Отговори
  • Мнения: 171
Предстои ни захранване, а вече от няколко места чух, че ако бебето е малко по-пълничко, не е желателно да се започне с каша, а е по-добре с пюре.

Аз съм решила да пробвам с домашна оризова каша, но започнах да се чудя.
Моля споделете своя опит Simple Smile

Бебо е може би вече над 8 кг (от месец не е теглен, а беше 7 500, а той си качва по около килце на месец)

# 1
  • Мнения: 5 393
Аргументите за това са че кашите особено млечните са по-калорични.Прегледай схемите за захранване в библиотеката и се посъветвай и с педиатъра си.

# 2
  • Мнения: 1 866
Аз давах каша само 2-3 пъти седмично, въпреки че детето ми беше много слабичко. То си и остана такова. Тези каши за които говориш напомпват излишно. По-добре дай плодово или зеленчуково пюренце или като компромисен вариант прави половина доза каша и допълни с плодово пюре.

# 3
  • Мнения: 669
Ами ние също сме по-пълнички, и нас педиатърката ни каза да започнем с пюрета (с плодови започнахме), и даже каза че може с времето, след като му въведа пюрето, да замествам хранене с него. Защото по принцип съветва или да се дава между храненията, или да се дава в комбинация с кърма/АМ, но тъй като Емилиян е по-дебеличък, ми каза да му го давам чисто пюрето, т.е. без мляко.
Но се посъветвай с твойто педи, най-добре ще ти каже.

# 4
  • Мнения: 250
Знам, че за по-пълничките бебета не се препоръчва често хранене каши, попари от този род храни, защото от тях се пълнее повече.моят бебо не пълен, но също не съм давала каши, защото не ги хареса, така че и да не яде каши няма какво да му стане  Wink

# 5
  • Мнения: 3 550
И аз съм чела някъде същото. Ние не сме от пълните, та започнах с каша. Както и да е, мисля, че в началото няма от какво да се тревожиш. Нали ще изяжда съвсем малки количества (1 лъжичка, после 2-3 и т.н.). не вярвам да напълнее особено от такива дози. Въпросът е да опита различни храни. Като започне да яде по-големи количества, ще внимаваш как му балансираш дневното меню и всичко ще бъде наред.  Grinning Hug

# 6
  • Мнения: 577
И ние ще замествма хранене с плодово пюре,а от кашата се отказваме.

# 7
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 923
Идеята на започането с оризовата каша е, че е най-ненатоварваща за стомахчето на бебето, а не заради калориите. В началото се дава съвсем малко, а през 3-4 дни се въвеждат следващите храни, и после си правиш каквито си искаш комбинации. Това с какво точно започваш захранването едва ли има значение за пълнеенето, по-скоро е важно  в последствие, когато вече хапва разнообразна храна и по повечко, как точно ще се организира бебшкoто меню.

Аз започнах захранването на 5 месеца и половина с оризова каша когато синът ми беше 9 кг. После въведох круша, ябълка, моркови и т.н.


Забравих да добавя, че това беше и съветът на акушерката. Живея в чужбина.

Последна редакция: пт, 21 апр 2006, 00:07 от Червената Кралица

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Стайси и Червената кралица са много прави. Няма никакво отношение първата въведена храна към теглото на бебето.
Правилно е в началото да се приемат минимални количества - няколко лъжички. От тях детето няма да напълнее.

Важно е как ще се храни в по-късен етап, когато всички храни са въведени и количеставата започват да се увеличават.

# 9
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Моят Марти на 5 месеца беше 8.700кг.Захраних на 5.5 месеца с морков,който той не хареса,след това пюре ябълка,банан,каша елда,круша и каша ориз.Не ми се вярва да е напълнял от 1-2 ч.л.каша,още повече,че като увеличавах количеството всъщност увеличавах повече пюрето,защото чиста каша той не хареса.Към елдата добавям пюре ябълка,а към ориза пюре ябълка и круша.При тези комбинации дори не сме имали запек.Сега ще продължа с пюре ябълка и тиква и така ще премина към зеленчуците.Аз мисля,че е важно какво количество се дава на детето.Все пак захранването е въвеждане на различни храни,а ориза е щадящ за стомаха,а елдата е много полезна.Аз мисля да не го ограничавам от храната като разнообразие,а от количеството и разбира се здраво кърмене. breastfeeding

# 10
  • Мнения: 171
Много ви благодаря на всички за съветите  Hug

Наистина не съм се замислила, че в началото се започва с 1,2 лъжички и няма как толкова да "напомпят" бебо  Grinning

# 11
  • Мнения: 473
Здравей,
моят Марти също беше по - пълно бебе. Тогава и аз пусках тема относно даването на каша. Мненията бяха, че ако кашата е домашно приготвена, т.е. както ти си решила да правиш оризова каша, няма проблем с прехранване.
Аз процедирах така /говорим за времето,когато вече се дава по-голямо количество храна, а не първоначалните лъжичка-две/- за следобяд приготвях домашна каша -елда,ориз,просо, овес, слагах по лъжичка-две и прибавях пасиран плод. Така ядеше и плод, а имаше и прием на полезните въглехидрати, без разни добавки,захар и т.н.

# 12
  • Мнения: 1 547
Ами не, не е вярно. Не е вярно дори когато става въпрос за готови, млечни каши.
Моето дете беше доста едро, когато го захраних. Защото се роди 4,500 гр. Не помня точно, но на 6 месеца беше около 10 кг. Захраних го с готова оризова каша на Нестле. След това хапваше от кашите на Хумана основно и ХИП. Давах му каша за следобедно хранене. Домашни каши не съм правила поради мързел, а освен това си мисля, че са много невкусни. Не е напълнял от готовите каши. Хич даже. В момента е 12-13 кг, колкото е нормалното тегло на децата на неговата възраст.

Не знам дали има значение, че в кашите на Хумана няма добавена бяла захар, а има фруктоза, но в никакъв случай не са сладки, за разлика от Фризо, Слъчно, Беби и пр.

# 13
  • Мнения: 649
и аз мисля, че няма значение. ние в момента ядем 2 пъти на ден каша ( грис+ плод, пшеница + плод, или от готовите на Хумана или Хип, ако мама я домързи да готви) и и въобще нямаме наднормено тегло, даже сме финни... просто тези калории той си ги изразходва като пълзи, играе, стои... а в началото са само няколко лъжички, не виждам как могат да ви "напомпят"

# 14
  • Мнения: 9 902
ето ни - живият пример, че кашата не напомпва.
През последния месец, при нормално, постепенно въвеждане на каша и изяждане на цяла порция, малкият е отслабнал със 100 грама./А това е от повишената активност, надявам се - не сме правили изследвания/.

Общи условия

Активация на акаунт