Педиатър, привърженик на кърменето и късното захранване в 3-та градска?

  • 1 189
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 686
Здравейте, мами! Имам нужда от вашата помощ. Не мога да избера педиатър от 3-та градска в София. Изчетох всички мнения във форума, като имам и няколко съвета от познати. Като цяло съм се спряла на 3 педиатърки, за които мненията са от хубави, по-хубави и не мога да избера. За сметка на това и за трите нищо не се споменава относно това дали са привърженички на кърменето и късното захранване или не. Та общо взето съм решила, че това ще е решаващият фактор за избора ми. Ако имате впечатления за тези лекарки, моля, споделете.

А те са: д-р Вълкова, д-р Бозаджиева и д-р Гергана Георгиева.

Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 473
Здравей,
Имам мнение от д-р Георгиева. Тя е педиатър на дедето ми - 2 г.
Директно ти казвам, че е добър диагностик, определено е привърженик на кърменето /аз все още кърмя/ и когато отидем при нея с Марти ни сочи и ни показва на всеки с гордост как и в днешно време има деца кърмени продължително.
С късното захранване ако си по настоятелна мисля също ще се разберете. Мисля, че определено ще срещнеш проблем с типичните съвети, даване от педиатрите в БГ - даване на вода нощно време, кърмене под час и т.н.
Нещото което ми харесва при д-р Георгиева е както казах и по-горе, че ако отстояваш мнението си ще те разбере и изслуша.
Това е което мога да кажа - ако се сетиш нещо друго - моля  Hug   

PS..За д-р Вълкова съм чула много хубави неща, а пък за д-р Бозаджиева много лоши.
Бозаджиева беше педиатър на моя близка на детето й. Доста проблеми й докара честно казано. Детето се оказало с АБКМ а тя непрекъснато даваше съвети на майката да дохранва с АМ, защото уж нямала достатъчно кърма. След това, когато вече се установи алергията винаги се бавеше с протоколите за безплатно мляко. Даже мъжа й, който по принцип е доста търпелив беше стигнал до такава крайност, че беше отишъл и се оплакал от нея в НЗОК.

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Честно казано, в 3-та градска няма да срещнеш педиатър, подкрепящ късното захранване и даващ адекватни съвети за кърмене.
Друг е въпросът, че ако имаш необходимата информация за кърменето и захранването, както и нужното желание и мотивация, изобщо не ти трябва педиътърът ти да те "подкрепя".  Mr. Green
Естествено, тук веднага ще ми "скочат" и ще ме оборят, но това е лично мое мнение.  Peace
Бих ти препоръчала да се абстрахираш от кърменето и захранването като си търсиш педиатър. Много по-важно е да е наистина ДОБЪР лекар.
Естествено, хубаво е двете неща да съвпадат, но това е рядко срещано у нас, вероятно вече си наясно, ако си се навъртала достатъчно дълго из този форум.  Wink
Успех в избора и леко раждане!  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 2 686
А има ли някой, който е при д-р Зоя Найденова? Впечатления?

# 4
  • Мнения: 6 243
Тинтири - минтири,
на въпросите ти не мога да дам конкретни отговори, защото не живея в София от доста време. Но напълноподкрепям Зъхи, още повече, че имам и едно голямо дете. Търси и избирай педиатър, който да си разбира от докторската работа - да е добър диагностик, терапевт. Ако в допълнение на това е и приличен джипи (което ще рече - да не се скъпи на направления, да прави профилактимните прегледи и да знае какво безплатно и намалено може да се вземе от Касата) - това ти трябва!

Кърменето и захранването са тясноспециализирана материя, за която надали ще намериш идеалния лекар. Още повече, че в цял свят с това не се занивамат лекарите, а консултатите по лактация и др. под. специалисти. Убедена съм, че и сама можеш да се справиш с това - повече от нас точно така и правят.

# 5
  • Мнения: 3 550
И аз мисля като Сладка Хапка. Гледай да е добър диагностик. За дългото кърмене и късното захранване изглежда, че лекарите още не са узрели.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 823
И аз мисля като Сладка Хапка. Гледай да е добър диагностик. За дългото кърмене и късното захранване изглежда, че лекарите още не са узрели.

 newsm10

# 7
  • Мнения: 473
Здрасти пак съм аз Laughing

Сега ще ти разваля мнението и за д-р Зоя Найденова Rolling Eyes

Съвсем в  началото се бях спряла и аз на нея. Питах тук във форума и имаше добри мнения за нея. Всичко добре докато не се роди детето. Дойде на първа консултация, естествено аз шашната - първо дете ми е и въпреки че преди това си висях непрекъснато тук във форума, бях изчела всички статии, но...всичко се изпари за секунди. Та въпросната госпожа дойде и с благ тон започна да ми обяснява как да давам по 100 мл вода-подсладена през деня и по 100 през нощта и т.н. и т.н.-сценария е ясен на всички ни.
Когато започнаха коликите на бебето и звънях по телефона да дойде или поне да даде някакъв съвет или най-малкото да ни успокой-  Naughty нищо.. Когато бебето стана на 1 месец и трябваше да ходим на консултация и се обадих пак и тя ми каза да отида на другия ден- отивам - с бебе и количка - мъкна количката до втория етаж - щото бях с триколка и нейна милост я няма никаква!!!!! Било й се наложило да отсъства- е вярвай ми бях подивяла тогава. Та това са ми впечатленията от милата Зоя Найденова.
Съжалявам че съм толкова обстоятелствена, но ти разказвам неща с които и аз със се сблъскала.

Както са ти казали и Зъхи и Сладка Хапка в този район а и по принцип е трудно да намериш такъв педиатър.
Съветът ми е да намериш добър диагностик на когото можеш да разчиташ при нужда, а иначе затова сме тук във форума/а аз съм и от района  Laughing
Потърси мнения за Вълкова  все пак.
Поздрави и лек ден!

# 8
  • Мнения: 2 271
А има ли някой, който е при д-р Зоя Найденова? Впечатления?
Има,има.Току що включвам компа и виждам съобщение на Годзила.Искаше да ти обясня за Найденова. Та много съм доволна от нея.Привърженик е на кърменето.Дори като  намаля кърмата ми изписа хомеопатични за увеличаване на лактацията.Може да и кажеш,че искаш да захраниш късно и никакви пробеми няма да имаш от нейна страна.Аз казвам:"Това ще въведа тогава!" и тя е съгласна.Ходя на консултации,когато пожелая-не в дните за тази цел,а както ми е удобно на мен.Сама предлага  да си закупупиш(не от нея) на инконтинентните ваксини,които за мен са по-добрия вариант.Като педварителна подготовка за ваксинация-хомеопатия,за след това-пак.Изследванията на Нв,които в Бг.се правят на 6м(а знаем,че това е момента на пиковия спад)тя прави на 7-8м.И още други неща,за които сама ще се убедиш.
Виждам,че има и недоволни мами,но всеки сам прави избора си.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 686
Ама естествено, че не очаквам само хубави мнения! Нали точно така се преценява. Много благодаря за отзивите. Още не съм решила, разбира се, та очаквам и още мнения, ако има. Мисля да се срещна с някои от лекарките и според личните ми впечатления накрая да взема решение.

# 10
  • Мнения: 2 614
Тинтири-Минтири - ние сме при д-р Аделина Вълкова - за подкрепа на кърменето - кръгла нула, но за сметка на това всички казват, че е добър диагностик, и май наистина това е важното. Не се гордея с това, че и спестявам част от истината за храненето на детето ми, но това е единствения начи да не ми се кара, че детето е недохранено, имахме лек спор с нея по въпроса за захранването.
Ами това е - по принцип се старае поне за хомеопатията да се информира, но пак ти казвам за кърменето не разчитай да те подкрепи.
Мин. седмица ми каза да почвам да замествам кърмене - и на моя въпрос няма ли да се отбие детето, като замествам кърменията тя отговори - "Ами няма, нали ще даваш храната с лъжичка!" #Cussing out #2gunfire
Успех в избора!

# 11
  • Мнения: X
Ние сме при Бозаджиева. Незнам дали ще мога да ти помогна, пресни пресни сме още. Значи за кърменето - никаква подкрепа. Е, специално в нашия случай беше права жената, защото Кристиян 25 дена не беше наддал нито грам, просто си нямах кърма - т.е. имах  в началото и спря. Тогава я попитах да отидем да се претеглим - извика ни, видя как е положението и вика АМ. Преди това по телефона ме консултираше и пак така - вика давай АМ. Но пак повтарям - ние сме краен случай. Аз ако знаех тогава за релактацията, щях да я пробвам, но уви... и просто си спря мойта кърма.
За вода - 50 грама. Даде ми талонче за банката за кърма без проблеми. Тя си предлага другите ваксини /даже не знам как се казват - убитите/ - които не са по каса. За диагностик незнам, досега сме си били здрави. На последната консултация ни каза да почваме плодово пюре - по малко - вика бавно ще даваш - за сокчетата нищо не каза. Което все пак не е съвсем зле, можеше и да е по-кофти.
За Вълкова съм чувала, че е добра, от друго място.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 686
Хм... За Бозаджиева това е третият абсолютно идентичен с твоя случай, за който чувам. Определено го отдавам на незнанието и нежеланието на лекарката да помогне. Отказах се от нея, независимо, че живее до моя блок.

# 13
  • Мнения: 1 771
А има ли някой, който е при д-р Зоя Найденова? Впечатления?

Аз съм при нея и съм много доволна. До сега Крис два пъти ми се е разболявал единия път кашлица  с хрема и зачервено гърло, а другия път по висока температура. И при двата случая лечениети което назначи Крис се оправи за два дни без антибиотици.
Сега имаме нисък химоглубин и не бърза да предписва желязо. Правихме след 10 дена още едно изследване и сега ни предстои още едно и тогава ще вземе решение.
За мен е важно педиатъра да постави правилна диагноза и след това да назначи адекватно лечение. Моя приятелка от провинцията при всяко лечение назначават антибиотик и дори, ако няма ефект са го сменяли три пъти  #Crazy. И моето мнение е, че ти трябва педиатър, който при проблем ще вземе адекватно решение за лечение.

Що се отнася за късното захранване, аз прехвърлих Крис при нея от 4-ти месец. Когато ме пита с какво се храниме и казах, че е само на кърма и тя ми каза, че напълно ме подкрепя за това ми решение. Каза сок да въведа 5-ти месец и след това да започна с пюретата, но аз пропуснах момента със сокчетата и започнах от кашите и пюретата. За жълтъка също изчаках и го дадох на 1година и 1 месец.

Ние не живеем в този район, а сме след Обеля. Малко пътя ни е повече, но за мен е важно детето ми да има добър педиатър, когато има проблем, а не да се изпробват върху него различни антибиотици и лечения.
Успех при избора, защото е много важен.     

# 14
здравей.

аз съм при педиатърка в 3та градска, казва се Зоя Найденова.  Привърженик е на късното захранване и опоритото хранене на бебето с кърма. Нас ни държа до 7ми месец само на кърма, защото бяхме проблемни с алергия и разбира се, защото успях да удържа фронта и имах достатъчно количество. Аз лично съм изключително доволна от нея, защото не съм привърженик както на ранното захранване, така и на много други неща, където тя е много компетентна и успява да ни излекува качествено с алтернативни методи, без да е опирала до антибиотици, въпреки че бяхме много зле. Така, че ако търсиш такъв доктор, от опит мога да ти я препоръчам.

Успех и всичко добро!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт