Измъква се от коланите на столчето за кола!

  • 1 609
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 431
Е това случвало ли ви се е?! Моя звяр, зверкиня де, се научи да си измъква ръцете от коланите на столчето за кола, край на безопасното пътуване вече! Стола е Чико Зенит, ако това има значение, но едва ли, те всички са с един тип закопчаване,  newsm78
Пробвах да стегна презрамките, ще и спра дишането дето се казва, измъква се! Татито обяви стола за виновен, ноо... изненада: вече се измъква и от коланите през раменцата на количката...В чудо съм се видяла, помагайте  Praynig

# 1
  • Мнения: 388
Незнам дали има спасение.Моята се измъкваше от всичко,което се закопчава.В колата се возя с нея отзад,иначе настава ужас,докато се измъкне пищи. ooooh!

# 2
  • Мнения: 1 210
Ами според мен има огромно значение как точно сте вързали коланите. Е зависи и колко е едричко детето. Може да се измъкне ако нивото на раменете е по-високо или ако коланите не са стегнати достатъчно или пък разстоянието между коланите при рамената е на ръба на раменцата, а не върху тях. Не знам дали ме разбра.

На нашето столче колко са стегнати коланите може да се регулира с един бутон. При всяко сядане регулирам, защото силно зависи от това с колко дебели дрехи е облечен.

Не на последно място е и дисциплината, на която сте се научили. Нашият много обича да се вози в кола. На 2-3 пъти си е измъквал само едната ръка, но сме спирали и не тръгваме докато не си я върне сам на място. Имаме си огледалце, което е насочено само към него и няма пропуски.
Обяснява се, че всеки си има място и че всеки е вързан с неговия си колан.

Допреди 2-3 месеца бяхме със столче до 18кг. Сега сме със следващия модел, който ползва коланите на колата. Сега му е много по-лесно да се измъква от тях, но не го прави. Сега може дори настрани да се измъкне, но след 10-тата забележка спря да го прави, защото при нас 6-5 няма по този въпрос и той много добре го знае.

От друга страна в количката никога не е бил връзван, въпреки че не е от много кротките - просто количката беше с висок борд и много стабилна.

Успех, но ключът тук е превъзпитанието.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
подкрепям аничка - идеята не е да заковем децата за седалките, а да ги научим да пътуват безопасно, независимо от възрастта им.

# 4
  • Мнения: 1 210
Незнам дали има спасение.Моята се измъкваше от всичко,което се закопчава.В колата се возя с нея отзад,иначе настава ужас,докато се измъкне пищи. ooooh!

Забравих да кажа, че и при нас глезенето беше ужасно, докато аз седях до него на задната седалка. В момента, в който седнах отред лигавщините намаляха тотално.

# 5
  • Мнения: 1 866
Дъщеря ми също се опитва напоследък да прави номера, въпреки че откакто се е родила е в столче, но не я оставяме. Не тръгваме докато не се вържат коланите, понякога започва да пищи но се правим, че не забелязваме и май разбра вече че няма накъде.  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
И Дариа започна да си измъква ръцете. От както се е родила пътува само със столче, но... Преди всяко пътуване я стягам, но ако пътуването е дълго и й писне се изнервя...

# 7
  • Мнения: 431
Мерси за отговорите  Grinning явно ще се възпитаваме,  ама как ли ще стане...

# 8
  • Мнения: 1 210
И Дариа започна да си измъква ръцете. От както се е родила пътува само със столче, но... Преди всяко пътуване я стягам, но ако пътуването е дълго и й писне се изнервя...

В другия клуб за пътуването има изброени златни правила за пътуване, които на нас много ни помогнаха в началото.
Някои от тях са:
- тръгване точно преди сън
- нова играчка, книжка
- водата е на 1 ръка разстояние
- задължително сенник за прозореца
- ако след сън започне да нервничи - почивка поне 15 минути на някоя бензиностанция
- солидно количество детски песнички, които обаче задължително се пеят и от вас родителите
- гледате колите и започвате `АААА като на тати колата" и тем подобни глупости.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
И Дариа започна да си измъква ръцете. От както се е родила пътува само със столче, но... Преди всяко пътуване я стягам, но ако пътуването е дълго и й писне се изнервя...

В другия клуб за пътуването има изброени златни правила за пътуване, които на нас много ни помогнаха в началото.
Някои от тях са:
- тръгване точно преди сън
- нова играчка, книжка
- водата е на 1 ръка разстояние
- задължително сенник за прозореца
- ако след сън започне да нервничи - почивка поне 15 минути на някоя бензиностанция
- солидно количество детски песнички, които обаче задължително се пеят и от вас родителите
- гледате колите и започвате `АААА като на тати колата" и тем подобни глупости.

Хихи  - мерси, но някои от тези правила аз съм ги казала даже Simple Smile

Всичко имаме и правим, но 40 - 50 мин. из задръстванията в София, когато е гладна, нервна и мръсна след детската градина е ужасно преживяване както за нея - така и за мен  Sick

# 10
  • Мнения: 190
Не знам за вас, но моето дете от както се е родило се вози в кола, но нито веднаж не е било вързано по какъвто и да е начин. За първи път я "опънах" на дълъг път, когато не беше навършила и 2 год., но дори и тогава си пътува отзад самичка и необезпокоявана от колани и връзки. Просто и слагам саковете между седалките, за да няма къде да падне, ако случайно спра по-рязко и толкова, детето си пътува много спокойно, е след това на колата и трябваше основно почистване, но това не беше важно, важното беше, че аз си карах спокойно. Дали защото аз не мога да понасям коланите не я връзвам и нея не мога да ви кажа, но е факт, че ние с нея си пътуваме така и нито ми плаче детето, нито ми нервничи, а напротив 600 км. не ги усеща.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 536
Не знам за вас, но моето дете от както се е родило се вози в кола, но нито веднаж не е било вързано по какъвто и да е начин. За първи път я "опънах" на дълъг път, когато не беше навършила и 2 год., но дори и тогава си пътува отзад самичка и необезпокоявана от колани и връзки. Просто и слагам саковете между седалките, за да няма къде да падне, ако случайно спра по-рязко и толкова, детето си пътува много спокойно, е след това на колата и трябваше основно почистване, но това не беше важно, важното беше, че аз си карах спокойно. Дали защото аз не мога да понасям коланите не я връзвам и нея не мога да ви кажа, но е факт, че ние с нея си пътуваме така и нито ми плаче детето, нито ми нервничи, а напротив 600 км. не ги усеща.
Това е абсолютна лудост! Аз изгледах сума краш тестове дръпнати от нета, при едно рязко заковаване на спирачки или ако някой те натресе със 90км/ч отзад това дете излита науправляемо! Ужасно е опасно да го возиш така, на никой не е приятно да е вързан, но тези колани не са измислени ей така защото на някой му е хрумнало. До 50тте години колите нямат колани, но с покачването на вдиганата скорост и смъртността при катастрофи се НАЛАГА автомобилните производители да слагат колани по колите, става изискване за безопасност.

# 12
  • Мнения: 1 866
Не знам за вас, но моето дете от както се е родило се вози в кола, но нито веднаж не е било вързано по какъвто и да е начин. За първи път я "опънах" на дълъг път, когато не беше навършила и 2 год., но дори и тогава си пътува отзад самичка и необезпокоявана от колани и връзки. Просто и слагам саковете между седалките, за да няма къде да падне, ако случайно спра по-рязко и толкова, детето си пътува много спокойно, е след това на колата и трябваше основно почистване, но това не беше важно, важното беше, че аз си карах спокойно. Дали защото аз не мога да понасям коланите не я връзвам и нея не мога да ви кажа, но е факт, че ние с нея си пътуваме така и нито ми плаче детето, нито ми нервничи, а напротив 600 км. не ги усеща.

 Shocked Shocked ShockedНямам думи!

# 13
  • Мнения: 5 622
Не знам за вас, но моето дете от както се е родило се вози в кола, но нито веднаж не е било вързано по какъвто и да е начин. За първи път я "опънах" на дълъг път, когато не беше навършила и 2 год., но дори и тогава си пътува отзад самичка и необезпокоявана от колани и връзки. Просто и слагам саковете между седалките, за да няма къде да падне, ако случайно спра по-рязко и толкова, детето си пътува много спокойно, е след това на колата и трябваше основно почистване, но това не беше важно, важното беше, че аз си карах спокойно. Дали защото аз не мога да понасям коланите не я връзвам и нея не мога да ви кажа, но е факт, че ние с нея си пътуваме така и нито ми плаче детето, нито ми нервничи, а напротив 600 км. не ги усеща.

Кажи, че си правиш майтап!  Shocked Щото иначе излиза, че ние умираме от желание да си връзваме децата ей така за кеф с колани..

Идеята е да се обезопаси максимално детето при пътуването, а не да го изтезаваме  Rolling Eyes

Както и да е.

Според мен коланите са много хлабави, иначе не виждам начин, по който би могло да се измъкне детето..ОСвен, ако няма някаква цала и то да не я намерило..твърде възможно е все пак..знам ли и аз...  Thinking

Нашият стол е Чико Кий 1. Предполагам,че коланите са абсолютно същите.Ние нямаме проблеми.

Друг е въпроса, че никак не му седи в стола и след първият час, започва неистово пищене...Сама е абсурд да тръгна с него на път. Винаги трябва да има някой отзад с него, за да се прави на шут по време на птуването, иначе не става  ooooh!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Не знам за вас, но моето дете от както се е родило се вози в кола, но нито веднаж не е било вързано по какъвто и да е начин. За първи път я "опънах" на дълъг път, когато не беше навършила и 2 год., но дори и тогава си пътува отзад самичка и необезпокоявана от колани и връзки. Просто и слагам саковете между седалките, за да няма къде да падне, ако случайно спра по-рязко и толкова, детето си пътува много спокойно, е след това на колата и трябваше основно почистване, но това не беше важно, важното беше, че аз си карах спокойно. Дали защото аз не мога да понасям коланите не я връзвам и нея не мога да ви кажа, но е факт, че ние с нея си пътуваме така и нито ми плаче детето, нито ми нервничи, а напротив 600 км. не ги усеща.

Ебаааати безотговорността  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт