Месото

  • 3 306
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 673
Здравейте,
Някой да е срещал малко по-подробно обяснено защо не трябва да се дава на бебе под 1 или даже 2 години месо? Дали е чак толкова вредно или просто може да се мине и без него? В книжките и статиите пише само, че не е хубаво да се дава, но защо не е обяснено.
Питам, защото моят син отказва да яде всичко друго, освен ПИЛЕШКО СЪС ЗЕЛЕНЧУЦИ на Ганчев. Само и само това. Всеки ден му приготвям някакви зеленчуци или му купувам друг вид пюре, или готвя някаква супичка, или правя каша, но на всичко се отговаря с въртене на глава, плюене и стискане на зъби. Единствената любима храна е това пилешко.
На консултацията разбира се ми се карат много защо не давам попара на детето, защо не яде от кухнята, защо не яде каши. И след като деветия месец не беше наддал (вие ме успокоихте, че в това няма нищо страшно), педиатърката ми каза да давам всеки ден месо, за да го подсиля (каквото и да значи това Rolling Eyes )!
Да си призная, давам си му всеки ден от любимото пюре, и то колкото иска да яде. Останалото е кърма. За един месец имам 20-на бурканчета само с това пилешко, как не му омръзна просто се чудя.

# 1
  • Мнения: 4 358
Цитат на: бубулечка
Някой да е срещал малко по-подробно обяснено защо не трябва да се дава на бебе под 1 или даже 2 години месо? Дали е чак толкова вредно или просто може да се мине и без него? В книжките и статиите пише само, че не е хубаво да се дава, но защо не е обяснено.

Това го чувам за първи път  Shocked  Моля те, кажи къде си го прочела, че ми стана интересно!

# 2
  • Мнения: 3 042
Съни много ядеше пуйката с царевица на Хипп, направо го облизваше малкото бурканче(125гр), освен пуйка има и пиле със зеленчуци, телешко със зеленчуци. Пробвай от тях, пилешкото и телешкото са по-редички, а пуешкото е по-гъсто.
Ние други не сме яли, все пак от начало месото трябва да е много добре смляно, ако го приготвяш вкъщи.

# 3
  • Мнения: 673
В книга за кърменето например пише, че се дава след 2 години и то само 3 пъти в седмицата. Не съм чела на Лиляна Трифонова книгата, но тук съм чела, че там също така пишело.
Павлинка, моите пюрета не ги кусва, няма значение дали са пилешко или заешко (с друго не съм го пробвала).
Само тоз Ганчев  Confused

# 4
  • Мнения: 1 517
Накрая какво излиза - поне до 1 година детето да не яде нито месо, нито жълтък... само плодове и зеленчуци освен млякото?  Confused На мен пък нашата педиатърка, която също е привърженик на късното захранване, ми каза вече да давам месо, понеже беба беше наддала само 200 г.  Confused

# 5
  • Мнения: 673
Цялото семейство обичаме месце, ако има нещо постно за ядене, задължително се реже някакъв колбас отстрани Simple Smile Няма синчето да прилича на гората я   Wink

# 6
  • Мнения: 1 517
Цитат на: бубулечка
Цялото семейство обичаме месце, ако има нещо постно за ядене, задължително се реже някакъв колбас отстрани Simple Smile

И ние тъй.  Simple Smile Особено таткото. Иначе не можем да си почувстваме стомасите пълни.  Simple Smile

# 7
Цитат на: бубулечка
В книга за кърменето например пише, че се дава след 2 години и то само 3 пъти в седмицата. Не съм чела на Лиляна Трифонова книгата, но тук съм чела, че там също така пишело.
Павлинка, моите пюрета не ги кусва, няма значение дали са пилешко или заешко (с друго не съм го пробвала).
Само тоз Ганчев  Confused


В книгата на Лиляна Трифонова пък пише, че ако след 6-ти месец не даваш месо и жълтък на бебето, сериозно застрашаваш здравето му! Това си е чисто манипулативно изказване според мен.

В книга за кърменето пък пише, че месото се въвежда след 2-годишна възраст, "ако въобще се въведе", а разнообразната зърнено-плодово-зеленчукова диета му е напълно достатъчна.

# 8
  • Мнения: 7 831
Здравей,
В интерес на истината за първи път чувам, че месото е вредно и трябва да се дава след 2 години. Дори привържениците на по-късното захранване доколкото знам го включват около 9, 10 месец, а вие сте на 10 месеца (честито  Grinning ). Мисля, че след като детето иска да яде месо и вашите семейни традиции не изключват консумацията му, трябва да даваш.
Успех в избора.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Предполагам, че е заради токсините в месото.
Все пак аз включих месо в диетата на Мая на 11 месеца и малко. Сега го яде с удоволствие, и определено предпочита месни ястия.

# 10
  • Мнения: 4 358
Оги е захранен късно най-вече заради аергията. Месо му дадох, когато беше на 9 месеца. Така ми казаха и педиатърката и алергологът, който следи Оги.
Мисля, че "месо след 2 годинки" е излишно пресилено.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 769
Цитат на: бубулечка
Цялото семейство обичаме месце, ако има нещо постно за ядене, задължително се реже някакъв колбас отстрани Simple Smile Няма синчето да прилича на гората я   Wink


Успокой се моят син и като беше бебе и сега не кусва месо.
Като бебе няма пюрета, няма мои готвенета, щом усетеше вкус на месо пасирано вътре, веднага плюеше. А сега ми казва: "Мамо не съм достатъчно пораснал."... Sneaky , а е на 4,5 години. Преди време беше проял шпек салам, ама сега нищо... Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 6 243
И то е човек  Grinning и има собствен вкус. Мисля, че не застрашаваш с нищо здравето му, като даваш това пюре. Бебета всякакви.
Синът ми не ядеше месни пюрета никакви, но харесваше домашните пилешки и телешки ястия. Като тръгна на ясла, го научиша да яде кренвирши (за мой ужас) и с това се прехранва и досега. Аз месо не ям от 12 години, а баща му яде само пилешко филе, ама на глава излиза ли се?

# 13
Ей,хората пишат какви ли не глупости,защото няма кой да ги спре-особено по интернет! Това са явно книги за ВЕГЕТАРИАНСКИ БЕБЕТА!

# 14
  • Мнения: 1 734
Аз си мисля да захраня Боби с месо от 7-мия месец. Как мислите, дали не е рано Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт