Объркана съм! Помогнете ми!

  • 1 605
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 437
Здравейте момичета. Много съм объркана. Миналата седмица заради едно слабо зацапване (светло кафяво, което го виждах в продължение на 2-3 дни по един път на ден на тоалетната хартия) отидох в Шейново. Там д-р Ковачева ми каза, че имам минимално отлепяне на плодния сак и трябва да почивам. Слагам си вагинално Утрогестан 3х1. Течението изчезна. Днес ходих на ЖК в акушеро-гинекологичен център МЕД РАЛ в Студ. град при д-р Георгиев и вече съм много объркана. Той ми каза, че минимално отлепяне на плодния сак не може да се види на видеозон, а само когато е по-голямо - тогава се вижда съсирек или кръв, т. е. няма такова нещо при мен, а за зацапването да не се притеснявам. Иначе с бебо всичко е наред - сакът е 33 мм, а плода 22 мм. Чух и сърцето - много силно бие и е фантастично като усещане (УЗ е много добър в този център). Само че аз вече незнам кой е прав от двамата лекари. Моля ви кажете си мнението и вие. А преди малко като се прибрах усетих че нещо ми е мокро и като погледнах видях едно жълто-кафеникаво петънце на бикините и много се изплаших - мислите ли че може да е от вагиналния ехограф? Ох май много се отнесох ама...

Последна редакция: чт, 20 апр 2006, 13:34 от sdsm

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
По принцип не се притеснявай от леко зацапване и наистина почивай колкото се може повече...Аз имах същото при първата бременност в 6та седмица. Лежах 1 седмица и след това до края нямах никакъв проблем. И напротив - вижда си се на видеозон отлепването, даже още си пазя снимката където дори аз с просто око го видях...Почивай, лежи и не вдигай тежко...Ако видиш чиста кръв, а не кафеникаво зацапване, тогава е опасно...Успех  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 2 437
Около 10гс.с много често има зацапване, защото е около датата на цикъла.
Ковачева в случая е направила необходимото- казала ти е причината, изписала ти е Утрогестан, казала е да си почиваш. Видяла е сърдечната дейност, нали?
За отлепването, незнам дали не се вижда.
Не се шашкай, спокойно  Simple Smile Почивай си.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 437
Да и Ковачева и Георгиев Видяха сърдечна дейност. А докога може да се гледа на вагинален ехограф? Дали от него ми се появи това жълтеникаво зацапване сега?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 437
По принцип в началото гледат през вагинален, защото се вижда по-добре. Мисля, че след 12г.с., май даже и по-рано, се гледаше през коремен.
Вероятно течението е от прегледа. Понатиснал е матката лекичко. Нищо няма. Мен ме гледаха всяка седмица, няма страшно (хем пиех Утрогестан и ношпа заради контракциите).

# 5
  • София
  • Мнения: 2 437
Ох Диди дано си права и течението да е наистина от прегледа. Само не разбирам какво като е понастиснал матката

# 6
sdsm не се притеснявай. Щом са видели сърчицето, рамерите и са ти изписали лекарства не е страшно. Стой си вкъщи и лежи повече. Знам, че трудно се издържа, но се налага.
Зацапването може да се получи от много неща, както от прегледа, така се получава и  от приближаване датата на М.
Аз съм била на Утрогестан до 12 г.с., поради опасност за спонтанен аборт.
Дали се вижда отлепването или не, само специалисти могат да кажат, ако има такива със сигурност ще ти обяснят. 
Усмивки.

# 7
  • Мнения: 394
Около 10гс.с много често има зацапване, защото е около датата на цикъла.
Ковачева в случая е направила необходимото- казала ти е причината, изписала ти е Утрогестан, казала е да си почиваш. Видяла е сърдечната дейност, нали?
За отлепването, незнам дали не се вижда.
Не се шашкай, спокойно  Simple Smile Почивай си.
newsm10

# 8
  • Мнения: 3 116
Аз получавах съвсем леко зацапване първите 3 месеца около датата на цикъл Simple Smile

Хубаво е че си отишла на лекар, но щом са ти казали че всичко е наред значи е така  Hug

Леко бремеене  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 073
Почивай повече и ако имаш възможност да лежиш се възползвай. Аз също имах такъв проблем. Пази се ! Дано всичко е ок!

# 10
  • Мнения: 7 640
Ковачева ти е казала, че имаш отлепване на плодния сак, з-то това е причината за кървене в толкова ранен срок. А е казала минимално, з-то нищо обезпокоително не се е рвиждало на ехото. Т.е. ако не беше минимално, щеше ясно да се вижда, което не е добър вариант за теб.
Спокойна бременност!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 787
Трябва много да лежиш.Зацапването не е нещо необичайно за тези седмици.Предписали са ти напълно адекватно лечение.Сега трябва само много д лежиш и да си почиваш.
Аз имах отлепване на плодния сак в 8 и в 10 г.с.И двата пъти беше съпроводено от леко кафеникаво/не ярко червено/течение,което отшумяваше за 2-3 дни.Изписаха ми Дуфастон/пак прогестерон като Утрогестана/,който пих почти 3 месеца.Също Но-шпа и Папаверин.И много лежане,пак да кажа,защото аз от недоразбиране колко е важно да се лежи и да се почива направих повторното отлепване.
Отлепването се вижда съвсем ясно на ехограф,дори и на допотопните апарати в поликлиниките.Поне при мен се виждаше,при теб може да е съвсем малко и затова да не се забелязва.
Прегледа с влагалищен ехограф в тези седмици е най-надеждния и повечето лекари го правят в такива случаи.И на мен ми правиха и се видя,че бебо е живо и здраво и сърчицето му тупка Grinning

# 12
  • Мнения: 518
Трябва много да лежиш.Зацапването не е нещо необичайно за тези седмици.Предписали са ти напълно адекватно лечение.Сега трябва само много д лежиш и да си почиваш.
по-добре се затраховай и спазвай лечението-няма да ти навреди.
и аз бях на утрогестан до 12седмица,а всичко се оправи дори само след няколко дни от лечението.

успех,мила и не го мисли много-всичко ще се оправи!

# 13
  • Мнения: 670
Пази се и следвай лечението което ти е предписано.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Не зацапване миличка много повече имах,но със лежане(не в болница)и с медикаментите които ми изписаха сега синчето е на 3год.
Бъди по спокойна и вярвай на лекарите,може да изказват понякога различни мнения, но не го правят за да те объркват според мен.
Успех, лека бременост и хубаво бебче ти пожелавам.

Общи условия

Активация на акаунт