Виновни ли са памперсите за бъбречните инфекции при бебенцата?

  • 1 062
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 574
Бих искала да ви попитам дали по-често се срещат инфекции при момиченцата, защото на моя приятелка бебата е в болница за такъв проблем. Докторите и казали ,че се замърсявала дудата от акото и така навлизала инфекцията. Чудя се дали това не е дежурно оправдание, както това, че всяка продължителна кашлица я определят на алергия.
Моля ви да споделите от опита си.
Благодаря ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
И ние с дъщеря ми лежахме в болница с Ешерихия коли, оттам цистит, оттам остър пиелонефрит и на нас такива ни ги разправяха, а после се оказа, че детето е с Везико-уретрален рефлукс и оттам са бактериите. Май като няма какво да кажат и правят такива заключения. То не е изключено да има нещо вярно в това твърдение, но не и да е основна причина.

# 2
  • Мнения: 5 393
Ами по принцип може да се получат инфекции от памперса затова е добре да се сменя на 4 часа примерно или 5,но не може всичко да се обяснява с това

# 3
  • Мнения: 5 525
Моятя дъщеря направи преди 2г остър цистит и от там и пиелонефрит.Памперса го бяхме махнали половин година преди това.Урината и до сега винаги е била чиста, но все още през 2-3 месеца е със задържане на урина бъбреците и сега ни предстоят изследвания за да се установи защо?Така, че може би има нещо вярно в това твърдение,но според мен трябва да се потърсят и други причини.

# 4
  • Мнения: 116
Ами то и преди да са имали памперси пак е имало бъбречни инфекции...  newsm78 и цистити и т.н. на дали мокрите пелени са по-добрата алтернатива, сестра ми е от последно поколение отгладано без памперси и имам наблюдения върху това

# 5
  • Мнения: 574
И ние с дъщеря ми лежахме в болница с Ешерихия коли, оттам цистит, оттам остър пиелонефрит и на нас такива ни ги разправяха, а после се оказа, че детето е с Везико-уретрален рефлукс и оттам са бактериите. Май като няма какво да кажат и правят такива заключения. То не е изключено да има нещо вярно в това твърдение, но не и да е основна причина.
Имахте ли после някъкво трайно увреждане на бъбреците?
Бебенцето на приятелката ми е само на един месец и тя горката е много притеснена.
Сега и ваксините се отлагали за след 6м. Sad

# 6
  • Мнения: 7 640
защо да са виновни памперсите- замърсяване на влагалището от изпражнения става и ако се ползват памучни пелени.
За някакви вродени аномалии на пикочните пътища гледано ли е детенцето

# 7
  • Мнения: 574
Нямам представа дали са гледали за аномалии ,но ще питам.

# 8
  • Мнения: 599
Даже са по-редки при еднократни, отколкотопри памучни пелени. PolarFox е обяснила за замърсяването. По принцип са по-чести при момиченца - заради по-късата уретра, с изключение на възрастта до 3 мес. - тогава са по-чести при момченцата.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Трайни увреждания на бъбреците никой доктор не каза да има Калина, но я оперираха преди 2 месеца от стеноза /стеснение/ на уретрата, което може би е причината за везико-уретралния рефлукс. Общо взето нещата са навързани /в повечето случаи/, тъй че е нужен според мен и преглед за аномалии на пикочните пътища /както е писала и Поларфокс/.

# 10
  • Мнения: 151
Дъщеря ми(2год.и 3 мес.) също беше с остър пиелонефрит преди месец ,но остановиха че има везико-уретрален рефлукс 3 степен.Въпросът ми е към -naty sk- при кой   доктор ходихте и как преминава операцията,сложна ли е ?Ние сме от Варна ,но мислим да дойдем до София да се съветваме и с други лекари.Все още не сме минали преглед през уролог нали от него зависи какво ще става как ще се лекува.Кажете някои добри лекари и в кои болници са.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Точно за рефлукс се съмняваха и при моята дъщеря наскоро, но слава Богу, диагнозата не се потвърди. Детската нефроложка, която ни прегледа, спомена, че инфекциите при момиченцата са по- чести, но не само заради памперсите. Просто пикочните канали са по- къси и по- лесно навлизат бактерии. Но инфекциите най- често са проявата на нещо по- сериозно...

Общи условия

Активация на акаунт