До мамите в САЩ- важни неща за взимане от БГ?

  • 3 330
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 558
Здравейте Дами  Grinning!!!
Другата седмица заминавам за САЩ.
Малко съм бременна... (но съм включена в застраховката на мъжа си вече)  Wink

Та ще съм благодарна, ако някоя от вас ме подсети за нещо важно, което да не забравя в БГ-то... Засега съм превела и легализирала акта за брак, дипломата си, собствения си акт за раждане...
Знам, че тенджери е излишно да мъкна, ама съм влюбена в едни, дето ни подариха за сватбата и ми се ще двечки от тях да си взема все пак.

Смятате ли, че има нещо, от което ще имам вопиюща нужда в Щатите, пък няма да го намеря?

Май малко Но-Шпа ще си взема също... и туристически чай...

Предварително се извинявам, че пускам нова тема, но не видях такава май, а имам нужда от полезни съвети  Embarassed  bouquet

# 1
  • Мнения: 59
Антибиотици, макар че ти не може да ги ползваш, но тук са само с рецепта и трябва да имате за всеки случай ( я зъб на някой се подуе). Тук антибиотиците са последна мярка и голямо чакане ще му ударите ако ви потрябват дори със застраховка.
Неща които обичаш-картини,книги, въобще сантиментални работи иначе тук има всичко.
Успешно пътуване и ви чакаме сред нас:)

# 2
  • Мнения: 1 072
Здравей Heart Eyes
Аз не сьм там де...но  можеш да си вземеш някоя кутийка с крем Здраве( винаги е полезен), за лекарства ве4е са те посьветвали, Бг подправки, който там сьс сигурност няма да намериш, някоя бройка гЮве4е...
леко и безпроблемно преместване Simple Smile

# 3
  • Мнения: 558
А смрадлика и лайка дали се продават там... ?!?
Знам, че сега е нощ отвъд океана, ама ще си чакам с химикалчица в ръка.

# 4
  • Мнения: 1 393


Хубаво си се сетила за преведените и легализирани документи!
За Но-Шпа- не знам какво да ти кажа, тук подобен тип лекарства доколкото знам не са на почит и не съм чула, поне аз, бременните да ги пият, а щом ще имаш застраховка и съответно ще минеш под наблюдението на американски лекар, той ще ти каже да го спреш, предполагам. Но си го вземи, де- щом си решила. Ще си решиш на място.  Wink
Иначе какво друго може да вземеш- аналгин, бускулизин (така ли се пишеше?), смрадлика, хума, чубрица, джоджен  ми идват на прима виста в главата. Вземи си български книги- дори и да са само една- две.  Simple Smile
Сантиментални български неща- икона, някоя картина- каквото можеш да пренесеш и ти е мило- аз бих си го взела на твое място.
Успех и всичко добро с пътуването и преместването в Америка!

# 5
  • Мнения: 1 393
А смрадлика и лайка дали се продават там... ?!?
Знам, че сега е нощ отвъд океана, ама ще си чакам с химикалчица в ръка.


Смрадлика аз винаги си нося (или поръчвам) от БГ. Можеи би има и тук, но не е на всяка крачка със сигурност.
Лайка има обаче на много места (camomile).

# 6
  • Мнения: 558
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОЖЕЛАНИЯТА И СЪВЕТИТЕ!!!
Днес излизам да търся БГ приказки, че не помня "Дядовата ръкавичка" как свършваше  Embarassed а дете ще гледам все пак  Wink
Рисувам аматьорската, но реших да си оставя "творбите" на мама и тате, за да не им е мъчно като замина... Ще рисувам палмите като пристигна  Wink...
Тъпо е, ама играчки имам доста, и хич не ми се оставят- любовта ми ги пращаше, докато бяхме разделени.
И сега ми е взел един голям говорещ Мечо Пух да ме посреща с него... срамота е за човек на моите години, ама ми е много приятно и сладко  Heart Eyes
Продължавам да си отбелязвам в тефтера  какво казвате Grinning... На 28ми заминавам.
Иначе времето в София днес е с доста бели облаци, слънце засега има... абе променливо е, и до Великден все щяло да е такова.
П.С. тука Но Шпа масово се предписва на бременни  newsm78

# 7
  • Мнения: 1 393
П.С. тука Но Шпа масово се предписва на бременни  newsm78
Ами знам, нали чета и аз тук непрекъснато. Wink
Затова ти казвам- вземи си го, пък тук ще си вземеш окончателно решение.

Цитат
Ще рисувам палмите като пристигна  ...

 За Флорида ли си се запътила и ти?  Simple Smile



# 8
  • Мнения: 558
ПОЗНА ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ!!! Отивам в Сейнт Питърсбърг  Laughing
Доктора каза да пия по 2 хапчета Но Шпа 40 минути преди излитане и пак толкова 40 минути преди кацане...  Sick МНОГО МЕ Е ШУБЕ ОТ ПЪТУВАНЕТО, ЗАРАДИ БЕБЕТО...  Shocked Всичко ни е ок за сега де  Wink
А, КОЙ ДРУГ СЕ Е ЗАПЪТИЛ НАТАМ АКО НЕ Е ТАЙНА?

# 9
  • Мнения: 3 491
Не съм носила много неща, но и досега се случва, макар и от дъжд на вятър, да отварям английско-българския или българо-английски речник. Бих те посъветвала какво да НЕ вземаш: електрически уреди, защото тук стандартът е друг. Аз си бях домъкнала едно епилаторче от България, което се оказа неизползваемо.

# 10
  • Мнения: 4 629
Аз не съм си носила лекарства или билки. Никога не съм си прилагала самолечение и не бих пила антибиотик на собствена глава. Нош па не съм пила докато бях бременна и незнам каква му е ползата та за това не мога да ти дам съвет. Виж какво ще ти каже лекаря ти и, Ако ти е нужно си вземи колкото ти трябва. Когато отидох първия път в САЩ си носех чубрица - много я обичаме и двамата с мъжа ми. Сега ми се иска да си занеса няколко гювечета, но не съм решила със сигурност. Занесох си почти всички снимки и някои книги. За мен това са неща, които не мога да си набавя там и тях има смисъл да пренасям.
Желая ти лек полет!

# 11
  • Мнения: 3 367
hei привет! ст.пит е чудесен град,има огромен музеи на Дали,много го харесвам аз..има 1 нещо к не прочетох по -горе-конспекти и препорьки и тензух(да пкривате бебок да не го пече,тук не намерих никъде).не знам дали ше искаш да работиш/учиш тук но в последно време е много модно да не ти приравняват диполмата без да сравнят учения материал..
докато бременееш лекарства не ти трябват,подправки и чайове има всякакви,ако не на место то тук:
http://www.malincho.com/
книги и музика на бг има онлаин,не бьрзай защото бабите и без туй  ще се чудят какво да ви пратят за бебето..
всичко добро,
Анна

Последна редакция: чт, 20 апр 2006, 16:08 от anette1104

# 12
  • Мнения: 299
Никога не нося храни и билки като пътувам поради простата причина, че е забранено, а не искам да си създавам допълнителни главоболия. Била съм свидетел как един път масово се отваряха куфари и проверяваха за такива неща, а на едни китайци отнесоха и глоба за това. Не искам да те плаша, но на мен ми е по-спокойно така при пътуване, още повече, че на теб доколкото разбирам ти е за първи път.
Лекарства си нося задължително и винаги имам рецепта (най-вече за антибиотиците). Гледай да са с дълъг срок на годност. Според мен виж и какво ползват майките след раждане за тях и за бебетата и ако искаш си вземи от България.
Българсик чай и подправки може да си купиш и тук. Аз си купувам от тук www.malincho.com. За смрадлика, ако не се лъжа, Tandoori беше дала един сайт за покупка, но трябва да  го потърся и ще ти пиша пак.

# 13
  • Мнения: 7 091
А смрадлика и лайка дали се продават там... ?!?
Знам, че сега е нощ отвъд океана, ама ще си чакам с химикалчица в ръка.


 Да, има- на www.sofiausa.com.
Там има и гювечета, чинийки, абе разгледай и ще знаеш какво да не носиш Simple Smile
 Лично аз досега тук не успях да си намеря достатъчно големи и кръгли тави. Има такива, в които се пекат блатове за торти ( и те не се намират лесно), но кръглите тави са си рядкост, така че ако имаш нещо хубаво и стабилно, съветвам те да си го донесеш. Чубрица можеш да си поръчаш също от нета, но ако имаш домашна например донеси си.
 Аз нося основно лекарства ( антибиотик вземам само за нас с мъжа ми 1 вид и то не много, но други неща които ги няма- да). Може да се върнеш назад и да видиш темите имаше списъци с това кой какво си носи от БГ.
Хума съм си донесла, тук още не съм намерила, може и да има, не знам. Ако някой е виждал да каже.
Книгите можеш да си ги пратиш с колет " печатни произведения" ( пъти по-евтино е от нормалните колети, когато е само книги и хартии).
Разни сантиментални неща- снимки ( ако ги имаш в нета после може да си ги разпечаташ тука за да не носиш), скъпи предмети.
Това се сещам засега.

# 14
  • Мнения: 7 091
Не съм носила много неща, но и досега се случва, макар и от дъжд на вятър, да отварям английско-българския или българо-английски речник. Бих те посъветвала какво да НЕ вземаш: електрически уреди, защото тук стандартът е друг. Аз си бях домъкнала едно епилаторче от България, което се оказа неизползваемо.

Блажка що така с тоя епилатор? И аз си донесох и моя си работи. Купува се едно конверторче ( беше някакви центове) и си работи пушка.

Общи условия

Активация на акаунт