Алергия ли е това?

  • 383
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 173
От няколко дни си наблюдавам бебето и не мога да определя, дали се претопля или просто е алергично.
Мами, моля за съвет. Praynig
Откакто стана топло, Мира седи през деня в къщи само по памперс, защото телцето и става много горещо и ме е страх да не се претопли. Съответно и избиват множество малки пъпчици по бузките и по-малко по телцето. Не мога да определя, дали при по-голяма пауза между яденията, защото е на поискване, пъпчиците изчезват или просто, защото се охлажда и те намаляват.
Също така тая сутрин ми направи впечатление, че след като я накърмих пъпчиците отново избиха, но сега около 30 минути след кърмене отново са позатихнали. newsm78

В Бибилиотеката не можах да намеря нищо по въпроса. Някой знае ли какви са симптомите и признаците за алергия?

# 1
  • Мнения: 679
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=alergii
Тук можеш да научиш доста за алергиите.

Каквато и да е причината за обрива, нормално е по време на кърмене да се обостри. Дължи се на това, че детето се загрява докато суче притиснато към майката и така обривът се провокира. Ако смяташ, че това му причинява дискомфорт, пробвай да кърмиш легнала и бебето да не е долепено плътно до теб.
Обривите се засилват бикновено и след баня. Пак се дължи на загряването и допира с топлата вода.

# 2
  • Мнения: 1 173
Ама аз винаги легнала я кърмя, защото имам проблеми с гърба. ooooh!
Благодаря ти за линка.

# 3
  • Мнения: 967
Моят син имаше такъв обрив. Появи се около 20ден. Педито заяви, че сме го претоплии и изписа мехлемче за мазане. От мехлема обрива се скри, но в момента, в който спрях да мажа отново се появи обрив. Тогава се консултирах с друг лекар. Той каза, че това не е от претопляне, а е резултат от много чувствителна кожа - каза да не ползваме предписаното ни мазило, защото е много силно за малко бебче, а да почиствам кожата редовно, да не ползвам бебешко олио или зехтин, а да мажа с тоалетно мляко или лосион след баня - каза да не е мазно, препоръча ни Клоран. Също препоръча да не давам нищо освн кърма и да захраня късно. От време на време ни се появяваше такова обривче, но с възрастта го израстна и за последен път съм забелязвала преди годинка.

# 4
  • Мнения: 967
Забравих да кажа, че кожата трябва да се оставя да диша свободно - без запаряващи дрешки и без пуснат гюрук на количката.

# 5
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 438
тъкмо се канех и аз да попитам същото.
Става въпрос за едни пъпчици без цвят, просто се напипват иначе не си личат много и са малко на брой. Има ги на ръчичките (към китките), няколко на раменцата и на още няколко места. И аз се чудя дали това не е алергия newsm78

Общи условия

Активация на акаунт