Зинат 500 и бременност

  • 13 813
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте . Аз съм  в 4-ти месец и понеже имам Е-коли в урината се налага лечение с антибиотици . Напрваиха ми стерилна урина и ми предписаха Зинат 500 . Приемам по една таблетка вечер преди лягане . Искам да питам,  как се отразява този антибиотик на бебето ? Прочетох листовката и там не открих нищо за бременност , освен , че трябвало да известя лекаря , ако съм бременна . Уверяват ме , че няма опастност за бебето , но все пк бих била по-спокойна , ако някой от вас сподели личен опит или знания . Благодаря на всички .  Hug

# 1
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Здравей,
немога да дам точен отговор на въпроса ти тъй като не съм приемала антибиотика като бременна.
Много отдавна направих бъбречна криза и имах проблеми с бъбреците, точно тогава ми го предписаха.
Това което мога да кажа е ,че Зината ме излекува.
До ден днешен не съм имала никакви оплаквания и смятам, че това е благодарение именно на този антибиотик.

# 2
  • Мнения: 3 116
Аз го питах 5 дни този антибиотик когато бях в 6 месец Wink

Няма нищо страшно. Това е един от най-пречистените антибиотици Simple Smile

Леко бременеене  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 7 640
не че е пречистен Wink, а е от групата на цефалоспорините, те са безопасни за бременните, з-то не могат да преминат през плацентата до плода.

# 4
  • Мнения: 3 116
не че е пречистен Wink, а е от групата на цефалоспорините, те са безопасни за бременните, з-то не могат да преминат през плацентата до плода.

PolarFox за това си права миличка  Hug Но освен това е пречистен. Аз съм с един бъбрек и затова когато се налага ми предписват възможно най-пречистените антибиотици, че да не го натоварвам  Whistling

Хайде лек ден  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 7 640
в такъв смисъл- да Grinning

# 6
  • sofia
  • Мнения: 4 296
аз знам,че този антибиотик може да се дава от първия ден на новороденото,ако недай си Боже се наложи

Общи условия

Активация на акаунт