Hranitelen rejim???

  • 1 113
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 962
Zdr. iskam da vi popitam sled sekcio ima li nqkakva dieta koqto trqbva da se pravi,ne6to koeto ne trabva da se qde ili pie?A kolko vreme sled sekcioto moje6 da se hrani6 ?Blagodarq v ipredvaritelno za otgovorite!   chef

# 1
  • Мнения: 110
не съм чувала за определена диета ,ама си мисля ,че няма да ти е много конфортно ако ядеш нещо газообразуващо или запичащо. Представи  си да се напъваш...... Shocked А иначе би трябвало всичко да можеш да ядеш -нали стомаха и червата са ти здраави.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз откакто съм се прибрала закусвам мюсли за по-лесно ходене до 00.В началото избягвах и газообразуващите,че наставаше голямо къркорене и бушуване и наболяваше.За друго не знам,а и не са ми казвали/не пия и газирани напитки/.

# 3
  • Мнения: 2 978
Диетата се спазва още от болницата..

Т.е. дават ти обезсолено сирене и тем подобни гадории Mr. Green..самото приемане на храна трябва да стане постепенно.

Аз почнах да се храня обилно Laughingщом се прибрах в къщи..т.е. на 6ден...даже си бях поръчала и какво ми се привиждаше в болницата Joy Mr. Green Embarassed (срам)

# 4
  • София
  • Мнения: 39 744
Като след всяка операция, и при секциото има определен хранителен режим. Мисля, че в б-цата ще ти кажат какво трябва и какво не трябва да ядеш, и най-вече по колко.
В началото едва ли ще ти е до храна.
Аз раждах нормално, изобщо не исках да ям, един санитар ми носеше храна в стаята и ме молеше поне малко да хапна.

# 5
  • Мнения: 962
Ami az po princip si pohapvam,osobenno sega dosta  Embarassed A nemoga da si predstavq kak 24 4asa nqma da piq dori voda  ooooh!

# 6
  • Мнения: 271
Ami az po princip si pohapvam,osobenno sega dosta  Embarassed A nemoga da si predstavq kak 24 4asa nqma da piq dori voda  ooooh!
и аз похапвах доста.вода и сокове ще можеш да пиеш.поне така ми казаха на мен.а да ям разрешаваха,чак когато започнеш да изпускаш газове.при нас е така,а при вас незнам,но би трябвало да е същото.
а и бъди сигурна,че тогава изобщо няма да ти е до ядене,ще те хранят системите с глюкоза

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Ако става въпрос за веднага след операцията първите 24 часа само по глътка вода ,на втория ден 1 кисело мляко за целия ден и 1,5 л вода,на третия мляко с малко бисквити или солети и т.н.Аз до седмия ден от тъпчене с бисквити,солети и тем подобни качих 1 килограм ако не и повече.

# 8
  • Мнения: 2 978
......A nemoga da si predstavq kak 24 4asa nqma da piq dori voda  ooooh!

Е как няма да пиеш вода???
 #Crazy


То е задължително....нали трябва да се изхвърли упойката?

При мен идваха сестрите да проверяват дали изобщо съм пила вода и колко!

# 9
  • Мнения: 46 488
Аз първия ден бях на системи, не съм чувствала нито глад, нито жажда, от втория започнаха да ни сервират от болничната храна, мисля, че избягваха само газообразуващи храни- боб, зеле ... След 3 ден вече си хапвахме всичко  Peace

Вини, във всяка болница е различно, ние всички секции бяхме на системи, не сме пили никакви други течности, всичко ни вкарваха през тях и ни беше екстра, системата вкарва, катетъра изкарва, а ние лежим и гледаме телевизия  Laughing голяма глезотия е  Blush

# 10
  • Мнения: 2 978
.....
Вини, във всяка болница е различно, ние всички секции бяхме на системи, не сме пили никакви други течности, всичко ни вкарваха през тях и ни беше екстра, системата вкарва, катетъра изкарва, а ние лежим и гледаме телевизия  Laughing голяма глезотия е  Blush

Въх да видиш ти..глезли такива! Laughing

А мен ме наливаха с вода.. Sick не, че не ми се пиеше де Mr. Green

# 11
  • Мнения: 7 640
Ami az po princip si pohapvam,osobenno sega dosta  Embarassed A nemoga da si predstavq kak 24 4asa nqma da piq dori voda  ooooh!
с пълна упойка ли ще си? Ако да, има резон да не се пие вода известно време, ама няма да е 24ч, споко.
Ако си на системи- жажда едва ли ще чувстваш.
Аз бях със спинална, след секциото като след коремна опреация три дни си на течно-кашава диета - кис.мляко, пиле фрикасе, кремчета.
Плодове и зеленчуци, газирано и газообразуващи храни- не се препоръчва да приемаш.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Диетата се спазва още от болницата..

Т.е. дават ти обезсолено сирене и тем подобни гадории Mr. Green..самото приемане на храна трябва да стане постепенно.

Аз почнах да се храня обилно Laughingщом се прибрах в къщи..т.е. на 6ден...даже си бях поръчала и какво ми се привиждаше в болницата Joy Mr. Green Embarassed (срам)
smile3521

# 13
  • Мнения: 3 447
Аз пък веднага след операцията почнах да се наливам с течности newsm78 Даже идваха да ни проверяват дали сме изпили 2.5 литра течност, за да изхвърлим упойката. Явно във всяка болница имат различна практика (аз бях в Св. София). След това 3 дни си на диета - някакви абсолютно безсолни гнусотевини, фрикасе, грис и т.н. Sick После ти дават нормалната болнична храна, която в някои случаи беше къшей хляб и парче салам #Crazy, познай дали съм я яла. Та си изкарах едната седмица на вода, ябълков сок и йогурт... ама то на човек не му се и яде особено в това състояние. Иначе в къщи не съм спазвала някакъв строг режим. Е, не съм се тъпкала с боб Mr. Green или пък с разни запичащи сухоежбини, че напъването си е трудничко в началото. При мен нектара от круши вършеше чудеса Blush Има на Пфанер, на Филико и на БББ, мисля. Също и овесените ядки за закуска.

# 14
  • Мнения: 962
Az kato lejah vav Vesela ostanah dovolna ot hranata.Samo deto za ve4erq ti davat nqkoq zakuska sas kiselo mlqko.6te vidim kak 6te bade kato otida da rajdam  newsm78  Party

Общи условия

Активация на акаунт