МАМИ-СЧЕТОВОДИТЕЛИ

  • 786
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Привет на всички мами-счетоводители. Искам да ви питам, как съчетавате воденето на сметки и гледането на бебчета. Аз започнах работа на 14 ден след раждането на Пепи. Не се гордея с това, но някои неща не зависят от мен. Проблемът е, че се чувствам много изморена след работа и почти нямам сили да се глезим с малкия. Гушкам го, целувам го и изпълнявам иначе приятните задълженията за него с усилие. Работя всеки делничен ден от 10-14 часа, след което бързам да се прибера при малкия. Не ми остава време да чета  и нормативни актове и  книги за гледане на бебчета, а смятам че е неоходимо да се информирам сериозно и за двете неща. Чакам с нетърпение почивните дни, за да се порадвам пълноценно на детенце, да поизчистя в къщи и да обърна внимание на мъжа ми. Ще ми е интересно да разбера дали има и други в моето положение.
Мамчета пишете - нека споделим, как решаваме проблемите си.

# 1
  • Мнения: 507
Аз оставих детето си малко по късно, след болничния. За съжеление не можах да ползвам майчинство и да се радвам по дълго ан бебка Sad Сега я гледа майка ми. И аз съм счетоводител, но работя по цял ден от 9 до 17,30. През работното време имам време да чета нормативни документи. Ти може би си в частна фирма.

# 2
  • Мнения: 277
Аз не съм счетоводител но съм в същата ситуация като вас. Върнах се на работа когато малкият беше на 5м., но работя от 9-18 часа. Вечер съм скапана, защото работата ми е доста напрегната и отговорна. Като се прибере ме чака пране, готвене и оправяне. Свекърва ми гледа бебо, но освен да го гледа друго не иска да прави вкл. и по отношение на хигиената и храненето на детето.
Отелно от това имаме и куче и се сещате какво чистене пада по него. Таткото не бих казала, че е по домакинската работа даже напротив, редовно закъснява вечер, понякога работи и събота и неделя и нощно време. Подкрепа от негова страна имам само да загледа детенце докато аз играя ролята на слугиня и т.н.
Пепи е много активно дете и постоянно иска внимание, вкл. и нощно време и да си призная честно вече се чувствам малко изтощена.
Като прибавим и това че ми е страшно мъчно че изпускам израстването на малчо и че той понякога се радва повече на баба си от колкото на мене не бих казала че съм си представяла така майчинството си.
За да не прозвучи постинга ми като оплакване искам да ви кажа че всички тези трудности ни правят по силни и отговорни майки и професионалисти. ОБИЧАЙТЕ ДЕЦАТА СИ  И ИМ СЕ РАДВАЙТЕ ВЪВ ВСЯКА СВОБОДНА СЕКУНДА. Grinning

# 3
  • Мнения: 114
Аз съм счетоводител, но в момента съм повече мама- Бобо е на 8 месеца и си го гледам. Смятам да се върна на работа когато навърши годинка. Беше ми трудно да си остана вкъщи, макар че бях на работа 3 дни преди да родя/ винаги съм работила на високи обороти/, а сега не ми се връща/ какво невероятно усещане е майчинството/, но финаси,финасииии...
Колкото до четенето- това поне мога- има интернет,специализирани сайтове, форуми; дори бих могла да работя вкъщи, но засега нямам клиенти Cry
Успешен ден на мамите-счетоводители, които в този момент дебитират, кредитират... Simple Smile

# 4
да се включа и аз...
върнах се на работа на 2 месец след раждането.... простоо бях принудена... беше период на приключване и заместничката ми не можа да поеме удара...
та до днес ... вече сме почти на две бебо има една работеща мама  счети...  
до преди два месеца го гледаше свекървата но сега вече ходим на ясла... и в повечето случаи оставаме последни вечер
как се справям трудно .... работя от 9 до 18 и до по късно като има работа ...  прибирам се играем с малкия, гушка ме се, храинм се ..... разтоварвам се с него от тежкия ден и когато към 20,30 -21,00 заспи слънцето мама почва да чисти, готви, пере, глади та до 12 някой път.... нормативнита уредба вече гледам да си я чета в офиса или събота и неделя като заспи по обяд....
за книжки за мами не остава време - но обичам м/у работата да разглеждам форума и се включвам в моменти като този...  
почивните дни са изцяло заети с мъника ... поне това му дължим ..... при нас и тати е счети.. та съвсем сме за жалене... недай си боже малкия се разболее до 14 число бабите пристигат от провинциятта.... просто не ми се говори.....от време на време проронвам по някоя сълза за утеха .....
няма начин....

# 5
  • Мнения: 2 000
Ами и аз започнах 2 седмици след като родих, а работих до последния ден, обаче аз работя вкъщи и това си е голямо предимство. Така че съчетавам и работата и бебето, гледам и двете да вървят. За сега успявам, но и татито си е повечето време вкъщи, та и той помага.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Аз пък се върнах на работа когато малката беше на 1г. и 1м. - на колежките им предстоеше годишно приключване и поставиха доста остро въпроса. Още повече че дотогава /малко ме е срам  Embarassed / ми беше омръзнало да се гледаме по цял ден и освен за хранене, акане, оригване... и т.н. да не можеш да говориш и мислиш за нищо друго. А тя беше и продължава да е доста злояда и всичко това се беше превърнало в мъчение за мен. Както и да е, след като се върнах на работа дойде майка ми да я гледа няколко месеца и да я пусне на ясла... Сега ходим редовно... с изключение на времето когато е болна. Справяме се, въпреки че е трудно...
Както и да е - сега пък съм на друг акъл и много много не ми се бачка... но ще видим  Wink

# 7
  • Мнения: 1 437
и аз работя в къщи и гледам  синчето. От януари обаче се връщам в офиса и н е зная тогава как ще успявам да се оправям със всичко- работа от 9 до 17 , малкия , каката и домашната работа. Таткото ни е много зает и не помага в домакинството , засега се справям , но после не знам............

# 8
  • Мнения: 400
Забравих да спомена, че освен всичко останало още преди да разбера, че съм бременна записах втора магистратура и сега освен бебе, къща, мъж, работа, фирми на частно и уча.

Общи условия

Активация на акаунт