеря ми каза да предам на баща и че иска пари)....

Самите деца ми казаха, че не искат да разговарят повече с баща си докато той не им разреши да пътуват и не започне да им дава пари  Mr. Green На това му казвам умни деца! Кълна се не съм ги подучвала - те сами си правят изводите и заключенията.

Обясних човешки че не на мен ми причинява нещо като не разрешава на децата да пътуват а на самите тях.
Не може да не плащаш издръжка, да не пратиш една картичка за РД, да не се интересуваш от децата, да не им разрешаваш да пътуват и в замяна да искаш да те обичат.

Знам че това което направих вчера обезсмисля последните няколко години от живота ми и борбата която бех уверена, че ще успея да завърша.... но не мога повече така. Ако този баща иска да е обичан от децата си ще трябва сам да се постарае за това. Аз казах че това са взаимоотношения между него и децата - да не ме намесва мен, и от тук нататък каквото направи си е за негова сметка....

Оххх, оплаках ви е, казах си мъката...
Играта свърши!!! Много ми е мъчно и тъжно и объркано и .... идея си няма от тук на къде и как....
Не искам да се връщам в България, но и не мога да продължавам да живея така в постоянен страх че някой някъде ще каже нещо на бившия за нас.

Аз сложих картите на масата! Риск печели, риск губи.....

# 1
  • Мнения: 2 863
Oх, Киара, направо не знам какво да кажа... във всеки случай, ако сега ще ти олекне и поне страха, че ще ви намери ще изчезне...не знам, дано да  е за добро. Но честно казано много ми е трудно да повярвам, че от тоя човек ще излезе баща.. newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 2 827
 Rolling Eyes трудно е да си живее в страх и да се чувстваш виновен за нещо, за което не си

 Hug

# 3
  • Мнения: 1 809
И аз не знам какво да ти кажа....Но ми е познато всичко това...и аз си имам един такъв,който за моя радост поне за сега е спрял да се обажда и да ми трови живота.Освен да ти пожелая много сили,за да издържиш на цялото напрежение,друго просто не знам какво да кажа...Не се предавай и не се отказвай!Успех!  bouquet
П.П.Кипна чак,като чета тия гадове какво причиняват...направо ми иде... #2gunfire #2gunfire

# 4
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
на мен ми се струва че не си  се предала или отказала от борбата- просто сякаш навлизащ в нова фаза- след криенето и т.н./ако правилно съм разбрала отношенията с бившият ти/, се срещаш много болезнено с проблемите и трябва да търсиш нови решения в нова ситуация
стискам ти палци да успееш да намериш най-верният път, към крайната ти цел.

# 5
  • Мнения: X
Jaly, за твое нещастие, единици са донорите тук, от които ще излязат бащи. Според мен случаят на Киара уви не е от тях.

Прекалено се вторачваме в проблема с бащите. Реално се оказва, че има твърде малко деца, чиято психика е с поражения от факта, че нямат баща. А пораженията са определено по-малко, отколкото ако той живее с тях и са свидетели на отвратителни отношения в дома.
Киарче, наистина децата порастват, виждат и преценяват.
Виж, знаеш че си направила всичко по силите ти. Знаеш, че след десетилетие - 2 те няма да кажат "Защо не познавам баща си?" - но да не стане така само че да кажат "Защо го познавам?...."  #Crazy  #Cussing out

Изгубена кауза е тая борба. Защо ли? Тук много се спряга това - жената е виновна, защото не приема нещата и мъжа такъв, какъвто е. Това по време на връзката.
Добре, а защо не видим след края на връзката. Отново същото. Пак се опитваме да ги променим. Да се интересуват от детето. Ама ние докато сме били с тях не сме успели да ги накараме да станат хора, та след това ли?
Да не мерим с двоен аршин. След като приемаме, че този човек не става.. разделяме с него - изведнъж решаваме че за баща може да стане.. на база на какво обаче... само на думи и желания.  Thinking

# 6
  • Мнения: 119
Ox, ve4e ne sajelqvam 4e napisahme v kra6telnoto svidetelstvo ba6ta: neizvesten. Mai e po-dobre taka otkolkoto vseki pat "Dai deklaraciq"

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Киарче, дано е от полза. Все пак никой няма право да те съди - не смме на твое място. А какво ще стане? Ми нищо по-лошо от това до сега /мисля/, най-много да сеналожи да се върнеш в Бг... но никой и нищо не може да те накара даживееш с бившия или да му дадеш децата. НО потърси координати от Пела на доблри адвокати и ако можеш си предвижи нещата в съд!

# 8
  • Мнения: 6 315
Стискам палци да е от полза!

Относно това с обвиненията, че настройваш децата не зная просто какво да кажа. На мен наскоро с една лееко злобна нотка ми бе казано: "Много ми е интересно как ще обясниш на Йоан като порасне защо сме се разделили. Сигурно ще ме оплюеш пред него." Това ме втрещи, защото не съм такъв човек и детето в крайна сметка си има баща, който го обича...

Както и да е - от сега се настройвам психически за още такива реплики...

Последна редакция: чт, 20 апр 2006, 17:23 от Margarita

# 9
  • Мнения: 1 327
Тушето, пиши на кирилица!

Киара, горе главата! Я виж децата колко са ти умни! И да те обвинява и да не те обвинява, проблема си е негов! Ако той дойде да види децата при всички случаи ще се опита да разбере дали ги настройваш и ще удари на камък... пък едва ли ще му е приятно всеки път да го гледат накриво... нека се опита човека, децата като виждам, ще му покажат  hahaha"кон боб яде ли"  hahaha
надявам се заради него само да не ти се наложи да си идваш тука.......
от мене много  Hug и споко!

# 10
  • Мнения: 4 458
Моличета, искрено ви благодаря за милите думи и подкрепата.
Добре че сте вие.

Имам още едно писмо.
Колкото и да се опитвам да се държа, говоря и пиша човешки той едно си знае и едно си пише и говори.

Сега ме обвинява в наглост и твърди, че завежда дело с/у мен.
Декларация съм щяла да видя през крив макарон. Ако децата искат да пътуват щели да пътуват с него и аз да дам декларация. Щял да ги осигури материално... да се бори за тях и да им докаже че заради мен са лишени от баща който толкова много ги обича  ooooh!

Замислям се обаче дали ще има адвокат който да посъветва бащата да ме съди?newsm78
Преди малко говорих с приятелка и тя ме увери, че нищо не може да се случи защото:
1. аз съвсем легално съм напуснала страната
2. водя кореспонденция с бащата и даже ми има телефона и се е чувал с децата.
3. грижа се добре за децата и не ги лишавам от нищо
4. той (бащата) не е плащал издръжка на децата от.... не помня вече кога
5. той ни е зарязал и е заминал в чужбина без да казва къде е и съответно не е помагал с нищо - дори финансово.
6. децата са били травмирани психически от него и са ходили на психиатър още на 2 г.

Е, разбира се неговите грешки са "моя фантазия и измислица" но за негово огромно съжеление всичко е документирано и доказуемо.

Та, сега си мисля кой всъщност е жертвата и кой на кого какво може да направи.

Знам че борбата и злобата му са към мен като използва децата. Аз обаче няма да позволя подобно нещо. Ако има нещо с/у мен да го прави без да въвлича децата - те за нищо не са му виновни. Милиони пъти съм го повтаряла и продължавам да го говоря.... но уви все едно говоря на стена.

Вчера попитах мой познат адвокат какво следва. Единствената реакция беше - той те изнудва и това не е правилно, но той няма нищо с/у теб.

И така, загубих дитката но не и войната!!!

Ако обаче нещата се наострят и наистина има дело може би ще трябва да се върна за съжеление. И, пак мисля за децата - това ще ги съкруши! Ехххх ако и другата страна мислеше поне малко за децата.....

# 11
  • Мнения: 312
kiara, стискам ти палци! не се предавай!!  fingerscrossed  Hug

# 12
  • Мнения: 4 458
Да не мерим с двоен аршин. След като приемаме, че този човек не става.. разделяме с него - изведнъж решаваме че за баща може да стане.. на база на какво обаче... само на думи и желания.  Thinking

Миличка, за съжеление съдиите не мислят така. В моя случай след като попитах съдията защо така при условие, че той не действа психически добре на децата ми беше отговорено : "той е баща и независимо от това дали е добър или лош има права!" Това ми е казвано и от Социални грижи отдел закрила на детето въпреи доказателствата че явно този баща не е годен за такъв....

# 13
  • Мнения: X
Не, само казвам, че ти нищо хубаво не можеш да очакваш от него /и аз също/. За съдиите е ясно - ама той твоя много упорит - то бива бива да си посветиш живота да тровиш този на другите.. ама чак пък толкова.
Няма ли начин да докажеш, че ви тормози психически? Щото то натам отиват нещата при вас.... Нали в такива крайни случаи само се отнемат права. Звъни ти, изпраща заплашителни писма - тия неща нямат ли доказателствена сила в съда?

# 14
  • Мнения: 289
kiara, съжалявам, че ти и дечицата ти трябва да преминете през всичко това  Sad
С такъв "баща" незнам как ще се стигне до някакво разрешаване на проблема. Явно е, че той няма да спечели, но и ти да спечелиш едва ли ще спре тормоза Confused
Бащата на моят син е подобен случай на твоя бивш, в смисъл такъв, че каквото и да му обясняваш той не спира да си приказва неговите глупости и да твърди абсурдни неща  ooooh! от рода на това- как аз и да не съм го обичала и да съм си намерила друг мъж, той нямало да престане да ни обича и да се грижи за детето newsm78 , да не казвам, че не сме му виждали очите от една година, а никой не го е спрял да го направи. #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт